3.kanál a TLU-01

osvětlení, kabeláže, fail safe,...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

3.kanál a TLU-01

Příspěvek od Pleskot »

Zdravím kolegové, vím že už se to tady řešilo, pročetl jsem hodně, ale potřeboval bych to velmi jednoduše zopakovat, protože v elektronice docela tápu. Mám volný 3. kanál na vysílačce ,funguje stylem zapnuto - vypnuto / AUX - OFF / a chtěl bych na něm zapínat světelnou jednotku TLU-01 do které mám zapojené přední světla, mlhovky a 4 světla na rampě na střeše. Mám CC-01 Pajero. Prostě na vysílačce Robitronic TL-3C, 2,4GHz zapnu 3.kanál a rozsvítí se mě všechna světla najednou, po vypnutí všechno najednou zase zhasne. Můžete mě poradit, jaký co nejjednodušší spínač koupit a případný odkaz, kde ho koupit. Díky.
Petr
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.kanál a TLU-01

Příspěvek od rskedar »

Už to tu na fóru bylo myslím hodněkrát, ale je nejlevnější řešení je tento spínač - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8833

Sám ho mám a funguje přesně jak popisuješ a dá se tím spínat cokoliv. Zapojení taky otázka pár minut.
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: 3.kanál a TLU-01

Příspěvek od Pleskot »

Díky za odkaz, ale seženu ho u nás? V zahraničí jsem nikdy nic neobjednával, vůbec s tím nemám zkušenosti.
Petr
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: 3.kanál a TLU-01

Příspěvek od hornak »

Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: 3.kanál a TLU-01

Příspěvek od Pleskot »

Kolegové, díky.
Petr
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.kanál a TLU-01

Příspěvek od Jirkacbx »

Houbelec.
Vem servo s rozbitýma převodama nebo někde vyloudi jeho elektroniku a máš ovládání zadarmo.
Návod na úpravu se tu už válí dlouho.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: 3.kanál a TLU-01

Příspěvek od Pleskot »

Servo nemám, mám objednaný Turnigy přijímačem řízený vypínač. Jen je trochu problém se zapojením do přijímače. Přijímač s regulátorem mám v uzavřené krabičce kvůli vodě, vypínač musím přidělat do karoserie ke světelné jednotce TLU-01. To značí, že budu muset koupit prodlužovací kabel serva, zapojit ho nastálo do přijímače / na 3.kanál / v uzavřené krabičce a druhý konec používat na spojení a rozpojení s konektorem vypínače Turnigy, když budu sundavat karoseii. Jiná možnost asi není.
Petr
Odpovědět

Zpět na „ELEKTROINSTALACE“