Equilibrium Mini V2

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
firstik
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte kvě 10, 2011 3:52 am
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od firstik »

Aha, tak to si mi nerozuměl:D, já myslel, že i ta je špatná:D, tu za 1200 si koupim, je to skoro to samý, ale integrovanej balancer, a asi teda i příjemnější na obsluhu jak řikáš, 200 zas neni taková horentní, ale 1500 už bych asi nedal
kola porsche+slicky
AK47, M249 MK2, CZ75 CO2
Ni-mh Dboy 1100mAh 9,6V/Ni-mh GP 2Ah 9,6V,/Li-pol VB 2Ah 11,1V
Ultramat 14, master balancer 6
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od hornak »

Equilibrium Mini V2
Ukazuje tato nabijecka kolik kapacity (mAh) se vejde do baterky?
K tomu balanceru.....dyt je integrovanej, to na dratu sou propojky, ne?
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
j3ykobim
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 28, 2011 8:55 am

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od j3ykobim »

Čau, včera sem si koupit tuto nabiječku, dal sem nabijet vybitou NOSRAM 3000 3maA a po 10min mi hlásí nabito. Auto vydrželo jezdit 3 min v plný kotel na hrubém asfaltu (Yokomo D1 TT-01). Tak sem si řikal, že bude něco s baterkou, koupil sem tu samou novou..., dal jí nabit zas 3A, zhruba za 12 min zas hlásí zas nabito. Auto vydrželo jezdit zhruba 4 min. Když sem auto koupit, dostal sem k němu 2 baterie, které prý nebyly moc nabité a auto jezdilo na každou zhruba 15min. Kde dělám chybu? je možné že je nabiječka na hovno? Díky
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

Mam tuto nabijecku a nikdy jsme nemel potize. Jezdim an jednu baterku cca pul hodiny i dele, kdyz nejedu porad na plnej. Jen si clovek musi pohlidat nabijeni, aby mel vse spravne nastaveno atd. Spis bych se zameril na to, jestli to nabijis spravne. Nastavit vsechny hodnoty, jestli baterie potrebuje balancer, tak to zapojit, spravne vybijet atd.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
j3ykobim
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 28, 2011 8:55 am

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od j3ykobim »

Tak poraď jak správně nabijet...., mám NiMH 7.2V 3000 NOSRAM, co řikal včera prodavač z http://www.rcmodely.org/ tak stačí dojet, dát baterku nabít 3A a můžu jezdit..., vybijet prý u těchto baterek nemusim. Mě se zdá že ta nabiječka nabijí podezřele moc rychle, 10 a 12 min je celkem fofr..., dnes sem zkoušel nabijet 1A a nabijela zhruba hodinu a pul.
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

Pouzivam od zacatku jen Li-Pol... jsou i pres vsechna rizika lepsi a mene narocne na nabijeni a vybijeni.. Nasel jsem si ted pro vlastni informovanost nejaky diskuze a hlavni vec je, ze vsichni maji vybijec. No a dalsi diskuze rika, jak nove baterky nabijet, aby sis nesnizil kapacitu. Musi se prvni par cyklu (3-5) nabijet jednou desetinou C = 0,1C. Pokud mas baterii 3000mAh, tak je 1C = 3A. 0,1C bude tery 0,3A - vse jde nastavit na nabijecce. No a vybijeni pomalym proudem 1C, takze pouze 3A. Tim zamezis tomu, aby jsi z tve bateri (akumulatoru lepe receno), ktera ma 3000mAh udelal nejakou, ktera pojme treba jen 500mAh :-) coz by asi odpovidalo tem 5 minutam jizdy. Dale je udajne potreba srovnat clanky... nasel jsme to vse tady http://www.forum.tamiyaforum.cz/viewtop ... 95&t=10348 . Zkus spis napsat do teto diskuze nebo do poradny s baterkama... na nabijecku bych to moc nevidel.. ale neni to vyloucene. Ja pouzivam Li-polky, takze to mam jednoduche..zapojim lipolku, zapojim do balancovaci desticky, pac to ta nabijecka umi, a jen nastavim 4A a valim...sem tam nabiju pomaleji treba 1A nebo 2A... Nemusim vybijet ani nejak formatovat ani extra udrzovat. Auto jezdi 30-40 minut dle rychlosti a zatizeni. Jen clovek musi mit regl, kterej si to ohlida a ten mam :)
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od tjjack »

