Krystaly, jiná čísla

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
DrifterX
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 401
Registrován: ned lis 16, 2008 10:48 pm
Bydliště: Braunau
Kontaktovat uživatele:

Krystaly, jiná čísla

Příspěvek od DrifterX »

Ahoj všichni.
Koupil jsem si auto ud firmy Nikko, s výměnnými krystaly. Mam celkem 5 párů krystalů, tak jsem si na ně vyrobil krabičku s držáčky, a přišel jsem na jednu " zajmavost "

Na krystalu do přijímače je napsáno toto:

3 (RX) 26.640
A na krystalu do vysílače toto
3 (TX) 27.095

Jakou tedy mají frekvenci ?

Například na krystalech od Tamiye je napsáno toto:

HKC 27.045 C3
a na druhém
AM Rx 27.045 QD 2

Takže tady asi bude frekvence 27.045, a u tamtěch je mi to nejasné :doh: Tak mi pls poraďte. :pray:
Podvozky: REELY Hotlander 1:10 ,HPI E10 Drift, Karoserie:
Plymouth Superbird, Toyota "Hachi-Roku", Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer, Alfa Romeo 156, Cadillac Escalade, Ford F-350, Ford Mustang 1967
2x Combo EZrun 9t 35A
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Krystaly, jiná čísla

Příspěvek od player98 »

ano, frekvence na ovou krystalech musi byt stejna, aby to fungovalo spolecne... Tx je Transmitter (vysilac), Rx je Reciever (prijimac), vic nevim, co bych k tomu rekl...
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Krystaly, jiná čísla

Příspěvek od Vrakouš »

U Nikka jsem se s tím setkal taky.Kupodivu to funkovalo.Ale jaká to byla skutečně frekvence, to dodnes nevím.
Nikko používá elektroniku, která není zaměnitelná s Tamiyou a jinými firmami. :doh: Většinou časem nezbude než jí vyhodit, když přestane funkovat a použít standartní.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Krystaly, jiná čísla

Příspěvek od novako »

Frekvence u krystalu pro vysílač se liší podle výrobce vysílače (různá vnitřní zapojení obvodů), u přijímače je pouze rozdíl pro jednoduché a dvojí směšování - někde jsem to už vysvětloval, zatím to nemohu najít - až to najdu, doplním to sem.....
ale jak koukám na tvoje údaje, tak je to nějaké obrácené - měl by to být kanál 3 (27MHz) - viz číslo 3 před označení a frekvence 27,095MHz. - nemohls to označení přehodit - správná frekvence by měla být na krystalu přijímače - tedy Rx (Receiver)
něco je tady - http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=116&t=5333 a tady http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=116&t=5342, ale furt to není to, co jsem chtěl najít..... :roll: :|
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Krystaly, jiná čísla

Příspěvek od Jirkacbx »

Podle čísel to vypadá,že Nikko nepoužívá "uskočení" v signálu,jako normálnější vysílačky a tak to,co jde z Nikka radia řeší firma rozdílem v krystalu v přijímači.
Stejný frekvence na krystalech nepomáhaj s uskočením,tak to řeší jiným pásmem.
Možná to je nejspíš blbost,ale nic jinýho by to nevysvětlovalo.Chtělo by to zkusit j nějakým "lepším" krystalem v radiu a s uskočeným,podle tý hodnoty ve výpisu,v přijímači.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
DrifterX
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 401
Registrován: ned lis 16, 2008 10:48 pm
Bydliště: Braunau
Kontaktovat uživatele:

Re: Krystaly, jiná čísla

Příspěvek od DrifterX »

Vrakouš píše:U Nikka jsem se s tím setkal taky.Kupodivu to funkovalo.Ale jaká to byla skutečně frekvence, to dodnes nevím.
Nikko používá elektroniku, která není zaměnitelná s Tamiyou a jinými firmami. :doh: Většinou časem nezbude než jí vyhodit, když přestane funkovat a použít standartní.
No, a já se těšil že budu mít další krystaly :cry:
Jinak díky za vysvětlení :D
Podvozky: REELY Hotlander 1:10 ,HPI E10 Drift, Karoserie:
Plymouth Superbird, Toyota "Hachi-Roku", Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer, Alfa Romeo 156, Cadillac Escalade, Ford F-350, Ford Mustang 1967
2x Combo EZrun 9t 35A
Odpovědět

Zpět na „PŘIJÍMAČE“