Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení antény u xinyi N4Q 2,4 GHz = zvětšení dosahu?

Příspěvek od novako »

Tak co, zkoušel jsi, podle našich rad, s tím něco udělat? Napiš, jak jsi dopadl, mohlo by to zajímat i ostatní, případně inspirovat někoho dalšího, řešícího podobný problém.....
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení antény u xinyi N4Q 2,4 GHz = zvětšení dosahu?

Příspěvek od Pajik_CZ »

Tak jsem anténu protáhl dál od vodičů až k predním držákům kastle a kolem nich nahoru ( vykousl jsem růžek v díře pro držák kastle ) a dosah je lepší, kolem 60 metrů dosah v pohodě.

Sem tam (zdánlivě bez důvodu- stejné situace, stejná vzdálenost, rúzné chování) se na pár vteřin model při větší vzdálenosti odmlčí a nereaguje, po několika vteřinách naskočí ( při ježdění, kdy ale máte mít přehled o modelu se na tuhle vzdálenost nedostanete, stává se to jen na cca 50 m a dál. ) Děje se to ale opravdu vyjímečně, stalo se mi to 2x. Jinak jsem s RC soupravou ale spokojený ( i když to tak možná nevypadá :lol: ) , opět vyzdvihuji super ergonomii- dělali mi to snad na míru :) Už tolik nadšený nejsem z nastavování trimů tlačítky- potenciometr by byl šťastnější ( a rychlejší, ale méně přesné ) řešení. V současné situaci je přenastavení trimu z krajních poloh na druhý konec záležitostí na desítku vteřin, ale nechá se na to zvyknout. Urgoval jsem CZ manuál, a zatím odezva mrtvého brouka, zkusim je zase popohnat :wink:


Pokud by někdo měl nějkou otázečku, ptejte se :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení antény u xinyi N4Q 2,4 GHz = zvětšení dosahu?

Příspěvek od ZdenalR »

Pokud je anténa na vysílačce šroubovací, ještě bych ji vyzkoušel vyměnit za jinou, ale stejně dlouhou, třeba jen zkusmo ji vymontovat z nějakýho wifi routeru. Třeba je chyba i tam. Jinak se samozřejmě prodávají i delší a výkonější antény (klasika má tuším 2dBi, ale prodávají se i 10 dBi), ale tam by jsi se nejspíš dostal do rozporu se zákonem. Sice je wifi 2,4 GHz volný pásmo, ale výkon modelářských stanic je určitě omezen. Jak, si ale musíš někde najít sám...
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od Pajik_CZ »

Problém byl opravdu v tom vedení antény, dnes jsem venku zkoušel dosah, a už jsem neviděl, kde je předek a kde zadek, a auto plně ovladatelný, bez záseků, vzdálenost bych odhadoval na 70-80 metrů.
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
lopucha
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 19, 2010 6:42 pm

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od lopucha »

Ahoj, potřeboval bych poradit, mám tuto rc soupravu a dneska jsem omylem přestřih anténu přijímače. Ted z něj čouhá jen 7cm, což je myslím si nepoužitelný, dosah venku jsem nezkoušel. Můžete mi prosím někdo poradit kde sehnat nový koaxiál ? Nebo lze nahradit i nějakým jiným drátem ? Předem děkuji
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od Pajik_CZ »

Mě se povedlo to samý, spraví to nákup novýho přijímače - cca 1200,-

Dosah venku je zoufalej, 10 metru ode me auto nereaguje....
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Chorche
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: stř říj 15, 2008 12:21 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od Chorche »

Rekl bych ze pripajeni anteny by vyslo podstatne levnejc...
XRAY T3; LRP SPX Stock; X12 17.5z
Traxxas E-Maxx; Mamba Monster combo 2200kV
KoPropo EX-10 Helios + DSM Pro
Uživatelský avatar
Diamond
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 656
Registrován: sob črc 29, 2006 7:50 am
Bydliště: okr. Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od Diamond »

Podívej se na astramodel.cz, mají tam nahradní antény na Futaby a Spectrum, možná i na Sanwu. A vyjde to levněji než nový přijímač. Mimochodem ten dosah 60m na 2,4GHz je dost málo.
1:6 FG Baja Buggy, Spectrum DX2.0
Mïnulost..TB-02, TA-05 BMW 320si WTCC 2006, LOSI XXXS, ..
info@rcauta-fm.cz | RC SERVIS | RCAuta-fm.cz | http://www.dg-moda.cz
Uživatelský avatar
Chorche
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: stř říj 15, 2008 12:21 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od Chorche »

Pokud neni potreba koaxialni kabel tak to muze byt vicemene "jakykoliv" drat, priblizne stejne delky jako puvodni antena (u prijimace to neni tak kriticke narozdil od vysilace)
XRAY T3; LRP SPX Stock; X12 17.5z
Traxxas E-Maxx; Mamba Monster combo 2200kV
KoPropo EX-10 Helios + DSM Pro
lopucha
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 19, 2010 6:42 pm

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od lopucha »

tak jsem místo toho koaxiálu naletoval klasickej drát, doma to funguje dobře, zítra to zkusím venku jakej bude dosah
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od Pajik_CZ »

Ja jsem antenu naletoval, ale změnu k lepšímu jsem nepozoroval... Kazdopadne jsem si zrusil vysilacku, takze me to uz nejak netrapi..... :doh:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
lopucha
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 19, 2010 6:42 pm

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od lopucha »

Dnes jsem zkoušel s kamarádem rc soupravu a až sem byl cca přes 200m daleko tak začala ztrácet signál, jinak v průběhu žádné zarušení vlivem nové antény.
Uživatelský avatar
sprocha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv říj 27, 2011 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s Xinyi N4Q 2,4 GHz

Příspěvek od sprocha »

Zdravím, mám stejnou vysílačku a mám problém s přijimačem, nejprve mi nešlo vysílačku a přijimač spárovat, asi až na podesáté a po nainstalování do auta se přijimač divně chová, z ničeho nic na něm přestane svítit ledka a auto nereaguje, pomůže až on/off přes regl. Rozdělal jsem přijimač a bylo utržené připájení stínění koaxu antény k desce a vnitřní drát antény visel na vlásku, obojí jsem opravil, ale nepomohlo to. Po vizuální kontrole nevypadá nic v přijimači spálené nebo jako studené spoje, ale odborník nejsem, abych si to přeměřil, zde tedy skončily mé pokusy o opravu přijimače. Zkusil jsem u známého modeláře spárovat vysílačku s modrým přijimačem od HK k vysílačce HK-310 (vizuálně by se mělo jednat snad o stejné vysílačky) ale spárování se nepodařilo. Možná jsem špatně postupoval při spárování, u původního přijimače se binduje přes propojku a u HK je na přijimači bindovací tlačítko, tak jsem to zkoušel přes něj. Nemáte někdo zkušenost s jiným kompatibilním přijimačem k této vysílačce nebo co dělám špatně?
Odpovědět

Zpět na „PŘIJÍMAČE“