j3ykobim píše:Tak poraď jak správně nabijet...., mám NiMH 7.2V 3000 NOSRAM, co řikal včera prodavač z http://www.rcmodely.org/ tak stačí dojet, dát baterku nabít 3A a můžu jezdit..., vybijet prý u těchto baterek nemusim. Mě se zdá že ta nabiječka nabijí podezřele moc rychle, 10 a 12 min je celkem fofr..., dnes sem zkoušel nabijet 1A a nabijela zhruba hodinu a pul.
KRAVINA!!!, všechny Nixx (je jedno jestli Cd nebo Mh) se musej VŽDYCKY vybíjet...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Jirkacbx »

Přesně tak.
Aku Nicd/Nimh se před nabíjením musí vybít větším proudem a proudem,který se rovná kapacitě aku zase nabít.
Jinak budeš mít aku líný a při jízdě budeš jen nadávat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
j3ykobim
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 28, 2011 8:55 am

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od j3ykobim »

TAk včera sem si zas moc nepojezdil, jedna baterka 8min a druha asi 3 min, dnes je zkusím všechny vybit a nabit 0,3 A, jinak fakt už nevim..
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

:-D dnes jsem dal se svou karou a lipolkou hodku jizdy... a to byla parada.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Jirkacbx »

j3ykobim : Přečetl sis něco o nabíjení aku Nimh/Nicd?
Tenhle typ aku potřebuje nabíjet velkým proudem,který se rovná jejich kapacitě.
Pokud máš aku o kapacitě 3000 mAh,nabíjíš proudem 3A.
Jinak zlenivý,nedodají štávu pro regulátor a auto bude líný.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
j3ykobim
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 28, 2011 8:55 am

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od j3ykobim »

když dám nabijet 3A, tak mám nabito za pár minut a pár minut i jezdim :(, už nevím co stim, koupil sem si autíčko, že si zajezdim a místo toho jen nabijim

bylo mi porazeno, že když baterku restartuju(komlet vybiju) tak mám nabijet po restartu 0.3A....... tak to chci zkusit, protože když nabijim 3A tak si moc nezajezdim...

mám 3 baterky z toho jednu novou a zatím sem nejezdil déle než 8 min........
j3ykobim
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 28, 2011 8:55 am

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od j3ykobim »

jinak tu je taky napsáno že: Pokud ji nemas, tak nevybijej vubec, ostatne NiMH to NEPOTREBUJI !!!

http://www.rcauta.net/forum/topic10461- ... ni-p2.html
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od duruz »

NO s tim nabijenim 0,3 jsem opsal z jine diskuze, proto jsme dal taky ten odkaz. Nevim co je na tom pravdy, ale udajne se tak naformatuje na poradnou kapacitu. Je jasne, ze zezacatku bude jezdit chvilku, pote se prdlouzi doba, ale pak uz musis nabijet vetsim proudem, jinak opravdu bude lina. Vsak se taky koukej na nabijecku, jestli ti ukazuje, kolik stavy narve do baterie. Moje nabijecka mi ukazuje, ze tam treba ma dat jeste 3,4Ah, takze to tam odpocitava. Take mi ukazuhe, kolik ma kazdej clanek V, a podle toho balancuje. Mam ale lipolky a jak uz jsme psal, tohle vse u nich odpada. Nemusim rovnat clanky, formatovat atd..proste od prvniho nabiti jezdi pul hodiny je to 4000mAh a stala 650... zkusil bych je urcite naformatovat a pak kdyztak koupit lipolku, pac treti znicenou baterku bych neriskoval :)
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Equilibrium Mini V2

Příspěvek od Jirkacbx »

duruz ?Formátuje se PC,aku se formují.
j3ykobim : Nimh/cd musíš rozběhnout.Nevybíjet úúúplně do nuly,ale cca na hodnotu 0.9V na článek pro Nimh,takže 6článek bude mít 5.4V.A pak nabíjet KAPACITOU aku.A vybít/vyjezdit,nabít a znova a znova.Jedině tak ji rozhýbeš,aby jsi mohl jezdit delší dobu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „NABÍJEČE“