nabijeni eneloopu na accucell 6

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

nabijeni eneloopu na accucell 6

Příspěvek od Mirek E. »

cau, uz si s tim nevim rady, nabijim sanya eneloop na nabijecce turnigy accucell 6 a porad nemuzu vychytat spravny nastaveni... nabijim po jednom clanku, ktery nejdriv vybiju 300mA na 0.8v a po te nabijim 700mA s delta peakem 8mV. bohuzel se mi nedari baterii nabit na plnou kapacitu a to jsem uz zkusil deltapeak nastavit na 5, 6 a 7 mV. mam tedy jeste pridavat? z jete baterky jsem vybil cca. 1100mAh a nabil jsem do ni sotva 900mAh. plna kapacita ma byt 2000mAh a stari je par mesicu, kdy stejne moc jete nebyly

diky za radu
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
Heršpitz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: pát úno 18, 2011 10:57 am
Bydliště: Liberec

Re: nabijeni eneloopu na accucell 6

Příspěvek od Heršpitz »

Cuuz, při nabíjení vyšším proudem občas dost kolísá napětí, tak ti to může vypnout předčasně. Ono stačí, když na ten článek sáhneš nebo foukneš, změní se jeho teplota a napětí a je to hned. Jednak ho vybíjíš zbytečně moc, 0,9 je dolní hranice a pak by asi chtěly pár jemnějších cyklů s nižším nabíjecím proudem. Výrobce doporučuje deltapeak 10mV a pro oživení tenhle cyklus: vybíjet 400mA na 1V a nabíjet 200mA 16 hodin aby se článek zotavil... Jestli jsou ty články už načatý, tak to může být moc, budou se na konci jen zahřívat, to bys musel proměřit...

Jestli chceš nějakej článek ověřit, můžu ti ho napíchnout na PC a vyjet nabíjecí či vybíjecí křivku, tam je krásně vidět, kolik mV potřebuje na spolehlivej deltapeak. Nebo proměřim moje eneloopy a písnu ti, kolik na ně dát...
Přílohy
2animh.png
Himoto Z-3 OnRoad; XRay T3 12´; XRay T4; Ansmann X4 Pro, TeamC T4 Competition
http://rcautaliberec.webnode.cz/
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: nabijeni eneloopu na accucell 6

Příspěvek od Mirek E. »

Myslim, ze jsem to vyresil. Vsech 8 kousku jsem po jednom vybil na 0.9V proudem 300mA a nyni je nabijim 700mA s deltapeakem 10mV. Zatim v nich je 1.5Ah a clanky jsou jen vlazne. Doufam, ze tech 2Ah dosahnu.

Jak jsem psal, vsechny kousky jsou stare par tydnu a byly nabijene pouze asi 2x nebo 3x. A vybijel jsem je na cca. 7V a pote je nabijel. Jenze spatnym proudem a malym deltapeakem. Snad jsem jim nic neprovedl, ale vypada to, ze ne...

//Deltapeak to vypnul na 1970mAh, coz je myslim slusny vysledek. Vzhledem k tomu, ze clanky nebyly nejspis zcela vybite...

Diky za radu :wink:
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Odpovědět

Zpět na „BATERIE“