LIPO BATERIE

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

LIPO BATERIE

Příspěvek od láďa »

Kluci kopil jsem svoji první lipolku.A mám pár dotazů:
1.Je už od výrobi nabitá?
2.Na kolik procent?
3.Jaký je postup při prvním nabíjení?
4.Jak s ní zacházet při prvním použití?

Vým že pro někoho to budou otázky jak od idiota,ale nemám na vyhazování kdybych ji odpek jen proto že jsem se nezeptal.Za odpovědi děkuji.
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od lukin1156 »

nejdrive si ještě dokup hlídač aby se ti nepodvibila....jakou máš nabiječku ? přemýšlím taky o koupi :D
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Pajik_CZ »

1) 2) buď v klidu. stav nabití zjistíš připojením na nabíječku - zapojením balančního konektoru uvidíš napětí na jednotlivých článcích. nějaký základní náboj v sobě bude mít, nesmí jít pod 3V/článek

3) nabíjej 1C, to je optimální. i pro první nabíjení. 100% ale nabíjej s balancováním, aby se články rovnaly a srovnaly.

4) zapoj konektory a užívej energii :D hlídej podvybití - opět nesmí pod 3V /článek , já přestal jezdit při 3,4V/ článek v zátěži, ono to po odlehčení o nějakou desetinku povyleze zase nahoru, a pak jsem nabíjel cca 90-95% kapacity
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Loupák83 »

Láďo tady najdeš většinu odpovědí
viewforum.php?f=95
pokud se ti to nechce louskat tak v neděli večer jedu přes Bolku tak ti můžu dát rychlo školení :mrgreen: :mrgreen:
háček je v tom že netušim v kolik pojedu(máme závody)
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
Salvatore
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 331
Registrován: sob pro 01, 2007 10:42 pm
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Salvatore »

Kolem LiPolek je mnoho hysterie, polopravd a nesmyslů, ale naopak na některé věci se radostně zapomíná.

Když si vezmu dva články hardcase. Je-li na baterce napsáno kolika C se smí nabíjet je naprosto zbytečný ji nabíjet jedním. Mám baterky který se smí nabíjet pěti C (1100mAh) a normálně je nabíjím 5A a v pohodě.

Dvoučlánek - není nezbytně nutný ho balancovat při každým nabíjení. Dva články se rozjedou minimálně. Nicméně taky v zásadě pokaždý mám balancování zapojený, ale jak říkám, není to úplnej průser.

Podvybití - 3V na článek v pohodě. I když se zase nic neděje, když je to na 2,8V.

Každopádně velmi, ale velmi důležitou a často opomíjenou věcí je skladování. Uskladnit baterkou vybitou znamená její smrt. Jenže uskladnit ji nabitou znamená totéž. Proto se vyplatí koupit nabíječ, který má program Storage a lipolku nabije (vybije) a zbalancuje na nějakých 3,8V a pak se může šoupnout do šuplete. Každých cca půl roku všechny baterky projdu a dám je znova na tento program a drží v pohodě. Když ji necháte půl roku vybitou podbije se a je po ní. Plně nabitá - vyndáte místo ní balón. A když je to HC, normálně se rozpraskne.
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od láďa »

Kluci děkuji za rady.No ale jak to tak čtu tak jsem udělal volovinu a pro moji potřebu jsem měl koupit klasiku NiMh.
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Salvatore
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 331
Registrován: sob pro 01, 2007 10:42 pm
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Salvatore »

Neudělal Láďo! NiMH baterkám vadí jenom dvě věci. Když je používáš, nebo když je nepoužíváš. Prostě v obou případech jsou max po dvou letech v prd... Spíš po roce. LiPol, když se i ni jen trochu staráš má životnost mnohem delší. Faktem je, že vyšší proud, který je jejich hlavní výhodou pro modely aut je u náklaďáků atd naprosto zbytečný. Ale ta životnost je fajn. Co máš za nabíječ?
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od láďa »

raytronic c14.A mám ji do synové sklápěčky předělávka od brudru a tam je předpoklad jezdit i terény tak jsem si myslel že lipo bude lepší už jen z ohledu na to že lipo je schopna dávat vždy konstantní proud.Takže výkon auta bude stejný za všech okolností nebo alespoň skoro za všech.Myslím tím výdrž baterie
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Salvatore
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 331
Registrován: sob pro 01, 2007 10:42 pm
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Salvatore »

Bohužel musím říct, že Raytronic nabíječe zrovna úplně oslnivej software nemají. Více "Céčkový" nabíjení je v zásadě nemožný a funkci uskladnění taky neumí. No žít se s tím dá...
Kdyby Tě to Láďo zajímalo víc do hloubky, tak mi napiš SZ ať to tu nezasíráme...
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Pajik_CZ »

jasně Láďo, většina řečí je hysterie. Buď v klidu a užívej baterku ku spokojenosti :)

co je to za lipolku? do náklaďáku bych ani neřešil hard case a v pohodě by stačila nějaká 20C :)

jinak k nabíjení více Cčky - ano , u spousty baterek to lze :) ale ne každá nabíječka to utáhne :) proto jsem psal 1C. Hodinka nabíjení a pohoda paráda :wink:


EDIT> přesunul jsem topic do elektra / baterie
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od láďa »

VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Jirkacbx »

Vůbec si z toho nedělej hlavu a lipolku užívej podle potřeby.
Mám jí v cestáku s 13.5kou motorem a spokojenost.
Takže ty v nákládáku ji neutaháš a pokud jí budeš chtít vyjezdit,než zasáhne omezovač napětí,budeš už celej otrávenej z tý doby ježdění :-D
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Lada B
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 528
Registrován: čtv zář 08, 2011 11:28 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Lada B »

Ahoj, baterka dobrá, máme ji v autech 1:10 s 8,5 motorem. Po dvou letech ježdění vykazuje mírnou vyměklost, ale v náklaďáku to poznáš tak za 5 let. :lol:
Baterku na uskladnění nabíješ na cca 60% a do šuplíku. U těhlech si dej jen bacha na to podbití, to se jim nezamlouvá.
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od freestyler »

caute,
ma niekto odskusanu tuto baterku ? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... OVED_.html

baterka bude pouzivana na drift, 2 clanok sa mi zda najvhodnejsi a 30C tak akurat (cital som ze staci 20C na drift)
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: LIPO BATERIE

Příspěvek od Jirkacbx »

Mam jí v cestáku a pohoda.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „BATERIE“