Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Ays
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 9:01 pm
Bydliště: Meziboří okr. Most

Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od Ays »

Zdravím, chci si koupit HBX Bonzer Cross Tiger a budu potřebovat přikoupit nějakou baterii s lepší výdrží, než je přiložená. Můžete mi nějakou (nejlevnější a nejlepší :--) ) doporučit i kde ji koupit?
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od rotruck »

Zkus si dát do profilu odkud jsi , není to na škodu , možná se ti ozve někdo poblíž tebe kdo ti může být k užitku i poježdění.
Bonzer na první vyblbnutí a seznámení s RC docela stačí, záleží co od toho očekáváš.
Co se týká baterek , jde v dnešní době hlavně o kapacitu , značky už se v současnosti docela protřídily tudíž myslím že šáhnout úplně vedle se moc nedá.
Jakou máš představu o svým ježdění ??
Ays
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 9:01 pm
Bydliště: Meziboří okr. Most

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od Ays »

Rekreačně venku se synem, na nic jiného není čas. Takže v neděli po obědě vzít auto a jít si zajezdit, aby vydrželo co nejdýl. Ještě přemýšlím o Himoto Monster Trucku, je o cca1000Kč dražší...
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od rotruck »

Co se týká aut i baterek , určitě se ti s názorem ozvou i další , u baterek se neboj jít do vyšších kapacit 3000 - 5000 i víc MAh , je to jen o tom , že se do ní víc vleze o elektroniku v autě v tomto ohledu strach mít nemusíš, prostě něco co má 6 článků 7,2V a od 3000 MAh vejš. Samo , nesmíš to auto uhnat , čím delší bude ježdění díky kapacitě baterky , tím větší pozor musíš dát na přehřívaní motoru a pod.
NiCd už je dnes trošku přežitý , tudíž NiMh , (nebo případně LiPo nevíš li co s penězy)
Ze značek já mám osvědčený LRP , Nosram , nebo pak Orion a vejš už Sanyo. U klasiky Nosram a LRP se já vyhýbám kapacitám s nulama (3000, 4000 a tak) nevím jestli jen já na ně měl smůlu , nebo potvrdí i někdo jinej , ale bylo po nich prd a při tom stejná značka s kapacitou třeba 4300 , 4600 naprosto nezničitelná. Možná kluci mají víc v merku co za značku je teď v kurzu.
Osobně bych koupil pro začátek aspoń dvě baterky , jelikož jim budete dávat ze začátku záhul díky nadšení z ježdění a ono je potřeba je zpočátku hned nevyšťavit do dna , ale pekně naformátovat aspoň 3 cykly proježdění , dovybytí na vybíječce a nabití .......... ale to sis v téhle sekci asi vyčetl.........
Ays
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 9:01 pm
Bydliště: Meziboří okr. Most

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od Ays »

no o vybíječce nic nevím, ale za info o baterkách moc děkuju, ještě budu studovat o vybíječkách...
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od rotruck »

Aha .......... tak určitě i o nabíječkách , jelikož to setový trafo co u toho bude vyhoď co nejdřív to půjde .
Ne že by se s tím nedalo nějakou dobu nouzově existovat, ale pokud vrazis peníze do baterek , tak se setovým trafem bys o ně zase zbytečně přišel. Trafonabiječka se sice dá uhlídat , ale chce to mít aspoň kalkulátor nabíjení , spočítat to , ale i tak je to hrozně dlouhé nabíjení a malým proudem a baterka pak může být až mooc vláčná ......... prostě to není pro ně dobrý , spíš tady zazní, že je časem zničíš ale i já jsem v začátcích trápil baterky na setovce , ale hlídal jsem si poctivě časy a přežily dodnes .......... :mrgreen:
Ays
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 9:01 pm
Bydliště: Meziboří okr. Most

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od Ays »

Myslite, ze by mi stcil Imax B6?
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od tjjack »

Imax B6 není špatná nabíječka, určitě ti postačí ;-).
Rotruck píše:(nebo případně LiPo nevíš li co s penězy)
Dovolím si nesouhlasit, pokud myslíš cenu baterií. Ceny lipolek na hobbykingu jsou dost nízko na to, aby někdo jezdil s Nixx. I když pro začátečníka jsou Nixx o něco lepší z důvodu větší odolnosti ;-)...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od rotruck »

Podívej , bavíme se se začátečníkem, já osobně bych na LiPo nezačínal. Neměl jsem na mysli ani tak cenu LiPo , jako právě to , že se s něma musí opatrně a taky je pro jejich provozování potřeba ledacos dokoupit a on nemá ani výbavu , ani zkušenosti , krom nabíječky která umí i LiPo (mimochodem ta co si vybral umí) musíš ještě destičku , lipostopy nebo pípáky atd. a ne každej regl a motor LiPo přežvejkne bez úhony.
Navíc už živě vidím vidím jak po pár prvních neuhlídanej ježděních budou nafouklý , a taky těCh karambolů bude zpočátku dost - na LiPo bych asi přešel až časem.

Jinak , co se týká nabíječky , já s ní osobní zkušenost nemám , ale bacha - budeš k ní potřebovat ještě zdroj abys mohl nabíjet z 220V .
Ays
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 9:01 pm
Bydliště: Meziboří okr. Most

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od Ays »

Takze baterie asi radsi nimh a dik za ten zdroj, to by mne nenapadlo
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Doporučíte baterii do HBX Bonzer?

Příspěvek od tjjack »

rotruck: Jo, vžyť píšu, že asi pro začátek budou Nixx lepší ;-). Jsou přecejenom blbuvzdorný oproti lipolkám (nic proti :-) ). K tý nabíječce co si vybral destičku nepotčebuje ;-), sám jí mám ve verzi B8. Jde o to jak je Ays elektrotechnicky schopnej a myslím, že investice do pípáku a pytlíku na lipolky není tak velká... Ten motor s reglem to zkousnou, když to nebude tavit pořád na plnej, ale všichni jsme začínali a vím jak jsem v začátcích jezdil. Asi máš pravdu, že pro začátečníka budou ty niklovky lepší :-).

Ays: Baterka záleží v podstatě na tobě, jestli se cejtíš na trochu opatrnejší chování k baterce, která může v nejhorším případě udělat i slušnej ohňostroj. Nicméně z mého názoru je jízda s lipolkama úplně o něčem jiném ;-)...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Odpovědět

Zpět na „BATERIE“