ETHOS systém nejen u FrSky

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Ahoj :) Po videích s OpenTX bych rád představil a nasdílel i link opět na skupinu na FB a na Youtube ohledně ETHOS, kde už videa s tímto systémem jsou.
Vzhledem k tomu, že OpenTX se již neaktualizuje, začaly nové přijímače (PLUS) být ne zcela kompatibilní (asi nic zásadního, ale přece).
Uvítáme každého, kdo se bude chtít dozvědět více ;)

Facebook:
https://www.facebook.com/groups/9140861 ... group_link

Youtube:
https://youtube.com/@roman9rx?si=0Tj3jzgJC4irZvZp
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Jirkacbx »

To jako že Frsky s OpenTX končí a bude už jen Ethos?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Jirko velmi to tak vypadá. Aktualizace na OpenTX uz nejsou a zrejme ani nebudou.
Navic radia, ktera bezela na OpenTX se uz vyprodavaji, nektera, konkretne Horus X10 a X10s, Taranis X9E, QX7s uz nedostanes koupit vubec. Nevim, zda si neco budou nechavat, ale neverim tomu. Vse co prichazi jako novinky, tak bezi na jejich vlastnim systemu a to je ETHOS. Navic clovek, ktery delal OpenTX ted dela pro FrSky, vyvinul a stara se o ETHOS.
Problem je v tom, ze nove prijimace s oznacenim PLUS uz nejdou premapovat. Tim mam na myslim, ze pokud mas v modelu dva 8ch prijimace, tak na jednom chces mit kanaly 1-8 a na druhem 9-16. Ty nove prijimace uz ale neprenastavis na 9-16 :(
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Jirkacbx »

No sakra.
To už ani nejspíš nepujdu na forum od Urbánka,abych nebyl moc zklamanej,že Open TX tak rychle zařízli.
Sice jsem v začátcích v nastavování OT dost plaval,ale nechalo se to vcelku naučit a umělo to hafo věcí.
Škoda všeho,co fungovalo .
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

To máš sice pravdu, ale na druhou stranu clovek, ktery delal OpenTX vymyslel ETHOS a je to opravdu funkcne na 90% stejne ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Bořík »

Naštěstí třeba Radiomaster Tx16 MII je stále s Open Tx a je za slušné peníze a navíc má multifunkční modul, takže velice univerzální rádio. Prostě FrSky se orientuje na užší klientelu a levnější soupravy už vypustil ze svého programu.
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Ano, ale pokud vím, tak multimoduly neumí třeba 3 přijímače. Umí právě multimodul přemapovat výstupy?
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Bořík »

Je to něco za něco ... multimodul neumí víc přijímačů, ale zato můžu mít v provozu vnitřní a vnější modul současně a tak provozovat dva přijímače najednou. Výhoda toho multimodulu je především to, že mohu používat levné přijímače několika výrobců. Pokud mám hodně modelů, tak cena přijímačů už hraje dost velkou roli a je poznat, jestli koupím přijímač za 4 stovky a nebo za tisícovku. Obrovská nevýhoda FrSky je to, že se už nevyrábí levné a jednoduché přijímače. Do lodiček a aut nepotřebuji telemetrii, zálohované napájení, přenos signálu na více frekvencích, dosah několik km ... to vše jsou ( pro tento účel ) zbytečné vymoženosti a tím zbytečně vysoká cena.
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

A už jsme zase u toho. S Tebou v každé diskuzi jde jen o peníze. Ano, je to levnější, ale tady šlo úplne o něco jiného. Stejně jak jsme měli diskuzi o X20PRO. Ano je drahá a pořád jsi opakoval pro mě zbytečné, pro mě drahé. Ale když někdo chce.... Navíc pokud někde diskutuješ o ceně, musíš brát v potaz úplně vše, ne to vztahovat jen na sebe ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Bořík »

Pohybuju se v okruhu kamarádů, co nepatří mezi milionáře a jde jim o to, kolik pro svého koníčka mohou obětovat a kolik už ne. Nikdy jsem nepsal, aby si modeláři drahé vysílačky nekupovali - je to jen každého věc, kolik do toho může investovat. Jak sám píšeš ohledně naší diskuze ohledně X20PRO - pro mě je drahá a to zbytečně. Ještě jednou zdůrazňuji: nepsal jsem: Nekupujte X20PRO, je zbytečně drahá. Psal jsem: PRO MĚ JE ZBYTEČNĚ DRAHÁ. A za tím si stojím: pokud X20 v základu stojí 11 000,-Kč, tak kvůli malým ( a pro mě naprosto zbytečným ) drobnostem stojí 29 600,-Kč. ( o exkluzivní výrobní číslo a podpis konstruktéra opravdu nestojím - a ty ostatní věci ani zdaleka nemají hodnotu 18 táců ). A že mně jde o peníze ? S důchodem 13 tisíc si prostě nemůžu dovolit to, co bych chtěl. Stálo by to za anketu, kde by byl bod - komu o peníze nejde. Dost modelářů si nemůže dovolit ani to, co já a vím, jak šetří každou korunu a nemohou si ani zdaleka dovolit to, co by chtěli.
Několik let jsem se pohyboval mezi modeláři, kterým není problém věnovat do modelářství klidně pár milionů za rok. A i mezi nimi byli takoví, kterým nebylo jedno, jestli za vysílačku dají 10 tisíc a nebo 30 tisíc. Takže i ty bys neměl vztahovat vše na sebe a brát jako samozřejmost to, co si můžeš dovolit ty, si může dovolit každý ( nebo skoro každý ).
Bohužel žijeme v době, kdy jde o peníze až na prvním místě ( když pominu zdraví, které mladým až tak moc zatím neříká ). A opravdu ti přeju, abys nemusel uvažovat o tom, co si můžeš a nemůžeš dovolit koupit. Ale to je pak už zase jiná kapitola.
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Chápu, co tím chceš říct.
Na X20PRO je cena opodstatněná, když vezmu v potaz, že stojí 990$ (asi 23tis) a to už zcela odpovídá, když si spočteš všechny věci okolo, byť pro mnohé zbytečnosti.
Ale diskuze tady byla ohledně stránky na FB a videích, tak bychom u toho měli asi zůstat ;)
Omlouvám se Boříkovi a za offtopic ;)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Bořík »

Také se omlouvám za vybočení z tématu - je třeba se věnovat Ethosu, protože dost modelářů tento systém používá a pokud se zde dozvědí něco nového k jejich vlastnímu použití, bude to mít svůj význam.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHOS systém nejen u FrSky

Příspěvek od Jirkacbx »

Díky,že jste neplodné věci utnuli.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „RC SOUPRAVY“