Equilibrium Mini V2

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Honza D »

tjjack píše: KRAVINA!!!, všechny Nixx (je jedno jestli Cd nebo Mh) se musej VŽDYCKY vybíjet...
NiMH už nemají tak silnej paměťovej efekt jako kadmiáče, takže se opravdu vybíjet pokaždý nemusí, stačí jednou za čas ;)


K problému, že uhodnu co máš za konektory? Bílý, ošklivý, tzv Tamiya? je to tak? A kabely k baterce máš tlustý a krátký nebo tenký a dlouhý?

mmch, co že to máš za auto? Yokomo nebo TT-01? :)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od tjjack »

Ale je lepší je pokaždý vybíjet, ne?
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
j3ykobim
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 28, 2011 8:55 am

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od j3ykobim »

Konečně sem si zajezdil zhruba 15-18 min po nabití baterek 0.3 A. Tak asi zkusim nabijet pomalu a jednu baterku testnu 1C(3A) . Uvidim co bude lepší...

no mám prej Yokomo D1......ale sám nevim, je to prej nějakej starej model..

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Honza D »

a na to nejdůležitější, co máš za konektor na baterce, si neodpověděl.. Ale z fotek je vidět, že máš Tamiya. Ten může za ty problémy - zahřeje se, změní se jeho odpor a nabíječka to vyhodnotí jako nabití baterky.... kup si G4, deans nebo Traxxas, to to vyřeší...
A ještě, jak dlouhý máš kabely mezi nabíječkou a baterkou?
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
j3ykobim
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 28, 2011 8:55 am

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od j3ykobim »

jj mám Tamiya, ani sem to nezminoval, jelikož sem dal fota kde je to vidět... :) Kabel mám 21cm nabiječka - konektor a pak 9cm konektor - baterka
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Honza D »

to je moc dlouhý... Zkrať to aspoň na 5+5 ;) A kabel aby byl co nejsilnější.. a uvidíš jak se bude nabíjet :)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

chvalim kastli..je pekna..jsem rad ze sis zajezdil o trochu dele... v popisu bylo, ze kdyz je baterka v haji, tak to chce takhle projet mensim proudem a pak zase poradnym, at se to hybe :-) ty konektory opravdu vyhod. Tamiya muze udelat vic skody nez uzitku..uz jsme tu slysel par prihod, co to napachalo. Prvni vec kterou jsem ja udelal, ze jsem to odsmikl napajel zlatem G4 :)
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Honza D »

To delší poježdění bylo díky tomu, že při pomalým nabití se Tamiya míň zahřívaj, takže vypnou nabíječku až později.. Když zkrátí kabeláž a dá lepší konektory zajezdí si i při nabití větším proudem
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od 06D »

j3ykobim píše:Konečně sem si zajezdil zhruba 15-18 min po nabití baterek 0.3 A. Tak asi zkusim nabijet pomalu a jednu baterku testnu 1C(3A)
Hele Jirka CBX a Honza D ti psal jak na to a věř mu ;) , Pokud tu Nixx nabíjíš 0,1C tak jí sice nabiješ ale baterka je lenivá tzn nedá větší proud. Jednoduchá rovnice malý nabíjecí proud - dlouhá výdrž baterie ale malá proudová zatižitelnost. Auto jezdí pomalu ale relativně delší dobu, nedává prudké akcelerace !! takto se nabíjej akupaky do vysílaček nebo pro palubní elektroniku. Velký nabíjecí proud 1C - 2C dle baterie. tzv. tvrdá baterie auto jezdí na plno, zvládá akcelerace a brzdění v rychlém rytmu, a u 3000mAh + Tamča konektor Baterie-regl, regl-motor rádoby pořádný konektor, a ten závěr další konektory na motor které stojí taky za h...vno :doh: . Je 8 min úplně skvělý čas :think: Právě vše co popisuješ je že ti ta pohonná soustava nedokáže dát větší proud a regl to vypíná bo si myslí že je ta baterka vybitá. doporučuji si přečíst tohle MZ informace a bateriich
A ještě kolik tam máš nastavený DeltaPeak ????? ten je totiž taky podstatný !!!!!
Jo a ještě 3Ah baterka je tak na 15 min max :shifty: co tam máš za motor 19z ??? nebo míň
EDIT: Pro Duruze :text-imsorry: za kolik kupuješ zlato ??? já bych tak 1/2kg vzal jako železnou rezervu až půjde unie do kytek a bude měnová reforma. Já jen že s ním i pájíš :drool:
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

