Hpi E-Firestorm 10T

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Jena
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 129
Registrován: stř led 12, 2011 9:39 pm
Bydliště: Kladno

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Jena »

ahoj měl bych dotaz jakej nejsilnějši nebo nejvýkonější motorek by se dal dát do HPI firestorm 10t (není to flux ale dvoufázový)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od tjjack »

Teoretickiy tam můžeš dát, jakejkoliv o velikost 540 nebo 600. Prakticky to záleží na reglu jakej tam máš ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Mirek E. »

8.5T je takové maximum mezi zábavou a řiditelností. Méně závitový motor bych tam už asi necpal, ale je to na tobě a tvých financí.

Myslím, že originál Firebolt 15T tam funguje parádně a s autem dokáže i pěkně zahýbat.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
Lisak
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 02, 2011 8:48 pm

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Lisak »

Ahoj, jsem tu nový a rád bych si pořídil svůj první RC model. Neplánuju jezdit závodně, jezdil bych rekreačně, alespoň prozatím. Zaujal mě právě HPI E-Firestorm, který je cenově celkem dostupný a o kterém sem se dočetl na tomhle i na jiných fórech většinu kladných názorů. Zajímalo by mě ale, jak je na tom se sněhem? Jelikož de o zadokolku a ne zrovna vysoký podvozek, do moc hlubokého sněhu asi nebude, ale poradí si třeba s 5 cm? Je to pro mě docela zásadní v rozhodování, jelikož jsem z hor a sníh je tu od listopadu do dubna... Díky moc za odpovědi!
Tamiya TT-01E - Suzuki SX4
Uživatelský avatar
Amoondre
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: pát dub 23, 2010 5:18 pm
Bydliště: Brno, Zabiny

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Amoondre »

Do snehu aboslutne nevhodne. Jako zacatecnik budes muset resit zatesneni proti vode a navic jako zadokolka ma velke problemy s trakci.
Tamiya TT-01 | LRP IPC v7.1
HPI Cyber 10B | CC Sidewinder 4600kV
Xray T3 11' | Tekin RS | LRP X12 17.5
Spektrum DX3S
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od bang »

Kdyz udelas poradny snehovy retezy, popr. koupis padla, tak by to nemel byt probem :-) Ted o vikendu jsem takhle litali po poli :)
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Haben »

neporadí. S 5 cm sněhu bude mít problém i 4wd 1:10 model, např. Bullet, Himoto. Je určitá naděje, že by ti firestorm jel s pneu zvanými paddle - to jsou takové lopaty, ale samozřejmě je lepší uhlazený sníh. Pokud jsi z hor a chceš jezdit v zimě, ber čtyřkolku. Podívej se na videa, kde jsme jezdil s 2WD i 4WD a poznáš, jak se to chová. Jen upozorňuji, že na Firestormovi jsem měl řetězy. Videa zde: http://www.haben.estranky.cz/clanky/video.html
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Uživatelský avatar
Lisak
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 02, 2011 8:48 pm

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Lisak »

Dočetl jsem se že nové E-Firestormy by měly být voděodolný. http://www.rcguru.cz/hpi105845-rtr-e-fi ... rava-d5949
Ale třeba na prohrnutou silnici by zase teoreticky mohl být ideální ne? Se zadnim pohonem by mohla bejt sranda :) Jaké jiné auto do takových podmínek v této cenové relaci (kolem 5000) by jste mi doporučili?
Tamiya TT-01E - Suzuki SX4
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Mirek E. »

