Stridak (brushless) - dotaz na majitele střídáků

stejnosměrné, střídavé, kotvy, uhliky, prostě vše o motorech ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stridak (brushless) - dotaz na majitele střídáků

Příspěvek od WIN »

Jeden z mych prvnich stridaku to delal, pak to zacal delat i v ostatnich otackach, dal jsem ho na reklamaci a dali me jiny.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stridak (brushless) - dotaz na majitele střídáků

Příspěvek od Mr.Dadulka »

WIN píše:Jeden z mych prvnich stridaku to delal, pak to zacal delat i v ostatnich otackach, dal jsem ho na reklamaci a dali me jiny.
No zkusím ten zvuk v nasledujících dnech nahrát, co mi na to řekneš. Každopádně by mě to moc nepotěšilo. Ještě abych to upřesnil, tak se mi i stalo, že mi to při brždění z kopce vůbec nebrzdilo. Jak kdy. Jestli i s tímhle jsi třeba u toho motoru neměl problém. Chtěl jsem mrknout na setup ESC, ale pokud by bylo něco v motoru v čoudu, tak by to mohlo být taky tím.
Ještě ho zkusím na prázdno, co to bude dělat nebo nedělat a jinak budu dál koumat. Ale posílat zpátky za oceán se mi teda moc nechce. :-)
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stridak (brushless) - dotaz na majitele střídáků

Příspěvek od Mr.Dadulka »

Jake je typicke chovani stridaku? Znova jsem to rozebral, zkusil beh na prazdno - bez problemu, a slozil a znova se zrejme kvuli vetsi setrvacnosti ozyvaji cvakave zvuky.
Ale chtel jsem se zeptat. Jak je to s brzdou motoru u techto motoru? Zjistil jsem, ze pri vetsi rychlosti brzda funguje. Dokonce docela prudka. Ale kdyz jede auto pomalu, tak ani tuk. Dokazal bych si to vysvetlit stavbou motoru, ze pri nizkych otackach nemaji magnety silu nejak chod motoru ovlivnit. Proto pri male rychlosti auto vubec nebrzdi. Treba kdyz ho pustim z kopce na neutral, tak ho nemam sanci zastavit. Tudiz se ptam.... mam pravdu nebo je neco spatne? A nebo to muzu jeste ovlivnit nastavenim reglu? Je tam funkce drag brake, minimum brake a takove ruzne jine sracicky, ktere by to mohli ovlivnit....
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Stridak (brushless) - dotaz na majitele střídáků

Příspěvek od Tim »

Drag brake je právě brzda v neutrálu :? ,zkus jí zapnout...
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stridak (brushless) - dotaz na majitele střídáků

Příspěvek od Mr.Dadulka »

Zapnuta je, ale zkusim pritvrdit. Mam ji momentalne nekde v 1. tretine. Jeste vyzkousim.
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Odpovědět

Zpět na „ELEKTROMOTORY“