pc zdroje

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Esprit
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 113
Registrován: čtv črc 05, 2007 7:37 pm
Bydliště: Přerov

pc zdroje

Příspěvek od Esprit »

jsem se rozhodl, že si zdroj zbastlím. Koupil jsem přes aukro zdroj s označením MXR-200p. Bohužel, když jsem zadal tento typ do vyhledávače vyhodilo mi to, že zdroj je řekl bych pěknej shit.
Viz: http://www.pavouk.org/hw/mxr-250p.html
Viz popis závad. V závěru tam pak píše, že se to vztahuje i na tento typ.
Co vy na to, nemám ho radši vyhodit z okna? Nerad bych si odpálil nabíječku. Nebo jsou to takovy bububu a v klidku.
Ještě tady se k němu vyjadřuje nějakej bobik: http://jnp.zive.cz/?q=node/3083
Uživatelský avatar
dnepr
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 25, 2007 1:52 pm
Bydliště: Rejstejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dnepr »

Lepsi je shanet AT zdroj s vypinacem.. Jinak tyhle zdroje jsou fakt shit a to co o nich pisi asi bude pravda.. Divim se, ze to nekomu nebouchlo v PC.
Jinak jako zdroj pro nabijecku je treba mit kvalitni zdroj co dava aspon 10A. Premyslej o tom, ze spatnym zdrojem 12V neriskujes jen nabijecku, ale i pohonny accupack..a to uz je vic nez 1000Kc, za ktery by jsi urcite sehnal stabilizovany zdroj potrebneho vykonu..
podvozek: XRAY T2 s upravou zejmena rejdu a svetlosti
kastle: Peugeot 207 Super 2000, Lancia Stratos, Opel Manta Rothmans, BMW M3, Skoda Octavia, Toyota Cellica a neco na drift
motory: EZ-RUN 9,5z stridak, aktualne v aute Carson 12z
Regl: z kombo setu EZ-RUN 30A
Radio: Spektrum DX3c a nejakej Hobbyking :-)
Ultramat 14 + balanecer a baterie LiPol znamych vyrobcu..:-)

ThunderTiger MOTO Ducati 999r 1/5 v lehkem tuningu
TTcko na blbnuti
Axika na lezeni
Uživatelský avatar
Esprit
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 113
Registrován: čtv črc 05, 2007 7:37 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Esprit »

Souhlas nakonec jsem v aukru za 350Kč vydražil Fortron, ktery neni skoro vubec slyset. Takze klidecek pres noc, kdyz nabijim pomalu tuzkovky. Ma 350w a na stitku na 12V vetvi 18A, coz je na takovej vykon mazec. Ale to radsi zkouset nebudu. Na co taky. Pekne jsem ho vykuchal, dal do plastove krabicky a mam z neho radost. Snad vydrzi. Tamten shit je konstrukcne uplne v prdeli, kdyz jsem ho srovnaval s timhle. Takze jestli nekdo v budoucnu bude resit zdroj a dostane se sem tak fortron a jste vysmati. Je to ATX, takze tam nebyl vypinac, ale tem si tam date a mate konstrukcne lepsi zdroj nez stary AT, ktery ale pokud nekoupite stejnej bullshit jako ja, bude taky stacit.
Uživatelský avatar
dnepr
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 25, 2007 1:52 pm
Bydliště: Rejstejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dnepr »

350W a jeste od Fortona, to uz je mazec.. :D Takhle mas zaruku, ze to bude OK. Ja mam stary ozkouseny 250W AT zdroj, ale pouzivam ho jen jako napajeni autoradia v garazi, nebo na pokusy. Mam vyvedenou vetev 5V i 12V a je to fajn. Nabijecku mam Ultika14 a tak k nemu zdroj netreba..
podvozek: XRAY T2 s upravou zejmena rejdu a svetlosti
kastle: Peugeot 207 Super 2000, Lancia Stratos, Opel Manta Rothmans, BMW M3, Skoda Octavia, Toyota Cellica a neco na drift
motory: EZ-RUN 9,5z stridak, aktualne v aute Carson 12z
Regl: z kombo setu EZ-RUN 30A
Radio: Spektrum DX3c a nejakej Hobbyking :-)
Ultramat 14 + balanecer a baterie LiPol znamych vyrobcu..:-)

ThunderTiger MOTO Ducati 999r 1/5 v lehkem tuningu
TTcko na blbnuti
Axika na lezeni
Uživatelský avatar
dnepr
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 25, 2007 1:52 pm
Bydliště: Rejstejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dnepr »

