Osvětlovací jednotka MD8LA-novinka!!!

osvětlení, kabeláže, fail safe,...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Osvětlovací jednotka MD8LA-novinka!!!

Příspěvek od YOKODRIFT »

je mi jasné, že to do sekce "drift" nepatří, "ale" sháním osvětlovací jednotku pro moji drift káru, která dokáže toto: hlavní světla vpředu - vzadu, přepínat světla dálková, couvací světla, brzdové světlo v neutrálu nebo při brzdění, varovná světla, neony a funkční stroboskopy.
Psal jsem na stránky výrobce a ptal se, zda tato jednotka MD8L tyto funkce dokáže, jasně jsem jim řekl, že se v návodu nevyznám, tak mi poslali návod na použití :-D od nového modelu jednotky, který teď přichází do prodeje, je to jednotka MD8LA, pořád se v tom nevyznám, pokud má někdo zkušenosti se starším typem, jestli mi může dát info o tom, zda tyto funkce, které jsem viz. výše uvedl, budou fungovat.
V příloze přidávám návod k použití, který mi byl zaslán meilem.
Děkuji :-)
Přílohy
MD8LA.pdf
(186.05 KiB) Staženo 190 x
Naposledy upravil(a) YOKODRIFT dne čtv pro 20, 2012 5:37 am, celkem upraveno 1 x.
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od LARS »

Něco podobného mají na RC Martu ve vánočních slevách a jsou tam i videa jak to chodí.
http://www.rcmart.com/rc-light-team-vel ... 33420.html :text-link:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od YOKODRIFT »

Rád bych radsi cesky vyrobek.Pokud ma nekdo zkusenosti z MD8L at se ozve.
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od nesto »

Tohle taky umí lecos, ale ne dálkově a navíc neni použitelná s některejma vysílačema. Třeba LRP C3-STX nefunguje :-D Teda funguje, ale zpátečka a brzda se plete a funguje to prostě podivně, chce to vysílačku na kterou to vymejšleli... Ale umí to dálky, potkávačky, brzdy, blinkry a zpátečku.
http://r2hobbies.com/eng/proddetail.php ... cve00023_6
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od 06D »

Právě se ji chystám instalovat do auta :) akorát si nejsem jistý jestli tak jak ji chceš aby fungovala nebudeš potřebovat dvě :idea:
jedna co ti bude řešit: potkávací světla, dálková, blinkry, neony přes spínač 2P/3P třetího kanálu
druhá bude ovládat: couváky, brzdové světla a do ni bude zapojen kabel od regulátoru
strobosky jdou nastavit s setupu na kterýkoliv výstup 1x záblesk nebo 2x záblesk
A ta má úvaha proč budeš potřebovat dvě jednotky je z důvodu že můžeš nastavit buď řízení pákou nebo přepínačem 3 kanálu ale ne obě hodnoty najednou :think: jestli se pletu tak mne opravte :oops:

A ještě, nemyslím že jsem blbej ale bez programovací karty bych to vysílačkou nedal :doh: s kartou jsem na tom nechal 1/2 hoďky na nastavení a to mám jednoduchý :roll:
1) varovné blinkry 4x LED blikání 1:1
2) potkavací světla + zadní pozičky 4x LED zap/vap
3) přední škarpovky 2x LED zap/vyp
4) rampa 4x LED zap/vyp

je do dobrá jednotka ale pro tvůj učel blikajícího drifťáka 8) (bez urážky kohokoliv) jsou asi levnější varianty
jen pro ilustraci jak to zapojuji já ,akorát brzdové světla mám přímo z reglu MGM :shhh: ale to asi víš že to umí :dance:

EDIT : a co tak požádat moderátory :pray: o přesun do sekce Elektrotechnika
Přílohy
zapojeni sx4 konektor.png
(26.27 KiB) Staženo 319 x
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od YOKODRIFT »

Timto zadam moderatory o presun do sekce Elektrotechnika :-)

Ale jeste by mne zajimalo jaky je rozdil mezi MD8L nebo MD8LA?
Radsi bych zustal u tohoto ceskeho vyrobku-jsem toho nazoru,ze se maji nasi vyrobci podporovat :-) asi to risknu koupim ji a zkusim to nejak zapojit :-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od 06D »

:twisted: no tak ten zná pouze výrobce :lol: pan David :twisted: já totiž objednal a hlavně nastudoval MD8L a on přišel MD8LA a je dle mne úplně stejnej :think: na žádný rozdíl jsem nepřišel :geek:
PS jinak čéče ty nějak podezřele koumáš tu samou elektroniku jak tak sleduji poslední dva příspěvky a máme stejný názor že elektronika je potřeba kupovat od CZ výrobců :text-woo: ( ostatní ale beru od kongů :shhh: )
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od YOKODRIFT »

