Volantovka pro děti

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Losob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte led 28, 2014 2:04 am

Volantovka pro děti

Příspěvek od Losob »

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu. Minulý rok nadělil ježíšek u strejdy našim dětem(3,5 a 5let) TYTO dvě rc auta. Jelikož ale ani ne po roce odešla na jednom baterie a na druhém prozměnu volantovka a ježíšek někde zahodil paragon, řeším jakou variantou s prijatelnou cenou volantovku nahradit. Auta mají baterie 7,2V, které bych nahradil nějakou obyčejnější Li-pol, ale s volantovkou si uplně jistý nejsem. Původní volantovka je strašně vleká, na dětskou ruku a ani se nedivím, že ty pády už jedna nepřežila.
Jelikož mají auta jen relativně rychlý převod a bez regulace, nedá se s tím v domě téměř jezdit, proto počítám s vytrháním původní elektroniky a nahrazením elektroniky s regulátorem pro plynulý rozjezd. Volantovka by měla být ideálně vícekanálová, jelikož je mi jasné, že budu brzy předělávat i druhé... Díky za rady
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Volantovka pro děti

Příspěvek od 3p0 »

Než jít do přestavby bude levnější a jednodušší koupit nějaké RTR 1/18. Ceny +/- od 2600,- Kč a jsou na ně díly.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Volantovka pro děti

Příspěvek od Jirkacbx »

Bud pořídit nějakou 18tinu,jak píše 3P0.
Jenže to neřeší problém volantovky.
Nebyla by lepší páčkovka?Tam se na dětskou velikost rukou koukat nemusíš.
Nebo vzít prcky do většího rc krámu a tam jim nechat ošmakat volantovky,co by mohli mít skladem a na vyzkoušení,jak by jim nějaká mohla padnout.
Obecně většina volantovek bude pro prcky "velká",některý jsou oříšek i pro dospěláky.
Hlavně páčka plynu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Losob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte led 28, 2014 2:04 am

Re: Volantovka pro děti

Příspěvek od Losob »

Tak varianta RTR mě popravdě nenapadla, ale co jsem tak koukal ještě večer po volantovkách a hlavně cenách, bude asi opravdu lepší koupit něco úplně jiného a na opravy těchto se vykašlat... I když mi to bude skoro líto, protože až na elektroniku jsou ty auta kupodivu skoro nesmrtelný. Těch ran v plný rychlosti do zdi co přežila a nikde žádná prasklina, je až neskutečný.
Ježdění doma je ale stejně už pomalu přestává bavit, tak bude asi lepší jít cestou nějakého 4x4 bazarového kusu at mají co prohánět po zahradě...

Mám doma turnigy 9x k traktoru a vleku a i přes velikost, když si to pověsí na krk, ovládá se jim to tím asi opravdu líp, Jirko, jak říkáš. Mrknu teda po nějakým jiným vozítku a když bude nálada, dokoupím do ferrari jen přijímač a regulátor a nechám je jezdit taky s páčkovkou.

Díky za popostrčení :D ;)
Odpovědět

Zpět na „RC SOUPRAVY“