Balancery

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
firstik
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte kvě 10, 2011 3:52 am
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Balancery

Příspěvek od firstik »

Tak vzhledem k tomu, že tady složka s Balancerama neni, tak píšu sem vzhledem k tomu, že bapancer je v podstatě vybíječ.
Mám svojí první lipolku, a nabíječ, teď už vlastně dva Ultramat 10 a 14, a bohužel 14ctky nemá balancer jak jsem pochopil z inzerátu, a proto scháním nějaký externí, a rozmejšlim se mezi dvouma obyčejnejma LRP Precision Parallel LiPo balancer a SHARK PB-5 verze V2.0, který se zapojujou pouze na servisn konektor, pak RAYTRONIC B6, ten se zas zapojuju mezi nabíječku a baterku, má pojistku proti přílišnýmu vybíjení, a pak tady je mini, kterej by se mi zdá takovej moc jednoduchej, a jstli vůbec funguje a máte s nim někdo zkušenosti Robbe Mini Equalizer, a pak specialitka která se zapojuje jako první dva, ale má display a je prostě pro takovou detailní kontrolu Battery master 6, kterej by mi vydržel a byl by nejspíš dobrá investice do budoucnosti, a má vybíjecí proud až 450mA což oproti RAYTRONIC B6, kterej má 120mA je docela dost, ten malej má 120mA. Potřebuju to do airsoftový zbraně, konkrétně M249 MK2 takže kdo zná, ví že problém s místem neni, a vešel by se tam i ten balancer s tim displayem. Momentálně si můžu dovolit investici i větší, ale balancer chci jen jeden. Tak bych chtěl vědět jen názor jakej je asi nejlepší, nebo kterej si mám koupit abych toho pak nelitoval.
kola porsche+slicky
AK47, M249 MK2, CZ75 CO2
Ni-mh Dboy 1100mAh 9,6V/Ni-mh GP 2Ah 9,6V,/Li-pol VB 2Ah 11,1V
Ultramat 14, master balancer 6
Uživatelský avatar
Blahy2
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 269
Registrován: úte pro 08, 2009 8:00 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Balancery

Příspěvek od Blahy2 »

Tak teď nevim jestli nechápu funkci balanceru já nebo ty, ale podle mě teda balancer neslouží jako vybíječ. Je to věcička která ti srovnává při nabíjení napětí na článcích lipolky teda pokud nabíjíš dvou a více článkovou lipolku a tim se každej článek nabije stejně, nepřebíjí se. Ten Battery master 6 má i funkci vybíjení, ale to je asi tak jedinej o kterym vim. Navíc si myslim že vybíjet lipolku je nesmysl, nemá paměťovej efekt jako třeba nimh baterky( nebo maximálně jen minimální) a tak se baterka rovnou nabíjí za každýho stavu.
Tamiya TRF 416 WE klony útočí
Uživatelský avatar
Blahy2
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 269
Registrován: úte pro 08, 2009 8:00 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Balancery

Příspěvek od Blahy2 »

ještě sem pročet jednou ty popisy od výrobců, a ani jeden z nich baterku neumí vybíjet... jen umí srovnávat napětí i při vybíjení.
Tamiya TRF 416 WE klony útočí
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Balancery

Příspěvek od Jirkacbx »

Za mně jistě Battery master.Šikovný,ůčinný.
Naopak Shark PB stojí za 2 věci.K ničemu a k ničemu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
firstik
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte kvě 10, 2011 3:52 am
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Balancery

Příspěvek od firstik »

Tak balancer balancuje tim, že vybíjí jednotlivý články na úroveň toho s nejnižším napětím, takhle sem to myslel. A s tim RAYTRONIC B6 sem to asi pochopil, je to asi myšlený tak, že vybíjí nabíječ/vybíječ, a jde to přes balancer.

No tak asi půjdu do toho "Battery master 6". Sice to nějak nutně nepotřebuju, ale časem se určitě bude hodit.
kola porsche+slicky
AK47, M249 MK2, CZ75 CO2
Ni-mh Dboy 1100mAh 9,6V/Ni-mh GP 2Ah 9,6V,/Li-pol VB 2Ah 11,1V
Ultramat 14, master balancer 6
Odpovědět

Zpět na „VYBÍJEČE“