Zdroj je treba zatizit (ve vetsine pripadu) dostatecne vykonnym rezistorem na vetvi +5V, aby +12V bylo stabilizovanych..
ATX se skutecne resi zkratovani ("zvonkovy vypinac") dvou konektoru.. Jen prave ted nevim kterych.. Ale internet je vsemocny a da se to tam najit.. :)
podvozek: XRAY T2 s upravou zejmena rejdu a svetlosti
kastle: Peugeot 207 Super 2000, Lancia Stratos, Opel Manta Rothmans, BMW M3, Skoda Octavia, Toyota Cellica a neco na drift
motory: EZ-RUN 9,5z stridak, aktualne v aute Carson 12z
Regl: z kombo setu EZ-RUN 30A
Radio: Spektrum DX3c a nejakej Hobbyking :-)
Ultramat 14 + balanecer a baterie LiPol znamych vyrobcu..:-)

ThunderTiger MOTO Ducati 999r 1/5 v lehkem tuningu
TTcko na blbnuti
Axika na lezeni
Uživatelský avatar
Worm-cv
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 135
Registrován: úte led 01, 2008 4:12 pm
Bydliště: Chomutov

Re:

Příspěvek od Worm-cv »

dnepr píše:Zdroj je treba zatizit (ve vetsine pripadu) dostatecne vykonnym rezistorem na vetvi +5V, aby +12V bylo stabilizovanych..
ATX se skutecne resi zkratovani ("zvonkovy vypinac") dvou konektoru.. Jen prave ted nevim kterych.. Ale internet je vsemocny a da se to tam najit.. :)
Černý a zelený drát.
TT-01, Hitac Aggressor 3CH FM, Mig 500TR, TEU-101BK, menší tuning
Nové auto:
TA-05R v carbonu, 2xLRP Li-Pol 8000mAh 25C, Vector X11 3.0T :-), LRP SPX BRUSHLESS BULLET REVERSE, Futaba MEGATECH 3PM-2,4GHz, LRP cooler, Kastle ProtoForm Dodge Status Společně: -Intellect 4200mAh 7,2V, Nabíječka Shark 20
K@rlos
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 17, 2007 4:04 pm
Bydliště: Brno-Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od K@rlos »

pokud PC zdroj tak jedině Fortron. S ním jsem nikdy neměl problémy.
TA-05, TB-02, CC-01
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od Mr.Dadulka »

Staci tedy dat odpor na 5V a vytahnout 12V na pripojeni? Nejakou pojistku nebo neco takoveho jeste pro jistotu neni potreba? Na desce pojistka je a zdroj vypinac ma.

Co je to dostatecne silny rezistor? Nejake parametry by jste nemeli? ..... z elektriky umim maximalne nabit baterky.... :lol: (a nerikejte at se do toho teda radsi nepoustim... s tema baterkama je to trochu nadsazene... :dance: ) Ale jinak tomu stejne moc nerozumim. ;-)

Mam tady jeden 300W AT computers a jeden 350W Eurocase s velkym vetrakem, ktery jsem v obchode po dotazu dostal gratis jako nefunkcni. Zatim jsem ho nezkousel, ale vevnitr nic vyhoreleho neni a visualne tam nic videt neni. Zatim jsem nezkoumal, co by tam mohlo byt. Ta pojistka vypalena taky neni. Nejaky napad, cim by to mohlo byt? Ale jestli na to neprijdu, tak vyuziji alespon tu krabici, protoze ten druhy je klasicky a ten velky vetrak se mi libi, at uz na pokladani baterek primo na to jako castecne chlazeni.
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od Mr.Dadulka »

Ma cenu davat jeste jeden vypinac, kdyz uz na zdroji jeden je?
Jeden jsem si jeste koupil, ale ted premyslim, jestli to ma nejaky vyznam.
Pripojim k tomu jeste diodu, abych mel prehled a jinak se na to asi vyprdnu. Jeste jeden vypinac bych tam dal, jestli se mi tam podari napasovat cigaretovou zdirku, tak k tomu.
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
čenda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: pon říj 29, 2007 5:18 pm
Bydliště: Bílovice nad Svitavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od čenda »

Worm-cv píše: Černý a zelený drát.
U mě by to měl být červený a černý ....? ale je to nestabilní ( napětí kolísá a rezistory po pár vteřinkách topí jako sviňa ), musel jsem propojit černej s ..... nevím co to je ( odpájel jsem nějaký drát z té velké svorkovnice směřující někam do desky - barvu nevím, je to asi taky nějaká část 5V větve ) a už to frčí, stabilizovaných 11.8V a odpory jen tak vlaží. :dance:

jinak odkaz na návod: http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... %26hl%3Dcs

