výchylka serva

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
siky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: stř zář 28, 2011 11:21 am

výchylka serva

Příspěvek od siky »

Zdravím muže sem někdo napsat stručně jak docílit odpory výchylky serva na 180 stupnu,nebo nějaký odkaz děkuji
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: výchylka serva

Příspěvek od Jirkacbx »

Trochu víc specifikuj dotaz.
Z tohohle nikdo moc rozumný nebude.Jaký model,proč výchylky 180 stupnů a atd.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
siky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: stř zář 28, 2011 11:21 am

Re: výchylka serva

Příspěvek od siky »

serva(čínská HTX towerpro atd.) co kluci upravují do modelu bobcatu od brudra kde tím servem vyklápíš lopatu a zvedáš rameno,někde se tady o tom psalo.Jde o to že když na vysílačce napípáš největší výchylky tak to servo je tak v 70% svého možného maxima,tudíš tak kluci někam pájeli odpory a tím dosáhli plné dráhy chodu serva.Mám osobně vyzkoušeno že vysílačka DX6i má plné výchylky o cca 15% menší než DX7 bez zásahu do serva,nicméně i když dám u té DX7 plnou výchylku tak to servo není ani náhodou ve svém maximu-dorazu a právě proto ty odpory.
manek100
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 02, 2011 4:17 pm
Bydliště: Křemže
Kontaktovat uživatele:

Re: výchylka serva

Příspěvek od manek100 »

mělo by to jít tak, že bys odpájel z desky s elektronikou potenciometr a napájel tam trim 5k, pak by to melo drahu omezenou jenom zarážkou na ozubeném kolečku. Při tomto řešení by se ale servo nevracelo do původní polohy.
siky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: stř zář 28, 2011 11:21 am

Re: výchylka serva

Příspěvek od siky »

Tu upravu co popisuješ je na to,že ze serva uděláš reglo-motor akorát se musí doraz serva ubrousit a nastavit tím vpájeným trimrem neutrální poloha serva,na výchylky se dle mě právě používají ty odpory,někam snad mezi desku a potenciometr se to pájí.Ale jak jsem psal klucí co předělávaj ty bobcaty to musí znát páč to předělávají na lopatu i rameno snad.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: výchylka serva

Příspěvek od Honza D »

napadá mě paralelně napájet odpory mezi vývody poťáku, tím zmenšíš odpor... Ale nevím, jak je to vnitřně zapojený, jak na to elektronika zareaguje...

Trochu náročnější, ale 100% funkční by bylo zjistit, jakou hodnotu má odpor potenciometru v současný koncový poloze a postarat se, aby měl tu hodnotu až v krajní poloze.. 100% funkční, ale trochu náročnější na realizaci
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „SERVA“