zabeh NEW motoru

stejnosměrné, střídavé, kotvy, uhliky, prostě vše o motorech ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
140.bpm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř led 23, 2008 11:39 am
Bydliště: Komarno / Bratislava
Kontaktovat uživatele:

zabeh NEW motoru

Příspěvek od 140.bpm »

zdravim,
onedlho mi ma prist z HK novy motor [tamiya super stock 23Z] a cital som tu jeden topick, ohladne zabiehania novych motorov atd

teraz moje otazky, ake s tym mate skusenosti ? oplati sa to robit ? aky ste zvolili postup? ma to vyznam, pocitim to , ak jazdim iba ako hobby, nie profi a ani zavodne, iba tak, pre radost ...

dakujem...


Mato
Tamiya TT-01D >> Nisan Coopermix Silvia <<
Futaba 2PL 40.835Mhz - kanal 83
2x Nosram 3600mAh
SHARK 10 v2.0 + 200W PC zdroj
TUNING:
Mig 500 Turbo Race a Tamiya Super Stock TZ + ALU chladic na regl aj motor + ventilator
ALU kardany na napravách
olejove tlmice
komplet na loziskach

http://picasaweb.google.sk/szabo.martin
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od Vrakouš »

Autodráhové motory se zabíhají v destilované vodě.Zkoušel jsem takto zabíhat 2 MIGy,rozdíl ve výkonu jsem nepozoroval,suběktivní dojem je,že déle vydržely.Ale je to jen dojem.Ostatní motory jsem už nezabíhal.Jen každý při zkoušení nechávám několik minut běhat bez zatížení a měním režimy otáček a směru jízdy.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od martincc2 »

ja mam teda migy a carson 17z a nezabihal jsem ani jeden..
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od Lukass »

stridaky se doufám nezabíhají :D
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od player98 »

motory se zabihaji aby si sedly uhliky, ale jestli chces, tak i bezuhlikac muzes zabihat :lol: :lol: :lol:
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od novako »

Vrakouš píše:Autodráhové motory se zabíhají v destilované vodě.Zkoušel jsem takto zabíhat 2 MIGy,rozdíl ve výkonu jsem nepozoroval,suběktivní dojem je,že déle vydržely....
Všechny motory do letadel jsem zabíhal v demi vodě (návod svého času vyšel v RC revue nebo RC modelech...), kromě subjektivního pocitu se zlepšily i měřitelné parametry - tj. klesl odebíraný proud (naprázdno i se stejnou vrtulí), stouply otáčky (obojí sice v malém rozsahu, ale měřitelně - někde by se to u mě dalo i dohledat), dále subjektivně kleslo jiskření (a tím i rušení) uhlíků (zabroušení na komutátor) - tohle funguje dobře u motoru pro jeden směr otáčení (vrtule, dmychadlo ap.), pro obousměrný provoz nemusí být po záběhu rozdíly tak markantní. A výdrž? Nevím, kromě absolutní úmrtnosti (havárie) zatím všechny fungují dále...
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od Vrakouš »

Když jsi to nahodil,já je jako zaměstnanec elektrárny zabíhal také v DEMI vodě,vyrábíme jí na tuny.Ale obyčejná destilka stačí. :twisted:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
player98
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1039
Registrován: stř led 17, 2007 6:40 pm
Bydliště: Hradec Kralove

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od player98 »

sry za OT, co je DEMI voda a cim se lisi od destilky?
TRF416X, Mazda 6 Speed, SP2.0LPF, SP13.5, Z590, Nosram LiPo 5300 28C
Ultramat 12, DX 3.0
Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od novako »

Vrakouš píše:Když jsi to nahodil,já je jako zaměstnanec elektrárny zabíhal také v DEMI vodě,vyrábíme jí na tuny.Ale obyčejná destilka stačí. :twisted:
á, kolega elektrárenský - na které pak to elektrárně děláš? Já se přiznám ihned - Temelín.....
apropo - demi vodu tu děláme též na tuny a já ji konkrétně používám mimo jiné k dolévání staničních (ale i jiných) akubaterií...
a zabíhání - přeci nebudu kupovat destilku, když mám demi po ruce......
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Uživatelský avatar
novako
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 928
Registrován: čtv bře 20, 2008 7:54 am
Bydliště: České Budějovice, Kramolín PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od novako »