Fakt je ten, že toto je starší zdroj bez vypínače, já už mám novější s origo vypínačem a mám jej i jinak uspořádanej, to je možná důvod proč to nejelo, ale ....? :doh:
Xray T2R PRO - Rally - VW Golf GTi, Škoda Octavia WRC
Xray T2R - Mazda 6
Tamiya F103 RM
Spectrum DX3R DSM2, 2.4 GHz
http://www.brikulracing.ic.cz
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od Mr.Dadulka »

Dotaz k úpravě. ATX zdroj jsem si upravil, ale bezchybně nefunguje.
Když připojím nabíječku, tak začne nabíjet, ale po chvili spadne nebíjecí proud na 0 a ze zdroje je slyšet, že odpadla zátěž. A takhle se to pořád opakuje. Tudíž zdroj pravděpodobně není stabilizovaný a trochu kolísá. Na 5V mám keramický odpor, už nevím přesně velikost. Ale může to být tím? Když jsem spustil zdroj ještě neupravený, tak normálně běžel (větrák se po chvíli nevypnul). Proto si říkám, jestli to není tím odporem pokud tam nemusí být. Pokud s tím má někdo nějaké zkušenosti, tak se rád poučím. Už bych rád začal nabíjet. :-)
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
čenda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: pon říj 29, 2007 5:18 pm
Bydliště: Bílovice nad Svitavou
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od čenda »

Pokus se místo nabíječky připojit měřák, ať víš co leze. Zkus to bez odporu, mělo by výstupní napětí kolísat 10-12V. Po zatížený 5V větve výkonovým rezistorem cca 3.9ohm min 8-10W ba se toto napětí mělo stabilizovat. Pokud ani takhle ne, tak zkus na desce najít vývod PS ONE ( asi zelený vodič, to už si nepamatuji přesně ) a ten propoj tím rezistorem s černým vodičem. Podrobný návod mám na webu. ( ty rezistory tam má dva, paralélně připojený ).
Xray T2R PRO - Rally - VW Golf GTi, Škoda Octavia WRC
Xray T2R - Mazda 6
Tamiya F103 RM
Spectrum DX3R DSM2, 2.4 GHz
http://www.brikulracing.ic.cz
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od Mr.Dadulka »

čenda píše:Pokus se místo nabíječky připojit měřák, ať víš co leze. Zkus to bez odporu, mělo by výstupní napětí kolísat 10-12V. Po zatížený 5V větve výkonovým rezistorem cca 3.9ohm min 8-10W ba se toto napětí mělo stabilizovat. Pokud ani takhle ne, tak zkus na desce najít vývod PS ONE ( asi zelený vodič, to už si nepamatuji přesně ) a ten propoj tím rezistorem s černým vodičem. Podrobný návod mám na webu. ( ty rezistory tam má dva, paralélně připojený ).
Máš na mysli místo 5V větve zatížit odporem spínací obvod? (Zelený+černý) 5V tak nechat bez odporu. (Zelený drát je spínací nebo jsi měl na mysli ještě jiný?)
A ten návod normálně na webu a jestli myslíme stejnou stránku, kde jsou daný 2x 3,9ohmu, tak z toho jsem čerpal. Jestli je to tvůj výtvor, tak mě těší. :-) Já jsem tam jenom hodil 1 odpor, který by měl odpovídat dvěma. Jsou tam tedy lepší dát 2x ten odpor než jenom 1x?
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
čenda
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: pon říj 29, 2007 5:18 pm
Bydliště: Bílovice nad Svitavou
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od čenda »

Čauky, s těma odporoma nevím? Ale údajně čím větší odpor, tím stabilnější výstupní napětí.....
Jinak to bude asi ono ten spínací obvod. Mi to totiž nejelo, když jsem zatížil +5V větev, výstupní napětí bylo kolísavé a odpory se po pár vteřinách hřály ukrutně moc. Tak jsem zkoušel a došel jsem na to, že když odpory připojím jen do ps-one a na černej, tak napětí je stabilizované a odpory se téměř nehřejí a vše funguje jak má. Na trhu je tolik různých zdrojů, že i úprav je nejspíš nezpočet.To co je na webu "carmodels.ic.cz" je vše můj výtvor, dík.
Xray T2R PRO - Rally - VW Golf GTi, Škoda Octavia WRC
Xray T2R - Mazda 6
Tamiya F103 RM
Spectrum DX3R DSM2, 2.4 GHz
http://www.brikulracing.ic.cz
daneza
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 07, 2008 11:04 am
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: pc zdroje

Příspěvek od daneza »

Ahoj , já mám na 5V výstupu autožárovku 21W a už to funguje několik let bez problémů .
Odpovědět

Zpět na „STABILIZOVANÉ ZDROJE“