Baterie k zamyšlení...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Baterie k zamyšlení...

Příspěvek od Budha »

Nevím, jestli to správně dokážu popsat, ale zajímal by mě váš názor na baterie.
Tedy...1 článek má 1.2 V 1200mA, takže když spájím 6 baterek do série, tak mi vyjde 7,2 V 1200mA, to je mi jasný.Ale co když k tomu ještě spájím dalších 6 baterek paralelně a přifařím k tomu 7,2 V paku, tak mi vyjde 7,2 V 2400mA....To znamená, že nevím, jestli to bude mít vliv na regulátor, když je u něj psaný max. 7 článků (nevím, jestli to neplatí jen v sériovým zapojení)...Líp to asi nedovedu vysvětlit, tak kdyby byly nějaký nesrovnalosti, tak to zkusím zformulovat jinak... :oops:
Dík za příspěvky... :mexickavlna:
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
crteczech
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1053
Registrován: stř kvě 31, 2006 8:32 pm

Příspěvek od crteczech »

tak za prvy to bude tezky jako krava a abys tim dostal 2400 tak radsi investuj 300 a mas to bez starosti :wink: jako kdybys chtel spojovat dve 2400 nebo 3300 tak by to mozna stalo nad tim uvazovat, ale takhle... jinak nevim jestli by to slo...
Tou dobou ve Skotsku...
1138
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 359
Registrován: sob úno 11, 2006 8:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1138 »

Nebo spajis rovnou 3 packy a mas 3,6ku a slusny zavazi navic jako bonus. Idealni pokud se ti zda tvuj model moc rychlej nebo vyvazenej. Tuningove packy doporucuju prilepit z boku kastle jako boostry u raketoplanu.
1138 David Jenyšta
Yokomo MR-4TC PRO Rallye -*- MiniZilla 1:18
XM-6FM kanál 81
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie k zamyšlení...

Příspěvek od Jirkacbx »

Je docela jedno,jak velký závaží jsi ochotnej si na autíčko nasadit,myšleno aku,ale výsledná voltáž by měla být vždy těch 7,2V.Takže vedle sebe (paralelně?) třeba 10 packů,ale výsledek vždy 7,2V.
Sorry,ale paralelně a seriově,tyhle dva pojmy se mi pletou už od základky,co jsme to ve fyzice brali. :wink:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Budha »

Mě to zajímalo z hlediska článků, né váhy...váhu už bych měl vymyšlenou co se týče jejího rozmístění a o šest šlánků navíc (tři na každou stranu kvůli vyvážení) není váhově až tak moc na to moje blbnutí. :wink: a to že to bude mít pořád 7,2 V to je jasný, protože chci zvětšit kapacitu...
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
1138
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 359
Registrován: sob úno 11, 2006 8:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1138 »

Pokud to chces zkusit, tak to nespojuj natvrdo - ty baterky maji urcite trosku rozdilnej vnitrni odpor a pak by se ti navzajem vybijely. Spojovat az pred jizdou. Ale stejne uz spise mluvime o RC tanku.
1138 David Jenyšta
Yokomo MR-4TC PRO Rallye -*- MiniZilla 1:18
XM-6FM kanál 81
Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Budha »

RC tank taky dobrej, ne..?? :lol: No, já s baterkama nemám problém, jezdím všechny paky složený z baterek z AKU vrtaček, takže v poho..Mě by ale přece jenom zajímalo, jestli to rozdejchá regulátor, když je psanej na max. 7 článků..
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Orda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 27, 2006 3:13 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Orda »

