Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Pepe72
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 214
Registrován: pát úno 04, 2011 11:17 am

Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od Pepe72 »

Čau modelari, mám dotaz , TATKA stavi větší lokomotivu, tu ovládá rádiem carson 2,4 g z vrtulníků , používá jen jednu packu na jízdu vpřed a vzad ale teď si chce postavit ještě drezinu a ovládat ji tou samou vysílačku na druhé páce , lze sparovat dva přijímače aby to chodilo? Děkuji Pepe
http://pepqu.rajce.idnes.cz/rc_model_ta ... _120_ites/

Prej sem blázen ....... No a co;-)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od rotruck »

Jít by to mělo (proto byl dřív takovej humbuk kolem kanálů) Tu vysílajdu Carson neznám.
Cíleně jsem to nezkoušel , jen náhodou se zadařilo , ale bylo to asi takto:
Mám Eurgle 3CH 2,4GHz k ní 2 přijímače , když jsem jednou při zkoušení propojení zvukovýho modulu na stole omylem nechal zapnutý oba modely fungovaly oba přijímače souběžně . Samozřejmě mám oba přijímače spárovaný s touhle vysílajdou. Tu vysílajdu Carson neznám a nemámám s ní zkušenosti.
Je samozřejmě potřeba , aby všechny kanály na páčkách byly plně proporcionální , pak by se CH1+2, na pravé páce mohla ovládat mašina a CH 3+4 na levé páce drezína. Nebo aby šly aspoń ty proporcionální - třeba CH1 a CH2 v nastavení rádia rozhodit na pravou a levou páčku.
Jak ale říkám , bylo to na stole , na modelech za provozu jsem to nikdy nezkoušel.
Musel bych to ve volné chvíli vyzkoušet EURGLE 9CH
Pepe72
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 214
Registrován: pát úno 04, 2011 11:17 am

Re: Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od Pepe72 »

Čues kluci, tak vysilačka je carson airtime 2,4 ghz a je proporcionalni, jenže neumím sparovat druhy přijímač ? Bind kablik mám ale postup ne:-( zatím moc děkuji Pepe.
http://pepqu.rajce.idnes.cz/rc_model_ta ... _120_ites/

Prej sem blázen ....... No a co;-)
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od hornak »

Ja mam RC soupravu Spektrum DX2.0 DSM 2,4GHz a lze ovladat oba prijmace jednim vysilacem. Musi byt hlavne oba sparovane s vysilacem. Jestli to umi Carson, to netusim, ale nevidel bych v tom problem.
Hlavne musis sparovat nejprve jeden a pak druhy a ten druhy musi byt pri sparovani prvniho odpojen, jinak ti to nepujde. No a pak napojis jeden model na CH1 - prvni paka a druhy model do CH2 - druha paka.
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Pepe72
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 214
Registrován: pát úno 04, 2011 11:17 am

Re: Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od Pepe72 »

No na googlu jsem našel jenom inzerát;) jinak jsem zjistil jen to ze je samonastavovaci;) bojím se toho ze si vždy vybere jen ten silnější přijímač , bind kablik tam byl pribalen omylem ( kupoval jsem dva nefunkční vrtulníky jenom kvůli Rc soupravě. Díky Pepe
http://pepqu.rajce.idnes.cz/rc_model_ta ... _120_ites/

Prej sem blázen ....... No a co;-)
Uživatelský avatar
darth.hokro
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 29, 2008 7:11 pm

Re: Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od darth.hokro »

U Spektra je takzvaný Model Match, tudíš i když zapneš více spárovaných přijímačů, lze ovládat pouze ten který je vybrán v paměti vysílače. U toho Carsonu se bojím že to nepůjde vůbec, je to setová vysílačka.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od Jirkacbx »

Provoz,nechtěný,více modelů se stejným přijímačem šlo vcelku v pohodě u krystalových vysílaček.
Občas se mi to,nechtěně taky,povedlo i s DX3.0.
S automatem to bude nejspíš trochu potíž,maximálně to nepujde.Radši kouknout po lepším rádiu,kde jdou přijímače přímo spárovat s konkrétním rádiem.Toho by se pak měly a mohly držet i při současném zapnutí.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pepe72
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 214
Registrován: pát úno 04, 2011 11:17 am

Re: Lze na jednu vysilajdu dva přijímače

Příspěvek od Pepe72 »

děkuji za snahu a rady ale opravdu to nejde :think: drezina ma hold svoji vysilacku :shock:
http://pepqu.rajce.idnes.cz/rc_model_ta ... _120_ites/

Prej sem blázen ....... No a co;-)
Odpovědět

Zpět na „PŘIJÍMAČE“