Brzdová světla

osvětlení, kabeláže, fail safe,...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
upír
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 344
Registrován: pát led 27, 2006 10:39 pm
Bydliště: Brno

Brzdová světla

Příspěvek od upír »

Neví někdo kde se prodává součástka která se připojí na motor a při ubrání plynu vygeneruje proud pro rozsvícení brzdových světel ? nevím jak to funguje ale existuje to, někde jsem to viděl ale už to nemůžu najít. :modlim:
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
upír
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 344
Registrován: pát led 27, 2006 10:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od upír »

VINTRFRESH píše:A ja to vim :dance: :dance: :dance:
http://www.bel-shop.eu/detail99.html
Dík to je asi vono ale tohle má nějak moc funkcí nevíš o něčem menším co je jen na brzdy ? :wink:
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

upír píše: Dík to je asi vono ale tohle má nějak moc funkcí nevíš o něčem menším co je jen na brzdy ? :wink:
Bohuzel nevim, ale za ty prachy to de.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11518
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová světla

Příspěvek od Jirkacbx »

Určitě hledáš něco tady http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/2 ... lektr-.htm na druhý stránce ke konci nabídky.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
upír
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 344
Registrován: pát led 27, 2006 10:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od upír »

Jo je to dobrý, četl jsem i ten návod v pdf a pochopil jsem z něho že ty brzdovky nesvítí ale blikají to se mě moc nelíbí vypadá to celkově moc složitě chtěl bych něco jednoduššího, kdybych aspoň věděl co to je za součástku která pozná rozdíl napětí na motoru tak bych si tojednoduše vyrobil, určitě je to jen nějaká malinká věc za pár drobných, ta cena je určitě příznivá ale asi jen pro někoho kdo využije celý potenciál tohoto zařízení. Každopádně dík za info aspoň vím že to existuje.
:wink:
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

JirkaCBX nezklamal :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
upír
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 344
Registrován: pát led 27, 2006 10:39 pm
Bydliště: Brno

Re: Brzdová světla

Příspěvek od upír »

Jirkacbx píše:Určitě hledáš něco tady http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/2 ... lektr-.htm na druhý stránce ke konci nabídky.
Jo to je vono !!! Díky :dance: :dance: :dance:
mirekj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: pon led 22, 2007 11:40 pm

Příspěvek od mirekj »

upír píše:Jo je to dobrý, četl jsem i ten návod v pdf a pochopil jsem z něho že ty brzdovky nesvítí ale blikají to se mě moc nelíbí vypadá to celkově moc složitě chtěl bych něco jednoduššího, kdybych aspoň věděl co to je za součástku která pozná rozdíl napětí na motoru tak bych si tojednoduše vyrobil, určitě je to jen nějaká malinká věc za pár drobných, ta cena je určitě příznivá ale asi jen pro někoho kdo využije celý potenciál tohoto zařízení. Každopádně dík za info aspoň vím že to existuje.
:wink:
Ten modul od Budínského (BEL) je opravdu dobrej. Mám ho skoro ve všech autech a uvidíš, že mimo brzdových světel i ty ostatní funkce užiješ ! Za těch pár stovek to opravdu stojí. POZOR - z principu funkce snímání gradientu napětí a polarity na svorkách motoru ho můžeš použít jen s klasickými, tedy uhlíkovými motory !
Mirek J.
upír
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 344
Registrován: pát led 27, 2006 10:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od upír »

mirekj píše: Ten modul od Budínského (BEL) je opravdu dobrej. Mám ho skoro ve všech autech a uvidíš, že mimo brzdových světel i ty ostatní funkce užiješ ! Za těch pár stovek to opravdu stojí. POZOR - z principu funkce snímání gradientu napětí a polarity na svorkách motoru ho můžeš použít jen s klasickými, tedy uhlíkovými motory !
Mirek J.
To samozřejmě nikomu neberu ale mě se to tak nehodí protože už mám světla zapojený a nebudu to předělávat na plno nesmyslných konektorů, to bych měl v tom autě víc drátů než v pc. :wink:
Uživatelský avatar
Koni
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 19, 2006 1:54 am

