Muchmore cell master legend

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
lopucha
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 19, 2010 6:42 pm

Muchmore cell master legend

Příspěvek od lopucha »

Mám tento nabíječ, ale mám problémy s nabíjenim. Když nastavím jakýkoliv nabíjecí program (lipol, nimh,...) a jakýkoliv nabíjecí proud a zapnu nabíjení tak ukazuje nulový proud a nabitá kapacita roste rychle nahoru dokud nevypne jako že je nabito. Zkoušel jsem několik lipol a nimh akumulátorů, ale stále to samé. Vybíjení funguje, ale normálně. Vyzkoušel jsem i jiný napájecí zdroj, ale nepomohlo. Nabíječ jsem kupoval cca před dvěma měsícema použitý, ale ze začátku normálně fungoval.

Neměl jste někdo stejný problém nebo nějaké řešení co zkusit ? Napadlo mě jestli by nešel resetovat či nastavit do defaultu, ale v manuálu ani v menu nastavení jsem o tom nenašel ani zmínku.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Muchmore cell master legend

Příspěvek od Jirkacbx »

Blbě nastavený Deltapeak?Teda moc vysoká hodnota,než by pro aku měla být.
Nebo nastavený časový spínač?Doporučuji vypout.
To samé i u koncové hodnoty nabití aku,pokud máš nastaveno.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
lopucha
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 19, 2010 6:42 pm

Re: Muchmore cell master legend

Příspěvek od lopucha »

Právě to dělá ve všech programech jak lipol tak nimh. Připojím lipol, nastavím proud (př. 5A), 2S .... zapnu nabíjení. Proud je stále na nule a nabitá kapacita roste po stovkách nahoru. Takže to vůbec nenabíjí, ale takhle to blbne. Nabil jsem s ní asi 4 akupacky a pak to začalo dělat tohle.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Muchmore cell master legend

Příspěvek od Jirkacbx »

Nechá se nahrát jiný software?
Pokud jo,tak zkusit.Pokud ne,nabíječku rozebrat,kouknout,jestli něco viditelně neodešlo nebo dát na proměření nějakýmu slaboproudaři.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
lopucha
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 19, 2010 6:42 pm

Re: Muchmore cell master legend

Příspěvek od lopucha »

Nabíječku jsem několikrát zkoušel a chová se dost zmateně. Nejdřív chyba s nabíjením, poté začala nabíjet, ale přetal fungovat balancer (ukazoval napětí jen na prvním článku). Dnes zase začal ukazovat napětí na všech článkách, ale nabíjí jen 0,3A ať nastavím jakýkoliv proud (lipol je samozdřejmě vybitá). Takže celý software je nějaký vadný, protože to vždy jde jinak. Firmware doma asi přeinstalovat nepujde. Není k tomu žádný kabel, ikdyž vstup by tam byl. Hlavně na ofic. stránkách muchmore ani v manuálu o přeinstalování či připojení k pc není nic. Prohledal jsem i různá zahraniční fóra a vše co se k tomu dalo najít a nic jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Muchmore cell master legend

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak jedině asi zkusit rcservis.cz p.Hnízdil.Jestli by ji umravnil.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
lopucha
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 19, 2010 6:42 pm

Re: Muchmore cell master legend

Příspěvek od lopucha »

Zjistil jsem jak se dostat do kalibračního menu nabíječky. Na zkoušku jsem trochu změnil nějaké hodnoty. Potom jsem zapnul lipo program a nabíjení se rozjelo. Bohužel to zase ukazuje nesmysly, vypadá to jako když nabíjí. Napětí roste, ale jen do 3,8V na článek, takže je to hezky srovnalo, ale ikdyž nabitá kapacita stále roste a proud ukazuje stále stejnou hodnotu nic to nedělá. Když vypnu a zase zapnu program tak je to stejné, ukazuje jako když nabíjí, ale ve skutečnosti nenabíjí. Zkoušel jsem to jak na 5A tak 10A a je to úplně stejné. Na fotce je vidět jak to vypadá při nabíjení, napětí se potom už vůbec nemění. Na další fotce je to nastavení v kalibračním menu, stačí změnit hodnotu Adj_CHG AMP třeba na 0,05 a potom to dělá to co popisuji. Když tuto hodnotu nezměním tak buď nabíjí pouze 0,3A at nastavím co chci, nebo začně stoupat nabitá kapacita jak popisuji v předchozích příspěvcích. Nebo dokonce hlásí battery high voltage, přitom je napětí lipol 3,8 na článěk (počet článků v nabíjecím programu je nastaven správně).
Už mě napadá snad jen napsat přímo muchmore. Bohužel neumím anglicky, musel bych někoho požádat o překlad. Nemáte s tím někdo zkušenosti a zda by to mělo smysl ?

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NABÍJEČE“