jak nabijet li polku

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od Loupák83 »

za tohle rýpnutí se omlouvám ale musim to napsat. Takhle to dopadá když někdo chce ušetřit a koupí levnou ale né úplně chytrou nabíječku
kdyby jste trošku dali víc peněz tak koupíte Raytronic C12 a tam by se tyhle problémy neřešili, alespoň si to myslim protože to je defakto stejný na C16
ale prosím toto neberte nikdo osobně píšu to hlavně kdyby pak tohle někdo četl tak aby si udělal obrázek a zjistil si o tom více informací. Nebo ještě řešení pořádně číst návod a držet se ho. Teda za předpokladu že to tam je napsaný a popsaný
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
brano
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 275
Registrován: pon led 23, 2012 7:34 pm
Bydliště: Levice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od brano »

no a vo tom to je.. ten návod je preložený hala-bala, namiesto niektorých slov otázniky.
ja som ho dokonca ani nemal pribalený k nabíjačke, stiahol som odniekal český, ale ten je naprd!
podvozok - TT-01D
kasne - Toyota Supra, Mazda RX7
MAN TGX 18.540 4x2 Red Edition + Carson StoneMaster trailer
Russian T-90 MBT (HengLong)
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od Loupák83 »

no a jsme u toho :(
to se pak nastavuje nabíječka špatně a lipolky jsou na nabíjení hodně náchylné
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od 06D »

:--) přísloví říká že : "návod se čte až jako poslední, když už nic nefunguje a nikdo si neví rady"
Tady je jeden čitelný :text-link: turnigyaccucel6
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od 3p0 »

Já tedy netuším oč jde, ale tahle nabíječka normálně balancuje při programu nabíjení. Své baterie jinak nenabíjím a nemám problém, vždy se články baterie nabijí na 4,22V.

Vsadím se, že chyba nafouklé baterie je v tvém případě chyba obsluhy nebo chyba z výroby.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
mc2uba
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1112
Registrován: sob pro 25, 2010 7:06 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od mc2uba »

Já tedy lipolky nabíjím vždy balancováním :) mám baterky 5000 mah, takže tam šoupu 4A, což není ani 1C. Ale spíš mě zaráží to, že moje nabíječka IMAX B6 nevypne nabíjení ve chvíli, kdy má baterka 8,4V, ale ve chvili, kdo do ní nacpe 5000 mah. A to samozřejmě začíná od nuly a baterka není nikdy samozřejmě vybitá na 0 mah.. takže když to nechám dojet do konce, tedy do 5000 mah, tak jí přebíjím? Naposled už jsem se snažil jí vypnout hned, jak tam naskočilo 8,4V, ale stejně se mi to nepovedlo, začal jsem dělat něco jiného a pak už jen slyším, jak mi pípá nabíječka, je hotovo :/

Takže mám to nechávat dojet na 5000 mah nebo vypínat už při 8.4V? Nikde jsem nastavení o kapacitě baterky nenašel, zřejmě si to nabíječka detekuje sama pomocí servisního konektoru, pozná i to, že je Lipolka dvoučlánek :)
RC Drift Club Praha
Xray T2 007 drift - Toyota GT86, Subaru Impreza sedan Ken Block, Mitsubishi Lancer Evo X, Nissan Fairlady Z
TT-01E drift - Nissan GTR, Honda Accord Racing 96, Škoda Octavia, Škoda Fabia sedan, VW Golf Rat Style
TT-01E - Audi Q7 (transport project), Škoda S2000 (rally)
TT-01 air ride - VW Golf (replika 1:1)
http://rcdriftclubpraha.cz/
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od 06D »

3p0 jde o to že nabíječka turnigy accucel6 ale balancuje pouze a jedině při programu LiPo Balance a on nabíjel LiPo Charge :( takže ano chyba obsluhy

pro všechny koho to zajímá tenhle článek vás navede dál jak to vlastně funguje :) Není Balancer Jako Balancer
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od 3p0 »

Chyba, kdyby nenabíjela s balancerem (nebo omezovačem), tak jeden článek bude přebíjet, protože nejsou dva stejné články.