Na sníh by byl možná lepší 4x4 model. Storm je ale taky parádní model s dobrý jízdními vlastnostmi na 2WD.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Haben »

se 2WD si moc srandy na sněhu neužiješ, pokud pod tím není trochu podklad, kde kola zaberou, nebo nemáš kvalitní řetězy. 2WD musíš umět ovládat, jinak z toho budeš nešťastný a 2WD se naučíš ovládat až na hlíně nebo asfaltu, v zimě to nedáš. Strašně se to přetáčí, nechce se to rozjet. Osobně bych šel za pár korun do Himoto Monster Truck, Himoto Truggy. Měl jsem to jednu zimu (je to synovcovo) a za zimu jsem nic nezničil a dalo se vyblbnout. nějaký sníh to projelo. Akorát mám vždy problém, že se mi páka serva zanese sněhem a nechce to zatáčet. Ale nějak se to asi dá vyřešit. Na tom jednom videu Himoto můžeš vidět. Největší sranda je stejně na uhlazeném sněhu nebo jen s mírným popraškem. Už 3 cm sněhu je fakt moc. Si vezmi, že by jsi měl u reálného auta sníh nad nárazník - to se moc nevyblbneš. Nejlépe se i s 1:1 autem vyblbneš na poprašku, kdy to klouže, ale ještě se dostaneš na posoplený asfalt...

Jinak k elektronice ve Stormovi. Nestalo by se mi, že Flux systém by odešel ze sněhu! On se podělal až přes léto, kdy jsem jej utavil! Sníh totiž nenateče do elektroniky jako voda a sníh to prostě vydrží - alespoň u mě.
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Jirkacbx »

Taky radim na trvalejší sněhovou pokrývku radši 4wd.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Lisak
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 02, 2011 8:48 pm

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Lisak »

Děkuji za odpovědi, přesunu se s diskusí do sekce pro nováčky, ať tady zbytečně nespamuju u Firestorma. :)
Tamiya TT-01E - Suzuki SX4
vrkal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: pát lis 04, 2011 4:22 pm

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od vrkal »

Nemá někdo zkušenosti zda má vliv na pohlcování nárazů a s tím spojené možné prasknutí přední části u storma to, zda je přední ochranná deska podvozku ze silnějšího plechu? Vzhledem k tomu, že origiál plast byl KO, tak jsem si udělal právě pro pevnější ochranu kryt z dvojkového plechu a dneska s tím při prvníí jízdě jsem to nechtěně při malé rychlosti čelně trefil do kamene a následek:

- praskla horní výstuha podvozku ve které je uchyceno tělo servosaveru a přední nárazník hned za uchycením jeho spodního chrániče

O ty prasklé díly nejde, ale nechtěl bych při každém dalším nárazu vše znovu měnit..:-)) tak nevím zda tam nedát zpět originál kryt, nebo to byla jen shoda náhod....
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od bang »

Jaaaaj! Narazniky jsou delane aby pruzily a pojmuly naraz, kdyz tam narves plech, tak jak to muze dopadnout :mrgreen:
Idealne: http://t-bone-racing.net/Brand-A-M/HPI/ ... -p186.html
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
Haben
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 08, 2006 9:44 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hpi E-Firestorm 10T

Příspěvek od Haben »

já už to tady kdysi psal - dá se to vyřešit jednoduše a prakticky zdarma.
Na originál plastový bulkhead přišroubuj zespodu 2 plechy - šířka 1 mm. Bohatě stačí. Plast zapruží, ale jen tak, aby nepraskl. Před montáží jsem zlomil cca 6 bulkheadů, teď za 2 roky jeden - to jsem v cca 30 km/h trefil malou švestku...
Inspirace zde: http://www.haben.estranky.cz/fotoalbum/ ... bulkheadu/

Jen ta přední ohnutá část už tam není a končí mírně nad plastovým bulkheadem, kopíruje téměř jeho tvar.
1:10 Xray T2R PRO - Yeah Racing 12T brushless 3300 KV, Brushless ESC, servo Blue Bird 0,08sec, Honda S2000, Ford Cortina 1966
1:10 HPI E-Firestorm Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, Yeah Racing 7kg speedy servo, Ford F-350...
1:10 HPI Bullet Flux - Flux 5700 KV, Flux Motiv, HPI servo...
Robitronic TL-3C 2.4GHz F.H.S.S., Raytronic C12, LiPo Arrowind 2S 5 000 mAh 40C, 3xLiPo Turnigy 3S 5 000 mAh 20C
http://www.haben.estranky.cz
Odpovědět

Zpět na „HPI“