Baterie GP3700 - PROBLEM!!!

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

JILJI13 píše:To ani nerikej :!: :!: :!: :lol: Tak jsou to selektovany clanky od corally, tak to by se jim snad stat nemelo?!
V akupaku jsou ty nejhorsi clanky to je bohuzel stara znama vec. Jsou baterky selektovane a selektovane :wink:
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

Koni píše:můj tip, proč se to nenabije na max, je že jsou v packu a tedy to vybíjení je sice dobré ale nikdy nezaručí srovnání článků jako kondicioner (u něj ale musí baterie být napříč vedle sebe, což by se dalo udělat rozkucháním packu a spájením plíšky, dost lidí ale po zkušenostech špatného spájení nedoporučuje, nejlepší nechat spájet u Kořínka)
Ja s tim spajenim problem nemam cim to je :?: :lol: :lol: :lol: :lol:



JInak si myslim ze mas v řiti nejake clanek kterej celej ten pak brzdi a pak se do nej nevleze to co pred tim. Resi se to samozrejmne tim ze se vyletuje a da jinej s podobnym vnitrnim odporem.
Naposledy upravil(a) WIN dne sob úno 03, 2007 3:52 pm, celkem upraveno 1 x.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Koni
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 19, 2006 1:54 am

Příspěvek od Koni »

to je jedině dobře, že s tim problém nemáš. Já si to schválně zkusim na nějakejch vyhaslejch jak se mi to povede
SEAT Cordoba WRC , SUBARU Impreza WRC 2003 , okruhový BMW 325 E46
kanál č.52 - 40,685 MHz
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WIN »

Koni píše:to je jedině dobře, že s tim problém nemáš. Já si to schválně zkusim na nějakejch vyhaslejch jak se mi to povede
Presne takhle jsem zacinal taky. Jen si dej pozor na to at to nespajis nakrivo tzn. kdyz ji polozis na stul, aby kazdej druhej clanek nebyl vystouplej.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
JILJI13
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 570
Registrován: ned lis 05, 2006 3:33 pm
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JILJI13 »

No zkusim si trochu pohrat s tim delta-peakem a rozchodit to... A kdyz se nepovede, tak to poslu na premereni k panu Korinkovi (je to prece jenom v zaruce)... :wink: Kazdopadne dik za nazory, odpoveni a napady! :)
Uživatelský avatar
ondrabmw
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 918
Registrován: sob úno 04, 2006 11:49 pm
Bydliště: CZ, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ondrabmw »

A co na tý baterii chceš měřit, maximálně si změř na konektoru napětí a pokud není +-7.2, tak je něco špatně? Jinak záruka na "kapacitu" baterie, asi ne....? Maximálně, že by ti nějaký článek vystříknul, ale to bys poznal hned a u inline packu se to moc nestává.

NICD a NIMH baterie mají tzv. paměťový efekt, takže pokud je pořádně nevybiješ, tak se zmenšuje jejich kapacita. Jde i o to, jestli třeba nenecháváš baterie dlouho nabité nebo naopak vybité. Skladovat by se měli se 1/4nou kapacity. Doporučuji baterii totálně vybít vhodným zařízením k tomu určeným (nosram, lrp, myslím, že dělá i něco bel) a pak ji pomalu nabít, klidně i jen 300mA proudem. Delta peak na článek 5-7mV/článek je v pohodě. Když jsem jezdil inline packy, tak jsem s kapacitou nikdy problém neměl.

A jinak opravdu nejlepší řešení je ji rozkuchat a udělat z ní side packy a máš po problému.
Ondřej Koutský - Team Associated B44, XRAY T2'007, 2x YOKOMO DRIFT PACKAGE, HPI E10 Drift, AX10 SCORPION TCS, Tamiya F103GT, F103RM, CC-01
Obrázek
Uživatelský avatar
JILJI13
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 570
Registrován: ned lis 05, 2006 3:33 pm
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JILJI13 »

Tak problem je vyresen!!! :D Sel jsem je reklamovat a pan Korinek mi misto nich dal Intellecty 4200WC... :D
Odpovědět

Zpět na „BATERIE“