Střídavej motor

stejnosměrné, střídavé, kotvy, uhliky, prostě vše o motorech ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Střídavej motor

Příspěvek od Draken »

Nemate s tim nekdo naky zkusenosti, moc o tomhle tematu nevim jen sem slysel ze to ma lepsi ucinost tim padem to dyl jezdi ale je to pekne drahy a prej to jeste neni uplne vychmatnuty tak mi sem napiste naky info nebo odkaz na stranku kde se s tim zabejvaj moc dik
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
FCS
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pon led 23, 2006 3:39 pm
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FCS »

Skus GRAVELA ten ho má
- Subaru Impreza WRC & Tamiya TT-01 & Mig 500 Turbo RACE & V-max cca 70km/h
- Mini Cooper 1/14 NIKKO Rear Wheel Drive
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Příspěvek od gravel »

Tak tak.
Stříďák funguje naprosto skvěle. Jenže.
Jak tak čtu, v tvojem podpise se objevuje shitovní značka Hitec. S tou ti to na 99% nepošlape dobře. Pojedeš asi 15 m a začne to cukat. Časem se to bude zhoršovat. V pátek budu testovat (nejspíš i kupovat) Futabu nebo Graupner.
Jinak s tou délkou jízdy je to mnohem lepší a v porovnání s 19T kotvou stříďák jasně vede ve zrychlení a v maximálce. Jízda s ním je veliká radost. Vřele doporučuju.
Jo a tyto informace se týkají systému Novak Super Sport 5800.
Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Příspěvek od Draken »

Nechci se hadan nejsem zadnej expert ale s HITEC nemam zadny spatny zkusenosti fakt nevim proc na nej tady tak nadavate ale to me je jedno ale nechapu jak to muze ovlinit reg. s motorem to fat nechapu. Jinak dik za info jeste takova drobnost kolik te to stalo, kde se to tady da sehnat a co teda mas za RC SET
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Příspěvek od gravel »

Hmm, už mám Futabu. S hitecem se nedalo jezdit. Pochop, hitec má jedny z nejhorších rc souprav pro rc auta (teď nemyslím rc soupravy z rc setů-třeba XBpro).
Koupil jsem ho z druhé ruky za 3 litry. Původní majitel měl hodně namakanou rc soupravu shitovní značky Hitec a prostě mu to absolutně nechodilo. Pak si koupil KOPropo a jezdilo mu to prý perfektně. Teď mi slouží k plné spokojenosti. Dá se sehnat např. na masters.cz, ale je už v podstatě všude. Možná bych být tebou zkusil LRP SPHERE, je o kousek popředu. Celé nové tě to vyjde kolem 8-10 tisíc.
libec
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 349
Registrován: úte úno 14, 2006 8:23 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libec »

gravel píše:Hmm, už mám Futabu. S hitecem se nedalo jezdit. Pochop, hitec má jedny z nejhorších rc souprav pro rc auta (teď nemyslím rc soupravy z rc setů-třeba XBpro).
Koupil jsem ho z druhé ruky za 3 litry. Původní majitel měl hodně namakanou rc soupravu shitovní značky Hitec a prostě mu to absolutně nechodilo. Pak si koupil KOPropo a jezdilo mu to prý perfektně. Teď mi slouží k plné spokojenosti. Dá se sehnat např. na masters.cz, ale je už v podstatě všude. Možná bych být tebou zkusil LRP SPHERE, je o kousek popředu. Celé nové tě to vyjde kolem 8-10 tisíc.
Ahoj, nejak to nechapu... Jak se nedalo jezdit?? Proc ma Hitec jedny z nejhorsich rc souprav?? Zkus nejaky priklad.. Jak muze vysilacka ovlivnit hod motoru??

L
Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Příspěvek od Draken »

Taky ty argumenty moc nechapu to muzes rict vo vsem kdyz to neumis ze se stim neda jezdit
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
Vašek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 740
Registrován: pon úno 06, 2006 10:13 pm
Bydliště: Brno - Řečkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašek »

libec píše: Ahoj, nejak to nechapu... Jak se nedalo jezdit?? Proc ma Hitec jedny z nejhorsich rc souprav?? Zkus nejaky priklad.. Jak muze vysilacka ovlivnit hod motoru??
kde přidáváš plyn na když zrychluješ na vysílači že ... a pokud ti to nedává plynu už vysilače tak tě motorek nebude zrovna dvakrát milovat a čím silnější motorek tím víc tě nebude mít rád ...
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel. -- BERTOLT BRECHT
Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Příspěvek od Draken »

Vašek píše: kde přidáváš plyn na když zrychluješ na vysílači že ... a pokud ti to nedává plynu už vysilače tak tě motorek nebude zrovna dvakrát milovat a čím silnější motorek tím víc tě nebude mít rád ...
(pro VASEK)
Ty voe ctes to po sobe dyk to nedava zadnej smysl neuraz se kvuli tomu tady nejsem ale tohle je fakt rachot
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
libec
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 349
Registrován: úte úno 14, 2006 8:23 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libec »

