Ulomený drát z přijímače

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Haben »

Zdarte.

Dnes jsem šel poprvé provětrat moji novou buginu a při kotrmelci jsem ulomil drát z přijímače. Zbylo mi ho 11 cm a teď mám krátký dosah.
Zkoušel jsem připájet jiný typ drátku ke zbytku "antény" a pořád je to na prd. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kdo ví, ať mi prosím poradí, jak tuto nepříjemnou věc vyřešit.
Přijímač mám HPI RF-1, 27 MHz AM. Je třeba zachovat přesnou délku, typ drátu atd???
Upadlý zbytek antény nemám, někde se venku válí a je nedohledatelný, takže nevím i délku drátu, na které dle mých informací záleží.

Díky
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Lukass »

to by mělo být jedno jaký je tam drát ne?....jako já neim mě se ještě nic podobneho nikdy nestalo..
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Haben »

Hmm, to máš štěstí, já když jsem zasunoval ten drát do trubičky, tak na jednom místě byl již z prodejny mírně obnažený, naštíplý - a při kotrmelci to asi nevydržel a dosah je v háji.
Na 10 metrů od mne jsem ztratil kontrolu, auto se kouslo na plný plyn a "vymýtilo si cestu skrz křoví - naštěstí je auto v poho, ale nedá se s tím jezdit.
Doufám, že pokud koupím nový drát a znovu jej přiletuji, tak to bude ok.
Má někdo nějaké zkušenosti s podobnou opravou?
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Lukass »

zkus to doma na stojánku jestli ti to tam jenom neco nerušilo....Jinak si myslím že by stačil tak dlouhý jak máš dlouhé brčko od antény ne?
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Haben »

Tak doma mi cuká mírně ale neustále servo, i když mám položenou vysílačku vedle auta...
Co si matně pamatuji, tak délka toho drátu byla cca 2x délka brčka...
Asi budu muset koupit origo drát a vyzkoušet, zda se to zpraví.
Až budu opravovat, trošku se bojím letování na tu destičku přijímače, doma mám jen starou pájku, ne hrotovou, tak ať přijímač neuvařím... :-)
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od player98 »

jo no, musis davat celkem dost bacha pri pajeni, ale i ja jsem to zvlad trafopajkou... jenom musis sehnat ten kabel co tam byl, protoze s jinym to nebude mit vlastnosti jako s puvodnim, protoze se prijimac presne steluje na typ anteny.
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Lukass »

neboj se toho....chce si to jen všechno připravit tak jak má být ať to zbytečně nepřehřeješ,stačí ti jen kapka cínu a jen se toho tou pájkou dotknout.A kdyžtak se zkus zeptat někoho kdo tomu rozumí jestli tam musí být nějaký spešl drát nebo stačí obyč nějaký...
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od novako »

Teoretická délka anténního vodiče odpovídá vlnové délce příslušné frekvence, v praxi závisí i na "naladění" přijímače - tedy každý typ přijímače každého výrobce může mít jinou délku antény - nezáleží tedy jen na kmitočtu (27/35/40MHz). Proto bys měl použít stejnou délku, jako ti někdo změří na stejném typu přijímače, v nouzi alespoň jako podobný typ přijímače stejného výrobce (samozřejmě, že na stejné frekvenci). Ještě doporučuji použít místo obyč.vodiče vf lanko (lepší vf vlastnosti...), ideálně stejného průřezu jako původní, nejlépe je vyměnit lanko celé, tj. až od plošného spoje - i tam je dobrá kontrola připojení - při poruše (tah za lanko při "havárii") se mohl porušit i pl.spoj.
Naposledy upravil(a) novako dne sob pro 13, 2008 11:52 pm, celkem upraveno 1 x.
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Haben »

To Player98: to jako že požádat prodejce, kde jsem auto kupoval, ať mi sežene stejný "vyladěný drát", jako byl origo?
Když koupím jakýkoli náhradní, tak to stejně nebude řešení a bude to mít krátký dosah?
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Uživatelský avatar
Jimmy.Tulip
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: stř bře 12, 2008 12:20 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Jimmy.Tulip »

Tak tam pripajej to co se ti utrhlo ne ?
Než založíte nové téma, použijte tlačítko HLEDAT
TA-05 Thunder Tiger Ducati 999
Galerie: jimmytulip.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Jirkacbx »

To právě nemůže najít,neví kde všude už jezdil.
Jinak připájej kus,cca ty 2 dýlky brčka,přibližně stejně silný kabel.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomený drát z přijímače

Příspěvek od Haben »

Zdarte.

Jak píše Jirkacbx, než jsem došel na to, proč mi občas blbne auto, najezdil jsem cca 10 minut a kde se zbytek drátku povaluje je zbytečné hledat.
Na MZ-Racing jsem si objednal náhradní anténu pro přijímače Hitec, tak snad to bude fungovat.

Když někoho něco napadne, jak to bude 100% fungovat, sem s nápadem, já dám jinak vědět, až drátek přijdea připájím, jak auto poslouchá.

Zatím díky
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Odpovědět

Zpět na „PŘIJÍMAČE“