Používám tuto nabíječku a její 400W sestřičku hodně dlouho a ještě žádná baterie mi neodešla. Tak asi mám štěstí :--)
Naposledy upravil(a) 3p0 dne pon lis 19, 2012 11:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
djvlada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2011 4:12 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě,Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od djvlada »

konecne nekdo kdo my vysvetlil tim padem chyba na me strane uz vim ze mam nabijet na lipo balance :)))))))))))diky O6D ano nabijel sem na lipo charge coz v prekladu je lipo nabijet takze uz me ceka jen nova baterka hura asi bych poprosil i pro dalsi novacky v tomto smeru jako sem ja aby to admin dal nekde na forum jak nabijet lipo baterie na LIPO BALANCING to sem ale vul :text-search:
djvlada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2011 4:12 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě,Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od djvlada »

a kdyz uz sme se dostali k jadru problemu a musim koupit novou baterku tak me reknete jak balancovat novou baterku ktera bude asi tahlehttp://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/eshop/1 ... 35C-70C-HC kolik AMPER do ni mam nechat davat aby me slouzila dele diky
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od 06D »

Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od Loupák83 »

djvlada: odkaz ti nefachčí ale odhaduju že to bude asi tahle baterka
http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... 35C-70C-HC
tudíž polopaticky a jednoduše baterka má kapacitu 5800mAh což je 5,8Ah a pokud vim tak snad všechny tyhle baterky mají nabíjecí proud 1C což znamená 1x její kapacita takže max nabíjecí proud který tam baterka snese bez újmy je 5,8A cokoliv nad tuto hranici už nemusí baterce prospívat.

malé doplnění koukal jsem na stránky prodejce a je tam napsané toto:
Dle výrobce se dají nabíjet až 5C, ale doporučujeme pro životnost těchto bateríí používat standardní 1-3C
tzn. že baterka je teoreticky!!! schopné pojmout nabíjecí proud 29A ale sám výrobce říká že je lepší se pohybovat v rozmezí 5,8A až 17,4A. Jen že kolik lidí má na to nabíječku aby mu to dalo takový proudy.
Takže pokud chceš aby ti baterka vydržela víc jak 1C (5,8A) bych do ní při nabíjení nepouštěl.
Ale hlavně pokud chceš jezdit lipolky tak proboha vyházej tamiya konektory
tady na to jeden topic: viewtopic.php?f=14&t=1247


06D: krásnej článek :text-lol: :text-lol:
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
djvlada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2011 4:12 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě,Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od djvlada »

tak tamiya konektory sou fuc cekam az prijdou ty co sou nekde vys ty banannky lipolka uz se domlouva a zacnu ji nabijet balancovanim ne lipo charge moje chyba a tema se clovek uci jeste ze sem ne uplny debil tak nastesti do baterky sem poustel jen to co bylo napsane na baterce tedy 5.8amper (odovodil sem z kapacitiy baterky)naovd k nabijecce sem dostal anglicky a k nicemu a na cesky no to je takova zahada narazil ale bylo tam prd :)
djvlada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2011 4:12 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě,Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od djvlada »

tak dnes prisly od kolegy zde nove baterie 2x turningy nanotech 5.8 tak doufam ze se mi nestane to co predtim ted uz budu pouzivat jen lipo balancing.Jeste cekam na nove konektory xt 60 sem si obednal tak je jen preletuju, jeste dotaz k baterce vybijet ju musim taky?a jak?sem amater tak sorry asi sem dam video jak nabijim lipolku co rikate nechci je obe znicit
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: jak nabijet li polku

Příspěvek od Loupák83 »

vybíjet jí nemusíš
lipolky netrpí pamětovým efektem
jediný co musíš hlídat je to aby si jí nepodvybil. tzn. napětí ti nesmí klesnout pod 3V !!!! pokud se ti to povede tak existují postupy jak jí znova nahodit ale ty jsou bez záruky takže pokud jí podvybiješ riskuješ opět to že tu baterku budeš moct vyhodit.
Pokud máš možnost nastav si na regulátoru lipostop ideálně na 3,3V pokud chceš být k baterce více šetrný tak 3,4V pokud nemáš možnost nastavit lipostop na réglu tak kup hlídače napětí tzv. pípáky který když dosáhneš určitého napětí na který je ten pípák nastaven. Obvykle bývá 3,3V nebo 3,4V tak ti to začne pískat a ty víš že je nejvyšší čas auto odstavit.
Pokud víš že třeba delší dobu nebudeš jezdit tak nabít baterky na plno a uložit nikdy je neskladuj na delší dobu nenabité
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Odpovědět

Zpět na „BATERIE“