Vašek píše: kde přidáváš plyn na když zrychluješ na vysílači že ... a pokud ti to nedává plynu už vysilače tak tě motorek nebude zrovna dvakrát milovat a čím silnější motorek tím víc tě nebude mít rád ...
jak to myslis plyn z vysilace?? Ten snad da signal do prijimace, ktery da povel regulatoru ne?? Nejak to porad nemuzu pochopit... :o/
Vašek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 740
Registrován: pon úno 06, 2006 10:13 pm
Bydliště: Brno - Řečkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašek »

libec píše: jak to myslis plyn z vysilace?? Ten snad da signal do prijimace, ktery da povel regulatoru ne?? Nejak to porad nemuzu pochopit... :o/
tak jsem to pochopil co mi říkali v rechardovi, jde o to že celý RC set nemusí přidávat plyn plynule a pak na to trpí motorek ...
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel. -- BERTOLT BRECHT
libec
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 349
Registrován: úte úno 14, 2006 8:23 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libec »

Aha, to uz by i davalo smysl, ale stejne se mi to zda divny :o neco o tom zkusim pozjistovat :)
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Příspěvek od gravel »

Jéééje.
Zkus si představit, že jedeš s autem třeba 150 m od tebe. Už tě nebude poslouchat (bude si dělat co chce). To stejné to dělá s Hitecem, akorát místo 150 m to dělá na 4 m.
Navíc na Hitecu si nemůžeš nastavit různé potřebné věci (např. ABS, EPA atd.). Na závodech jsem navíc nikdy neviděl soupravu značky Hitec. Prostě Hitecy jsou levné shity.
libec
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 349
Registrován: úte úno 14, 2006 8:23 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libec »

gravel píše:Jéééje.
Zkus si představit, že jedeš s autem třeba 150 m od tebe. Už tě nebude poslouchat (bude si dělat co chce). To stejné to dělá s Hitecem, akorát místo 150 m to dělá na 4 m.
Navíc na Hitecu si nemůžeš nastavit různé potřebné věci (např. ABS, EPA atd.). Na závodech jsem navíc nikdy neviděl soupravu značky Hitec. Prostě Hitecy jsou levné shity.
Mno, tak zavodit rozhodne nebudu, auticko sem si poridil pro relax :lol: :P
Ale stejne nechapu, proc by s Hitecem a stridavym motorem auticko delalo co chce, kdyz bude odeme 4 metry... Nejde to nejak vysvetlit, abych to pochopil i ja?? :roll: Co je pricinou toho, ze by to melo delat?? Takova odpoved, ze Hitec je levnej shit je docela obecna... Netvrdim, ze je to nejaka profi vysilacka, ale v cem je ten duvod????
Obrázek RC Blansko
Pokec
ZÁVODNÍ EXPERT
ZÁVODNÍ EXPERT
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 30, 2006 9:13 pm
Bydliště: bLaNsko, okr. BlAnSkO:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pokec »

gravel píše:Jéééje.
Zkus si představit, že jedeš s autem třeba 150 m od tebe. Už tě nebude poslouchat (bude si dělat co chce). To stejné to dělá s Hitecem, akorát místo 150 m to dělá na 4 m.
Navíc na Hitecu si nemůžeš nastavit různé potřebné věci (např. ABS, EPA atd.). Na závodech jsem navíc nikdy neviděl soupravu značky Hitec. Prostě Hitecy jsou levné shity.
Souhlas s Libecem: taky mi to hlava nebere...cim to!!? a to tvoje vysvetleni je doost obecny, ne? Navic si jsem temer jistej, ze ABS rozhodne neni o vysilacce, ale o regulatoru!!!!(na 100%)!!!! EPA jo to bych jeste zkousnul-->ale ABS a EPA> to je neco jako kakao a caj a rozhodne bych to hazel do jednoho pytle, ktery ma jmeno vysilacka :P :lol: ABS-Antiblokacekol pri brzdeni, EPA-mezni body vychyleneho serva 8)
Dobre nechapu jak muzes ztratit kontrolu nad autem kdyz ma vysilac dosah cca150mm, jax uvedl. A taky si jsem teda na sto pro jisty, ze dane regulatory tzn...brushless maji "FAIL system" tzn. ze pokud ztratis kontrolu nad modelem....byt jak uvadis 4m od sebe, tak to autom. zastavi :roll: .............konec koncu, ale je mozny ze to dela s tim hitecem--proto zadam dustojne vysvetleni
XRAYT2 008, GRAUPNER XS-6 FM Race Synthesizer,servo digital, Motor TEAM-CHECKPOINT 8z, LRP X11 5.5z, REGL: Nosram ISTC
Obrázek RC Blansko
Odpovědět

Zpět na „ELEKTROMOTORY“