Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od BrAtKo »

Pani mam nabijacku equilibrium mini ale pri nabijani nimh (4.8v 250mah) sa da nastavit len prud, napatie nie. Ako nabijacka zisti spravne napatie a kedu uz bude accu nabity ? Mam manualne vypnut nabijacku ked uz natlacena energia na displeji ukazuje kapacitu acu ? Dik
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od BrAtKo »

No ved to ze v navode nie je nic podstatneho ok tak to skusim proste nechat na nabijacke az kym sama neskonci. Dikes
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od BrAtKo »

Je to equilibrium mini nema moc moznosti nastavenia mam ju pozicanu ale idem do vlastnej do skyrc Imax B6 alebo tu turnigy acc6 vyzera ze obe su v podstate rovnake nabijacky.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od BrAtKo »

Tak som to nechal nabijat 214 minut, natlacenych 300mAh a voltaz na konci 5.92V. Tak som to ukoncil rucne, asi ta nabijacka nema deltu, v manuale nic nie je.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od BrAtKo »

No este raz som si precital cz prirucku k equilibrium mini v2 a nic som neobjavil. Asi zle vidim ale asi skor ty mas inu prirucku.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Studovina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř črc 13, 2011 5:33 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od Studovina »

Ono to v příručce nejspíš stejně někde bude, ale stačí se kouknout třeba do popisu produktu v nějakém shopu, jak to nejspíše udělal Alindur.
http://www.mz-racing.net/p6173-2rca0028 ... m-mini-v2/
Naposledy upravil(a) Studovina dne ned led 15, 2012 9:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od BrAtKo »

Tak proste neviem dokedy to tam mam nechat nabijat zdalo sa mi ze jento az az. Nabijalo to na striedacku 0.1 potom 0.2 a obcas aj 0.0A. To som odsledoval na displeji.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud by sis včas přečetl specifikaci nabíječky,objevil bys "pro NiMH a NiCd automatické ukončení nabíjení pomocí Delta-Peak, volitelné koncové napětí pro lithiové akumulátory".
Takže vcelku "blbá" nabíječka.Pro články NI** delta peak nenastavíš,pro Li** možno v MENU nabíječky.Nejspíš bez připojených aku a tam to nějak nastavit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Nabijanie NiMh nabijackou Equilibirium

Příspěvek od Honza D »

pletete tu deltapeak a koncový napětí dohromady... Deltapeak by měl jít nastavit u každý "chytrý" nabíječky, minimálně přepínání NiCd/NiMH... Koncový napětí a počet článků už nabíječka určí sama - nelekej se, že je větší než jmenovitý napětí baterky - musí být, jinak by netekl proud do baterky, ale naopak (z toho i vyplývá, že čim větším proudem nabíjíš, tím větší napětí to bude)

To že se koncový napětí dá nastavit jen u lipolek je normální, protože nabíjení lipolek probíhá jinak, než Ni**
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „BATERIE“