Prosím o pomoc při výběru modelu

Vše o RC driftování, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx, nesto

Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od Honza D »

z tohodle výběru asi ten HPI Sprint Flux, má už stříďáka, i když tohle HPI jsem nikdy neviděl v akci... ale máš tam 27AM vysílačku... to neni dobrý, ale snad pro začátek postačí...
ale koukni se taky na dostupnost dílů - aby si nezničil nějakej díl, kterej nikde neseženeš, to by bylo špatný...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od Pajik_CZ »

co se týče dílů, má v tomhle výhodu himoto - díly za polibmiprd*l , a všude jich je hromada :wink:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
SpalovaC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 15, 2010 4:06 pm

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od SpalovaC »

Je nekde mozne najít nejaky web nebo kategorii kde bych našel nejake vysvetlivky a informace ze sveta rc cars modelů atd ?? Jelikoz nevim jaký je rozdil ani mezi tim stridavym motůrkem a nejspise nestridavym :D a je mi blbe se tu na vse ptat :D jinak to hpi jsem nasel ted a libi se mi nejspis vemu toto pokud mi to jeste nekdo nerozmluvi...
kolajz

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od kolajz »

Nemusis se na vse ptat v pravo nahore je tlacitko hledat :) a treba kde myslel ze to najdes ??? co takhle tu na foru elektronika-elektromotory
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od Jirkacbx »

SpalovaC : Názvy a potřebný pojmy najdeš v "Vysvětlení pojmů o RC" .
Auto radši Sprinta,slušnej podvozek.Do Himota a dalších dáš i v malých položkách rychle dost peněz.
A neni potřeba kupovat hned nový auto,stačí z modelbazar.cz.Ozkoušený věci za levnější peníze.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
kolajz

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od kolajz »

no jirka ty poznas co je dobry co ne ja prvni model jsem nemel odvahu bazarovej nechtel jsem hold udelat krok vedle ale 2 model hura jelo se do pardubic :D hpi sprint je dobrej co jsem videl komentare lidi k nemu :) podle me himoto zustane furt himotem :) radsi vic a kvalitu nez casem byz zaplatil 2X tolik kdbys sel do himota kdyz to blbe reknu :)
Uživatelský avatar
P@tr!cson
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 01, 2010 12:02 am

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od P@tr!cson »

Pokud tu jde o kvalitní materiál tak jedině Sprint Flux od HPI... ale zase bude potřeba upravit vůle, osadit olejové tlumiče, ale nad HPI bych neváhal opravdu kvalitní materiál pro začátečníka v driftu vynikající pokud už chceš něco kvalitnějšího, je sice teda pravda že do toho ještě něco dáš, ale HPI je nerozbitelné oproti Himoto :D

No vlastně HPI Sprint Flux už má Olejové, sry za přepis ale pár hodin už je :boohoo:
Hi(hi)moto Nascada --> WRC Rally
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od lowendead »

Himoto určitě na začátek a drift nebude krok vedle, ale tohle vypadá asi líp http://www.akroshop.cz/cz-detail-310491 ... t-4wd.html
Včera to přišlo známému a vypadá to fakt slušně, až to postaví, tak to testnem. Já osobně vlastnim stejný podvozek jen v Offroad verzy, a můžu říct že zatím se jeví mnohem lépe než himoto, hlavně co se pevnosti a vůlí týče. S dílama bych problém neviděl, i když jak psal Pajik, tak an himoto je seženeš opravdu téměř všude. Třeba tady http://www.akroshop.cz/cz-kategorie_312 ... are-2.html díly mají skladem (jen moje ramena zrovna neměli...) a ramena za 70Kč.. no nevim, levněj se to už snad nedá. A velké plus je, že kvalita dílů neodpovídá ceně. Tady je video offroad verze ( http://www.youtube.com/watch?v=FU4hOdYACLE ) Je to sice uplně něco jiného než chceš ty, ale kvalita dílů je stejná, a i když jsem podvozek nijak nešetřil tak to oproti himotu drží... :)
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
SpalovaC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 15, 2010 4:06 pm

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od SpalovaC »