player98 píše:sry za OT, co je DEMI voda a cim se lisi od destilky?
destilka je voda předestilovaná, demi je voda demineralizovaná ..... :wink: , přesnější rozdíl by ti vysvětlil chemik, já sice jako elektrikář o tom také něco vím, ale mé informace by asi nebyly tak přesné..... :roll:
jen vím jistě, že vypít destilku (trochu) neuškodí, demi by ti v těle mohla nadělat zle..... :!:
RCK Kramolín http://www.hranol.cz
bývalo asi tak 4x TT-01, teď TA-01 EVO xx
kastle Ford Focus WRC / Subaru Impreza RCK / Datsun 240Z RCK / Audi Quattro RCK / Tatra 603 RCK / BMW E30 RCK ...
Tamiya Williams FW11B Honda F1, servisní vůz RCK-SSE
nějaká ta RC lodička, plný hangár RC letadel.... a další....
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od BrAtKo »

Ahojte, trosku otvorim stary topic, ale kedze iny na tuto temu tu nie je. Taakze ako novacik so stavebnicou, motor na stole (540J). Mam ho dat zabehnut v destilovanej vode ci nie ? Dik.



u youtube se vkládá až kód za v=.. Opraveno, Honza D

A pod videom jeden manik pise (volny preklad):
To je blbosť. Voda je univerzálne rozpúšťadlo a je zla pre elektrické motory a bodka. Chcete zabeh motora ? Roztocte ho. Roztocte ho na pomalej rýchlosti v prvých dvoch troch kolach (podla mna tak 2-3x po 20 minut) a tak sa kefy komutátora pekne zabehnu a bez prehrievania. To je všetko. Teplo, voda a nečistoty su zabijaci motora. Pokiaľ ide o mazanie motora s puzdrami, veľa šťastia. Tolerancie medzi hriadeľom motora a puzdra sú príliš úzke na zodpovedajúce množstvo oleja, aby sa tam mal ako dostať. Ak je tam vola, potom je lozisko opotrebovane.
Naposledy upravil(a) BrAtKo dne stř led 25, 2012 4:25 pm, celkem upraveno 2 x.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
darth.hokro
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 29, 2008 7:11 pm

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od darth.hokro »

Tady máš pěkný článek o záběhu motorků. http://www.offroad-rc.info/WordPress/?page_id=482

Já osobně jsem jednou zabíhal v destilce. Pak jsem to řešil, tak že jsem na vysílačce dal trimem minimální točky, nechal běžet 10. minut na jednu stranu, pak 10. minut na druhou stranu, vyfoukal komresorem a na osičky kápl trošku oleje.
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od BrAtKo »

Pozrite si vyssie moj preklad jedneho komentara pod tym videom. A podla mna MA PRAVDU ! Co vy na to ? PS Honzo dik za upravu, na vacsine for funguje tak ako som to tam dal, preto som sa divil kde robim chybu
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Kacud
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 163
Registrován: čtv lis 17, 2011 6:50 pm
Bydliště: Olomouc

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od Kacud »

Ja jsem motor zabihal. Hodil jsem ho do destilky a vytocil trim. Takto pomalu jet jsem to tam nechal pul hodky. Potom jsem to hodne dukladne vystrikal Konkorem. Pak jsem to zas na trim nechal chvili tocit. Motor funguje bezvadne, takze to prezil. Ale jestli je to tak dobre nevim. Jinak v manualech k autum se vetsinou pise, ze stim mas ze zacatku jezdit pomalu aby se motor zabehl.
Losi XXX-S Graphite
Slash 4x4
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5089
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: zabeh NEW motoru

Příspěvek od Honza D »

To s "univerzálním rozpouštědlem" je děsná kravina :D Jediný, čim ti destilka může uškodit, je koroze, když to nenecháš pořádně vyschnout v teple. Naopak, aspoň podle tuším masters.cz, když zabíháš malým proudem, pokryje se komutátor vrstvou oxidu, kterej zhorší průtok proudu..

Osobně ale nezabíhám... U motorů s malým výkonem se nemusíš honit za výkonem a při proudu, co tam teče, se komutátor neopálí za celou životnost... a na vyšší výkony je lepší stříďák, protože stejnosměru ani záběh nepomůže k tomu, aby nežral uhlíky ve velkým

a kluzný pouzdra.. no motory, který je maj, určitě nejsou bez vůlí, takže asi tak :D Navíc, třeba u spalovacích motorů se naopak vrstva oleje vyžaduje, aby hřídel klouzala po něm a ne po materiáulu ložiska...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „ELEKTROMOTORY“