To je recht,ponevadz co je doma to se pocita! :-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od Jirkacbx »

Přesunuto.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od 06D »

YOKODRIFT píše:jaky je rozdil mezi MD8L nebo MD8LA?
:ugeek: tak jsem teda pečlivě četl a dočetl :
MD8L nemá V módu ovládání parametr 4 auto nebo Loď/letadlo a V par. 5 pro auto prodlevu která určuje kdy se rosvítí brzdy a kdy couváky při poloze plynu vzad :dance: A TÍM PÁDEM SE ODVÍJEJÍCÍ DALŠÍ FUNKCE
for Yokodrift : pokus se napsat pod sebe jak by jsi chtěl aby ti to svítilo :drool: možná to půjde vykoumat jelikož ta verze LA je kua fakt dost programovatelná a já si tímto sypu popel na hlavu bo jsem trouba a nečetl návod POŘÁDNĚ :think: :mrgreen: :o
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od YOKODRIFT »

Ok,pokusím se:-) Takže jelikož stavím tzv maketu drift auta chci po světelné jednotce tohle:zapnu regl a svítí přední/zadní světla tzn pořád tak jak je ve vyhlášce :-),zap/vyp dálková světla s tím že ty hlavní budou svítit jen na 50% a dálkové na 100%,při couvaní couvacky,při brzdění brzdova světla s tím že pokud je páka plynu v neutrálu rozsvítí se brzdovky a pak zhasnou případně budou svítit do te doby než se auto nerozjede, při tom brzdění bych ještě chtěl aby problikl ještě výfuk,zap/výp stroboskopy s tím že bude svítit osvětlení pod autem-neony a zap/vyp varovná světla :-) Tj není toho moc?:-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od 06D »

tak to je opravdu na dva moduly jak jsem psal původně. Jeden zapojenej do AUX ovládaný 3P přepínačem a druhý zapojený do réglu. To pohasnutí na 50% ale MD8 neumí to ale vyřešíš že dáš jiné ledky do potkávaček a jiné do dálkových. A ty stroboskopy taky pokud je plánuješ v hlavních světlech tak je ze stáleho svitu přepneš na stroboskop jen přeprogramováním výstupu. Takže sečteno a podtrženo 2x MD8LA + MDPG14 programovací kartička :mrgreen: Protože jestli to dokážeš nastavit přes vysílačku tak máš u mne láhev pravé Valašské trnkové co dostávám od dědáčků pouze na vánoce :pray:
Ale máš ohromné štěstí jelikož zrovna včera se tady registroval jeden co ví jak na to :ugeek: a JiříkCBX mu naštěstí ten BANán nedal :mrgreen: takže je tenhle příspěvek :text-link: http://www.forum.tamiyaforum.cz/viewtop ... 99&t=15428
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od YOKODRIFT »

Tak to vyresim asi takhle...koukal jsem na stranky BEl a muzu rict ze taky nejsou pozadu,hlavne jejich jednotky muzou pouzivat oba vystupy najednou tzn servo/regl.Je tam tech vyrobku docela hodne a myslim ze i cenove je to o neco lepsi nez u DSYS.Takze na normalni ovladani osvetleni bych volil tohle http://www.bel-shop.eu/cz-detail-909-dv ... -dss1.html a na strobo tohle http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=s ... 2009100010 tedy BEL blikač pro výkonné LED.Cena by byla dohromady ccam 900kc a pro osvetleni drift kary dokonaly:-)

Tohle neni ale taky spatny http://www.bel-shop.eu/cz-detail-810-se ... diody.html
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlovací jednotka MD8LA-navinka!!!

Příspěvek od 06D »

no přeji hodně trpělivosti při nastavování :x Já dneska dodělal elektroinstalaci na kastli a při pokusu to vyzkoušet jestli sem si nespletl anodu a katodu :mrgreen: jsem, málem dostal infarkt. Diody sice svítily ale úplně nesmyslně a nebo vůbec :doh: Po 3 h pokusů jsem na to přišel :dance: je potřeba kombinovat starý návod na MD8L s návodem na MD8LA jelikož při NASTAVENÍ POSTUPNÉ ŘÍZENÍ PÁKOU 2P/3P jsou použity parametry z návodu MD8L :doh: a pokud se bude někdo držet návodu u modulu tak to nebude fungovat ani za .... :pray:
Takže odkaz na návod MD8L použít při zapínání třetím kanálem 2P/3P a při řízení pákou C/B použít ten co dodává výrobce :twisted:
a nebo tohle XLS tabulka
Olin Bětík....MOVO Racing
Odpovědět

Zpět na „ELEKTROINSTALACE“