Příspěvek od Koni »

jinak k tý součástce která to "pozná" , je to dioda, takové jednoduché zapojení má ale háček, bude to svítit i při couvání pochopitelně. Takže by mě zajímalo isi ty moduly pro světla to maj nějak pořešený, mě nic nenapadá.
SEAT Cordoba WRC , SUBARU Impreza WRC 2003 , okruhový BMW 325 E46
kanál č.52 - 40,685 MHz
mirekj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: pon led 22, 2007 11:40 pm

Příspěvek od mirekj »

Koni píše:jinak k tý součástce která to "pozná" , je to dioda, takové jednoduché zapojení má ale háček, bude to svítit i při couvání pochopitelně. Takže by mě zajímalo isi ty moduly pro světla to maj nějak pořešený, mě nic nenapadá.
To víš že jo. Dneska, kdy jednoúčelový programovatelný mikropočítač i s EEPROM pamětí dostaneš na 6 mm2 a pomocné A/D převodníky a komparátory na plochu o něco větší není problémem cokoli. Na té destičce 2x3cm nejvíce místa zabírají SMD rezistory, pár kondíků, něco subminiaturních trimrů a pole s konektory. Takže já osobně to neřeším vymýšlením něčeho, co už někdo za přijatelný peníz sestrojil. Ale jestli ti funkce snímání polarity a napětí nedá spát, napiš ing.Budínskému. Řekl bych ale, že coby výrobce těch modulů ti své k-h neprozradí ...
Mirek J.
Uživatelský avatar
lukasmcl
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1095
Registrován: stř pro 20, 2006 1:58 pm

Příspěvek od lukasmcl »

mirekj píše: To víš že jo. Dneska, kdy jednoúčelový programovatelný mikropočítač i s EEPROM pamětí dostaneš na 6 mm2 a pomocné A/D převodníky a komparátory na plochu o něco větší není problémem cokoli. Na té destičce 2x3cm nejvíce místa zabírají SMD rezistory, pár kondíků, něco subminiaturních trimrů a pole s konektory. Takže já osobně to neřeším vymýšlením něčeho, co už někdo za přijatelný peníz sestrojil. Ale jestli ti funkce snímání polarity a napětí nedá spát, napiš ing.Budínskému. Řekl bych ale, že coby výrobce těch modulů ti své k-h neprozradí ...
Mirek J.
:lol: pro me trochu arabstina
upír
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 344
Registrován: pát led 27, 2006 10:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od upír »

Mě ale bohatě stačí to co našel Jirkacbx tak pokud jde o mě tak to dál neřeším. 8)
Uživatelský avatar
Koni
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 19, 2006 1:54 am

Příspěvek od Koni »

mirekj píše: To víš že jo. Dneska, kdy jednoúčelový programovatelný mikropočítač i s EEPROM pamětí dostaneš na 6 mm2 a pomocné A/D převodníky a komparátory na plochu o něco větší není problémem cokoli. Na té destičce 2x3cm nejvíce místa zabírají SMD rezistory, pár kondíků, něco subminiaturních trimrů a pole s konektory. Takže já osobně to neřeším vymýšlením něčeho, co už někdo za přijatelný peníz sestrojil. Ale jestli ti funkce snímání polarity a napětí nedá spát, napiš ing.Budínskému. Řekl bych ale, že coby výrobce těch modulů ti své k-h neprozradí ...
Mirek J.
Jasný nemá cenu to moc pitvat, má to za rozumnou cenu takže neni co řešit. Před nějakým tim pátkem sem řešil brzdovky na autodráhový modely a tam se nabízelo několik jednoduchých zapojení, šlo tam nějak o to, že se nabíjel kondík od motoru ale do Ledek se napětí díky diodám dostalo až při ubrání proudu do motoru.
SEAT Cordoba WRC , SUBARU Impreza WRC 2003 , okruhový BMW 325 E46
kanál č.52 - 40,685 MHz
Odpovědět

Zpět na „ELEKTROINSTALACE“