zlato ted slo dolu.. pred mesicem stalo 11000g svycarske za 10g. Jako dlouhodobou investici doporucuji stribro :) ... :-D Jinak zlaty G4 tomu jen rikam..je mi nasne, ze jsou pozlacene :) Mozna ani to ne :-D
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Zdenaziko
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pát pro 11, 2009 11:42 am
Bydliště: Zlín

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Zdenaziko »

XRAY T4 2015, Xray T4, TAMIYA XV 01, Spectrum Dx3R, Sanwa MT-4
Bylo: TAMIYA TA 02, TAMIYA TB 01, YOKOMO MR-4 TC, XRAY T1R, XRAY T2 007, XRAY T2 008, XRAY T2R PRO, XRAY T3, XRAY T3 R, TAMIYA TB EVO V MS, XRAY T3 2011, XRAY T3 2012, XRAY T4 2014, TAMIYA TB 04 PRO
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Honza D »

nevim, připadá mi to jen jako cestat jak vytáhnout z lidí peníze.. Já teda stříbrný v provozu neviděl :D Je pravda že stříbro vede líp než zlato, ale zlato má menší přechodovej odpor a lepší tepelnou vodivost, taky vyšší proudovou hustotu (proto se zlato používá v integráčích na hodně tenký vodiče) a když je to jen malá vrstva na povrchu, vyšší odpor se tolik neprojeví.. Ne v porovnání s ostatníma vodičema v autě
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

Hlavne to je porad jen nejaka slitina. toho stribra tam taky neni 100%. Stejne jako zlata, toho je tam tam malo, ze je to doma nemeritelne. :-) Je to jako kdyz jsem pred par dny pil nejakej alkohol, ve kterem plavou kousky zlata. Zkusil jsem jedno vytahnout paratkem a je tam toho tam malo a tak dobre naplatkovane, ze to zaleze i do ryh na paratku :-D ... proste dalsi priklad komercniho tahu, stejne jako stribrne konektory. Myslim, ze jak stribro, tak zlato tomu nikdy nedaji extra vykon..jasne, ze se prodlouzi doba jizdy, mene se to vse hreje, ma to nejake jine odpory...ale jestli jezdim 30 minut nebo 34 minut.. neni to jedno?
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Honza D »

hlavně to bude spíš jen postříbřený, stejně jako G4 jsou galvanicky pozlacený... Může to bejt i čistej kov, protože ta vrstva má pár mikrometrů, takže toho zlata na nich je minimum, ale přitom plní svoji funkci... Ale o stejným fungování stříbra se dá pochybovat, na rozdíl od zlata koroduje (černání)... Podle mě by možná měl smysl celostříbrnej konektor s pozlaceným povrchem, ale to by asi nebyl konektor za dvacku :)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

taky jsme si rikal, ze tam musi byt velka oxidace. Ale kdo ma prachy, tak to do toho da. Jde o to, ze nekteri maji pocit, ze jen technologie vyhrava. Proto se obcas doslechne o TTčku 01, ktere ma vse z hliniku, nulove vule v kolech, Vse precizne namazano, nastaveno, ukazkova geometrie, olejove super tlumice, pocitac vypocital presnou znacku oleje...no a pak na zavody prijde borec, vybali tam ttčko z novin, omete bahno, jak byl vcera jezdit na poli, profoukne treci tlumice od pisku a vyhraje :) Je to doplnek pro lidi, kteri uz nevi, co vic by na sve super auto koupili. Mozna je to pro ty, kteri nenosi zlatej, ale stribrnej retizek. :)
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Odpovědět

Zpět na „NABÍJEČE“