Zadost o radu

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Mira RC
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: ned čer 30, 2019 5:33 pm

Re: Zadost o radu

Příspěvek od Mira RC »

No finale je tedy trx jestli jsem vyrozumel spravne, nejakou boudu uz sis na ten holej podvozek nasel?

Sklolaminat je pekna mrcha, kdyz mas nejakej nastroj (freza? Vodni pila?) ktetej za tebe vyreze jednotlivy tvary tak to muze bejt dobry, snad i vaha OK kdyz to udelas jednoduchy a tenky.. Ale je to zbytecny material na stavbu karoserie :P o zadny pevnostni veci vylozene nejde.

Pekne PSH a jedem.

Mihly se tu i expedicni auta domaci vyroby celokov i s kastli, ale prave velmi zjednodusene tvary vysledek kazi.

Ja jsem se takhle popral s PSH a klasikou Range Rover, navymejslel sem si razeni (podle jizdy borec dava D, R a kdyz chvili stojis tak zaradi P), toceni volantu, svetla, 4 blinkry, na svitici palubce je i modra kontrolka dalkovejch a zelena blinkru, v kufru je funkcni reprak a arduino co se o to stara ovlada i to radio, kozeny sedacky .....
No a ve finale to za X let neni poradne hotovy, je na tom straaaaasne hodin prace a vysledek stale zaostava za zakoupenou pevnou karoserii.
Ale protoze kdyz jsem ho zacal stavet tak jsme byli jen 2 v republice tak to za to stalo :twisted:
Navic me i bavi drobny nedostatky, ktery tomu davaji ten "handmade", zadny 3Dtisk, ale kus plastu, nuz a ruce.

Obrázek

Dneska koupis stavebnici i RangeRover Classic, i kdyz teda starsi 3 dverovou variantu

A udelat ho pekne je taky kumst.

Ale mas li potrebne vybaveni tak ukaz, jak delas se sklolaminatem :clap:
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Zadost o radu

Příspěvek od rotruck »

Zdravím všechny po delší době ..... Když jsem to v rychlosti pročetl , tak můj názor s přihlédnutím k tomu co jsi zatím napsal - neovlivněný upřednostňováním ani jednoho ani druhého podvozku je asi následující ......

Chceš li jezdit hned a máš li na to teď terény a dostatek financí kup si TRX , zvlášť je li s boudou kterou ty chceš.Jezdit to bude hned a je to už v základu našlapané vymoženostmi nad standart ... nevýhoda je , že vzhledem k technické propracovanosti podvozku se bude hůř upravovat a navíc přestane li tě to brzo bavit a budeš li se toho chtít zbavit tak se to bude za dobrou cenu hůř prodávat jako komplet , jelikož zájem je spíš jen o některé části podvozku

Chceš li auto ve kterém se chceš v budoucnu vrtat a upravovat ho k obrazu svému a ke kastli kterou chceš sám tvořit tak kup Axial , slušně jezdit na naučení bude taky hned , sice bez boudy kterou chceš ale jakékoli úpravy podvozku v budoucnu budou jednodušší a přestane li tě to bavit ještě před uvažovanými úpravami tak se vcelku rozumně dá prodat jako celek.

Toť můj názor
Uživatelský avatar
chmelda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: pon bře 14, 2011 10:35 pm

Re: Zadost o radu

Příspěvek od chmelda »

Zdravím zde všechny. Snad zde najdu spřízněnou duši která mi poradí nevím kde se zeptat. Potřeboval bych radu k těmto lisťákům https://www.mz-racing.net/brlc7064-rear ... rsion-kit/ a to rozteč mezi oky upevnění, hloubku průhybu a šířku listu. Pokud někdo vlastníte model s podvozkem Boom Racing byl bych rád za podané informace. Zjišťoval jsem to u prodejce ale nemá tohle skladem (jen na objednání).

Děkuji předem za info
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadost o radu

Příspěvek od Jirkacbx »

Info od výrobce https://www.boomracingrc.com/rear-leaf- ... kit-159412
Montážní návod https://www.boomracingrc.com/image/data ... 083657.jpg
Rozteč mezi oky a šířku listu si už nějak odvodíš obrázků,když si odhadneš velikost podle nějakýho šroubku.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
chmelda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: pon bře 14, 2011 10:35 pm

Re: Zadost o radu

Příspěvek od chmelda »

To "Jirkacbx". Dík za info. Včera jsem měl trochu času a dokonce jsem našel v takovém to domácím harampádí ten pevný úchyt je asi stejný jako na tamkových podvozcích a měřením z návodu a měření toho úchytu jsem došel k nějakému výpočtu že oko - oko by mělo být 124 mm. :dance:
chesburger
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 20, 2019 8:55 pm
Bydliště: Schleswig - deutschland

Re: Zadost o radu

Příspěvek od chesburger »

Zdravim vsechny zpriznene na tomto foru,

Po dlouhe odmlce davam o sobe vedet. Nakonec to vse dopadlo tak, ze jsem poridil trx4 jako Kit. Stavba super. Clovek aspon vi co kde je a jak to funguje v pripade nejakeho defektu.

Dnes v praci byla 1 zkusebni jizda. Podminky super( blaticko,voda atd).

Auto jede super az na jednu vec a to ze pri uzamcenych Diff se protaci disky na pneumatikach. Koupil jsem Beadlocky od Injora a k tomu i pneu. Sesrouboval a osadil na auto v domeni ze bude vse jak ma.

Ma otazka je musi se i tyto pneu ke kovovym diskum lepit? Koukal jsem Youtube a tam jsou jen stoubovany.

Dekuju za pripominky a rady.

Pekny den
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadost o radu

Příspěvek od Jirkacbx »

K beadlockům se z principu pneu nelepí.
Nejspíš zjistíš,že rantl na pneu,co se dává do žlábku disku,je o chlup slabší a kroužek to neni schopnej stahnout.
Už jsem to kdysi u nějaký pneu viděl.
Možná omáznout vnitřek rantlu nějakým konstrukčním silikonem,třeba na auto okna,by mohlo stačit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
chesburger
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 20, 2019 8:55 pm
Bydliště: Schleswig - deutschland

Re: Zadost o radu

Příspěvek od chesburger »

Zdravim,

Dekuju za info. Bylo mi to taky divny. Mam ty same i na TRX4M a tam je fse super tak me to dost zarazilo. Jeste chci zkusit orig Traxxas pneu co byly v kitu a uvidim co a jak.

Pripadne nejaka proverena znacka beadlocku nez Injora?

Prehi pekny vecer
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadost o radu

Příspěvek od Jirkacbx »

Origo TRX pneu ne každýmu sedí a vyhovujou.
Většinou se mění za měkčí směs nebo schopnější vzorek .
Beadlocky podle toho,co se komu líbí.
Ale radši kovový,větší jistota,že chvíli vydrží a rozměr pro patku bude vstřícnější pro víc typů pneu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „EXPEDICE, SCALE“