Prevody karbonit, plast, kov?

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Prevody karbonit, plast, kov?

Příspěvek od duruz »

Predem bych Vás chtel pozdravit :) Ahoj...

No a zadem se dnes zamýšlím nad servem, které dnes půjdu koupit. Stavím si takovou formulku, střední třídy. To znamená, že to ne Tamiya F104W, bez hlinikových serepetiček a zbytečného vrážení peněz do zbytečností. Na to přijde řada až příští měsíc.

Rozmýšlím se nad servem s kovovými převody, které již jedno používám a musím říct, že vydrží všechno. Místo aby povolilo servo, tak spíš ohnu osu kola... někdy si říkám, že vyjde levněji to servo.

No ale k věci. Hodně teď letí serva s karmonitovými převody. Předpokládám, že to je karbon s plastem. Určitě bude tvrdší, jak plast, ale křehčí a náchylné k ulamování. Nebo se pletu? Zkoušel jsem tu hledat, jestli ho někdo má, ale bohužel jsem ho nenašel. Nechci do formule rvát super rychlé a super drahé kovové servo, přece jenom plynula jizda nevyzaduje 0,08s. Tamiya cup jezím se servem 0,22s a posledne to bylo 4 misto. rozhodne ne kvuli servu, ale kvuli tomu, ze jsme jel teprve druhy zavod v zivote, takze nejak neverim, ze potrebuju seper servo.

Dokaze nekdo poradit, zda karbonit neco vydrzi? Predem diky.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Prevody karbonit, plast, kov?

Příspěvek od hornak »

V TTcku mam servo od Graupnera s karbonitymi prevody a drzi bez sebemensich vuli jiz 3 roky intenzivniho jezdeni - allroad :)
V jinem tt jsem mel s kovovymi prevody, material myslim mosaz.....zacly se delat strasne vule, servo jsem vyhodil...
U tve furmulky urcite karbonite. Tam to hlavne nedostane tak zabrat.
Napr. HITEC HS-325HB je slusne a levne. Mam ho v nekolika rally podvozcich a vpohode.
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Prevody karbonit, plast, kov?

Příspěvek od Honza D »

Záleží i na servosaveru.. Pokud máš správně sestavenej, vydrží ti i obyčejnej plast, když to bude natvrdo, odděláš i karbonit :D
Momentálně mám karbonitovýho savoxe, tak uvidim, co s nim udělá provoz v rally :)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „SERVA“