Tamiya TEU-101BK

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Jirkacbx »

To ztěžka pohyblivý zařízení na servu,od něj jde dál páka na řízení.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Nevím
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 26, 2011 2:45 pm

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Nevím »

Dobrý den vyzkoušel jsem všechno co jste tady napsali ale regulátor stále jen bliká a motor pípa. Nevite co s tím. Předem děkuji za odpověď. Tomáš
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Honza D »

pípání znamená že nemá signál. Jak ho máš zapojenej?
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Nevím
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 26, 2011 2:45 pm

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Nevím »

Ahoj dík problém jsme již vyřešil vše jsme odpojil vyfoukal znova zapojil nastavil dle návodu a jede to. Ale mám ještě jedno auto tam je regulátor LM-406FB a taky nejede. Jakmile zapojím nabitou baterii tak se led dioda na regulátoru ani nerozvíti. Nevíte prosím čím to může být?? Děkuji.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Vrakouš »

Pravděpodobně vyhořel. Jsou to ne příliš kvalitní čínské régly, moje zkušenost je taková, že většinou odejdou při první až druhé baterce. Pokud ne, tak pak už většinou drží, pokud ho nepřetěžuješ.
Ale zkontroluj veškeré kablíky, jak jsou naletované atd. A jestli nejsou překlesané. Pokud se týká seřízení, je obdobné jako u TEU-101BK
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Nevím
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 26, 2011 2:45 pm

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Nevím »

OK super díky vyzkouším a dá se ten samostatný regulátor nějak vyzkoušet. Nebo nějak přeměřit, abych zjistil nějaké hodnoty a z těch hodnou vyhodnotil zda je o.k. nebo k.o. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Vrakouš »

Já ho vždy zkouším s baterkou, motorem, servem RC soupravou. Podle popisu závady by mohl být vadný vypínač, nebo kablík k němu.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
dejdar85
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 28, 2011 3:58 pm
Bydliště: Liberec

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od dejdar85 »

Ahoj všichni, muže mi prosím někdo poradit? Mám tento regl a nějak špatne funguje, jde jen když dám malinko plynu jak to zmáčknu víc tak se strašne seká (motor běží, dioda svítí a pak motor neběží a dioda nesvítí) asi tak ve vteřinovích intervalech. To samé dělá i když couvám oo-((
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Jirkacbx »

Jak vidno,moc jsi forum nepročet.
1)Zkoušel jsi znova spárovat regl s vysílačkou?
2)Jaká aku,jak nabíjíš,čim nabíjíš?
3)Jaký motor a jak starý?
4)Podle všeho slabý aku,nedají potřebný proud a napětí a z kvůli tomu klesá napětí na reglu s přijímačem a dochází k vypínání.
5)Možná to dělá i okolní rušení.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
dejdar85
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 28, 2011 3:58 pm
Bydliště: Liberec

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od dejdar85 »

Vyřešeno byl to špatný motor ( johnson 540 ) asi je vněm skrat a odebiral všechen proud. moc toho nevydržel není ani pul roku starý
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od Vrakouš »

Jde o to, kolik jsi toho za půl roku najezdil, a v jakém terénu. Zkus ho projet v destilované vodě, aby se vyčistil, vyfoukat stlačeným vzduchem, a kdyby to nepomohlo, i tento motor se dá rozebrat, i když obtížně, vyčistit, osoustružit komutátor a znovu zprovoznit. Jde o to, jestli ti to za to stojí, většina lidí ho zahodí a koupí nový.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
mc2uba
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1112
Registrován: sob pro 25, 2010 7:06 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od mc2uba »

Já mám dotaz ohledně tohohle réglu. Nikdy jsem neměl základní elektroniku, takže, jak to vlastně funguje, když mám tenhle regl, který nemá BEC, klasika motor Johnson a klasickou vysílačku s přijímačem od Tamky. Klasickou nimh baterku 4600 mah. To jako normálně všechno zapojím a jezdím jako s reglem, který má BEC? Dík za odpověď.
RC Drift Club Praha
Xray T2 007 drift - Toyota GT86, Subaru Impreza sedan Ken Block, Mitsubishi Lancer Evo X, Nissan Fairlady Z
TT-01E drift - Nissan GTR, Honda Accord Racing 96, Škoda Octavia, Škoda Fabia sedan, VW Golf Rat Style
TT-01E - Audi Q7 (transport project), Škoda S2000 (rally)
TT-01 air ride - VW Golf (replika 1:1)
http://rcdriftclubpraha.cz/
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od BrAtKo »

Podla navodu k reglu - NIE. NiMH ma 7.2V, Tamiya oficialne baterky su tusim LiFE a maju 6.6V. Problem je, ze si mrkni specifikaciu RX (prijimaca) a serva - max. napajacie napatie, zvycajne 6V. V praxi to ale ludia neriesia vsetko zapoja a hra to. Ale urcite znizis zivotnost RX a serva a naopak zvysis teplotu (a teplota opat znizuje zivotnost). Takze je to na tebe ako sa rozhodne, nasiel som aj BEC+LVC v jednom na hobbykingu, potom mozes ficat aj Lipolky.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
mc2uba
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1112
Registrován: sob pro 25, 2010 7:06 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od mc2uba »

Aha, tak v tom je ten háček! Díky, takže jedině přijímač s BEC, že? Pokud nechci měnit regl :)
RC Drift Club Praha
Xray T2 007 drift - Toyota GT86, Subaru Impreza sedan Ken Block, Mitsubishi Lancer Evo X, Nissan Fairlady Z
TT-01E drift - Nissan GTR, Honda Accord Racing 96, Škoda Octavia, Škoda Fabia sedan, VW Golf Rat Style
TT-01E - Audi Q7 (transport project), Škoda S2000 (rally)
TT-01 air ride - VW Golf (replika 1:1)
http://rcdriftclubpraha.cz/
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya TEU-101BK

Příspěvek od BrAtKo »

Nie, staci ti len modul uBEC za 3-4$ napr. http://www.focalprice.com/YO176X/Hobbyw ... Model.html postovne zadara. A mam prijimac s BEC (Carson), ale to bec funguje len na vystupe (napajanie serva), nie na vstupe ! Cize netusim naco tam je ten BEC. Takze tak.
Naposledy upravil(a) BrAtKo dne čtv úno 09, 2012 12:04 pm, celkem upraveno 1 x.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Odpovědět

Zpět na „REGULÁTORY“