Může 3S LiPo zničit servo

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Může 3S LiPo zničit servo

Příspěvek od rskedar »

zapojení BEC není tak složité jak se zdá:

Ty tlusté kabely co z něj vedou se připojí buď přímo na baterii nebo lepší varianta připájí se na silové kabely k regulátoru (ty co vedou k baterii). Já používám 2mm gold konektory pro připojení BEC na kabely regulátoru, ale lepší to je připájet napevno.
Další kablík co vede z BECu se připojí do jakéhokoliv volného portu v přijímači, protože ve všech je stejné napětí, pokud není žádný volný, použije se Y kabel.

Nesmí se zapomenout odpojit + káblík, co vede z regulátoru do přijímače!!!!!!

A ten 3pinový jumper na boku BECu slouží k nastavení velikosti výstupního napětí -buď 5V nebo 6V - já osobně doporučuju 6V, servo tak získá lepší parametry a u většiny serv se to myslím i doporučuje. Jen si ověřte u vašich komponent, jestli to 6V zvládne, ale na 6V je dělané opravdu snad vše :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Může 3S LiPo zničit servo

Příspěvek od Haben »

Díky za rady, dle rskedara jsem BEC zapojil (zatim jen na Firestorma) a funguje. Druhý BEC na Bulleta zapojím až budu mít ND k Bulletovi, abych to mohl projet.
Nicméně, ač se někde psalo, že přepólování BECu nevadí, tak vadí. Jak jsem to zkoušel téměř na závěr, tak jsem kecal s manželkou a omylem jsem prohodil dráty baterie - vyletěla jiskra a odnesl to externí BEC... NIc nikde není na něm propálené, nesmrdí, při zapojení na baterii svítí zeleně, ale jakmile jej připojím na přijímač zhasne a nefachá. No nic, nasere to, ale je to jen cca 140 Kč. Kdyby to odnesl regl či přijímač, tak bych si trhal vlasy...
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Odpovědět

Zpět na „SERVA“