Možná nemám uplně dobrý názor ale já raději nové věci než z bazaru protože párkrát jsem již z bazaru věci kupoval (nemyslím věci Rc to je pravda) a hodněkrát sem se spálil. Proto věcem z bazaru nějak nevěřím , ale určitě záleží na zkušenostech já měl často špatné. Jelikož je vás odborníků zde mnoho a každý už máte dost odjeto a ne sjedním autíčkem pochopitelně vám věřím. Pravděpodobně koupím rc d HPI ten flux se mi líbí ale jelikož nemam právě zkušenosti jsem velice rád za každou vaši pomoc.Už dva týdny nemam v hlavě nic jiného než rc a nemůžu se dočkat až bude doma :) Je mi jasné , že do toho pude dost peněz ale je mi to jedno rád je do toho dam. Dříve sem dělal do tuningu auta velkého a to sežralo více peněz než jakékoli vaše autíčko a taky mě to neštvalo :) Píši to proto,aby vám bylo jasné že počítám s investicí do rc je mi jasné , že RC je dobrej žrout času i peněz ale určitě se shodnem,že je to prostě super pecka zábava a droga.RC si obědnám na konci měsíce a hned vám sem napíšu dojmy .

Ještě prosím nemohl by mi někdo poradit jakou AUTONABIJECKU mam koupit a jake by byli optimalni baterie ? Baterie mam ale jsou opravdu rok nejete a nenabijene,takze myslim ze budou kaput. Co se týká mé nabiječky vzhledem k cene co stoji ted nova to taky nebude asi to prave :D


A ješte jeden bod co rikate na znacku team losi ?

Jeden kamarád který drive jezdil RC a dost me doporučil tohle autí ale bohužel jsem ho nikde na eshopu nenašel. Prý má zakrytý celý podvozek a splní mi vše co potřebuji.Jdiné co mám je tento link na youtube...

http://www.youtube.com/watch?v=05KhonCr ... re=related

ještě uprava a doplněk hledal jsem zde na foru ty informace o RC názvech ale nenašel je to asi nešikovnost ale nemohl bx někdo hodit link na danou kategorii ?? do SZ nebo sem .moc děkuji.

Jinak opravdu dekuji všem za snahu mi pomoci a za váš příztup k nováčkovi a hlavně za vaše pevne nervy :)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od tjjack »

baterky tyhle http://www.mz-racing.net/p4869-79878-lr ... 0c-saddle/ nebo jiný, ale musíš mít tyhle dělěný (u Ni-Mh to je 2x3ks) a nabíječku bych vzal tuhle http://www.mz-racing.net/p2774-3ec1014-raytronic-c14/
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
SpalovaC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 15, 2010 4:06 pm

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od SpalovaC »

Hele chlapy pomozte mi poskladat vse k tomu auticku z teto stranky vezmu to na splatky a rad bych tam mel vse co mi doporucite a uz to obednam v pondeli :)

odkaz zde :

http://www.savage.cz/cz/zbozi/vsechny-m ... &x=80&y=16

Pomozte mi poskladat baterii i nabijecku. diky.
Už se těšim, nebudu čekat :)
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od Pajik_CZ »

hele, nechci ti do toho kecat, ty splátky si rozmysli.
1- přeplatíš , a za to by jsi mohl mít další kousek techniky, třeba baterky
2- nakupem auta to nekonci... ale zacina. A pokud na to nemas, a musis si brat uver, tak si to znova promysli...
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
SpalovaC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 15, 2010 4:06 pm

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od SpalovaC »

Penize mam na tento model urcite ale kdyz to spoctu preplatim cca 1000 to zas neni tolik a rad bych už jezdil. zima klepe na dvere a s klukama chci blbnout.Je mi jasne že tam pujdou nejake love vniveč ale myslim,že to přežiji :) Model si mohu koupit i jinde viz veby ktere jsem vam sem hodil predtim.penize jsou ale opravdu chci jezdit... prosim juknite mi tam na tu nabijecku a nejakou tu baterii. Jinak dekuji za vase namitky na uver chapu to nemam to rad ale co se tyka splatek nemam znich strach i kdyz je krize jak se rika :) Chlapy každy určo mame nejaký ten uver nebo i hypoteku ne ? ... :)
SpalovaC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 15, 2010 4:06 pm

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od SpalovaC »

Chlapy tak trochu si myslim,že lidi co reknou ze to vemou na splatky najednou nemaj narok ani na pomoc :(
kolajz

Re: Prosím o pomoc při výběru modelu

Příspěvek od kolajz »

ptej se konktrente a ted vazne komu by se chtelo nekomu hledat nabijecku a baterku ?? mas tu sekce elektronika-podsekce v tom (nabijecky,baterky) zde mas da se rict ke kazde nabijecce neco napsany tak si projdi na strance co by se ti libilo pak koukni tam jestli o ni neco je a pak se az ptej chapes ???
Odpovědět

Zpět na „DRIFT“