No nevím, už jsme v elektrotechnice (mám ji teprv první rok) dělali něco s baterkama zapojenýma paralerně a myslím že by ti to nejezdilo dýl než 5 minut protože se navzájem vybíjí opravdu hodně rychle.
TT-01,GM V4R+, Hitec Aggressor AM40, Johnson 540 & MIG500
Obrázek
Uživatelský avatar
Katana
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 189
Registrován: úte zář 26, 2006 7:16 pm
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katana »

no nebo by se dal za auto zapřáhnout vlek a tahat olověnku. T6am sou ty kapacity docela slušný. Akorát by byl problém s voltama ale na 6V by to myslim jelo taky
SCX 10 - Lambo cheetah ve výstavbě
TA-01 - kastle: Hummer & Pick UP (black gun metal) & Dakar Speciál
TT-01 - Tesco Celica (nosram power hawk, agressor 40FM 53k)
a spooousta lodiček
Uživatelský avatar
JILJI13
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 570
Registrován: ned lis 05, 2006 3:33 pm
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JILJI13 »

No tak asi nechapu, jaky ma vyznam takhle nesmyslne letovat baterky, kdyz se daji po dojeti jednoho packu vymenit za ten druhy... :roll:
Mc
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 245
Registrován: úte srp 08, 2006 6:46 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mc »

cely ten napad je kravinka jaxi :D , ledazeby zacal vyrabet pro tamiu rctanky, ktere by na zavodech nicili ostatni auta a pak by platili tamii za nove soucatky, proste bych rek ze ceny baterek hodne spadli ,tak se vyplati si aspon jeden pack koupit a neni co resit.
TB-02 ford focus 2001
Mig 500 TR fo eva, Corally 17 zavit
2xGP 3700,SANYO 1700SCR,Intelect 3800 MAX
LRP Super.Runner.Plus
Futaba
Uživatelský avatar
crteczech
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1053
Registrován: stř kvě 31, 2006 8:32 pm

Příspěvek od crteczech »

mno jako uz sem se k tomu vyjadril.. z pohledu modelariny celkem k nicemu, ale z pohledu jinych oboru je to celkem zajimave a i ja sem nad tim chvilku uvazoval(ne ze je spojim, ale jestli by to fungovalo)... :roll:
Tou dobou ve Skotsku...
Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Budha »

To crteczech:No, konečně člověk, kterej to pochopil tak jak jsem to myslel, šlo mi o to, jestli by to fungovalo a jestli by nebyl problém v reglu s počtem článků...ale už bych to asi uzavřel, taky jsem nad tím podrobněji přemejšlel a bylo by to asi k ničemu..ale dík za názory.. :tamiya:
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
mirekj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: pon led 22, 2007 11:40 pm

Příspěvek od mirekj »

[quote="Budha"]To crteczech:No, konečně člověk, kterej to pochopil tak jak jsem to myslel, šlo mi o to, jestli by to fungovalo a jestli by nebyl problém v reglu s počtem článků...ale už bych to asi uzavřel, taky jsem nad tím podrobněji přemejšlel a bylo by to asi k ničemu..ale dík za názory.. :
Je trochu ostuda, když modeláři (pokud se chtějí nazývat modeláři), neznají základní fyzikální vztahy a poučky. Všecny autíčkářské regulátory otáček pohonného elektromotoru jsou koncipovány(až na vyjímky, se kterými se moc nesetkáte) na napájení 7.2V nominálně. O tom již svědčí i pozice pro akupack na šasi - vždy tam najdete 6 jamek (míst) pro 6 článků 1.2V do série=7.2V. Když spojíš tyto 2 akupacky paralelně (tzv. vedle sebe), budeš mít zdroj o dvojnásobné proudové kapacitě, ale stále s výsledným napětím 7.2V. Akorát že takový zdroj bude schopen dodávat dvojnásobně velký proud, pokud si tento proud regulátor vezme. Regulátoru se nic nestane ! Samozřejmě za podmínky, že motor nebude "těžší", než na jaký je regulátor stavěn (počet závitů kotvy) ...
Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Budha »

Já se za to nestydím, nebyl jsem si jistej, tak jsem se holt zeptal...říká se líná huba holé neštěstí...a kdyby mi to třeba něco provedlo, bylo by to neštěstí.....a mimochodem, žádnej učenej z nebe nespadl...ani ty :lol: :lol:
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „BATERIE“