Bonzer od manželky k výročí

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Spagre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 16, 2012 5:47 pm

Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Spagre »

Před týdnem jsem od manželky dostal k výročí ze srandy tohle autíčko. Chudák žena asi nečekala následky:-) Modelářem jsem byl ve svých 15ti, ale to jsem lepil pouze letadýlka z plastu, takže v této oblasti jsem naprostým začátečníkem. Proto bych sem napsal pár zkušeností po týdnu provozu (cca 3 hodiny čisté jízdy). Jaxem aoto koupil taxem hned musel volat jak zapojit reciever, protože to v návodu prostě neni. První jízdu jsme si moc neužili, protože to žena šoupla pravým kolem do studny a praskla destička u servra, která ovládá kolo :-) Těhlici kola neo jaxe to jmenuje sem přilepil alespoń izolepou, aby bylo kolo rovně a dalo se tak nějak jezdit, načež jsem to zlomil přímo i u kola :-) Tou dobou sem už věděl o náhradních dílech sady B, tož sem si s tím hlavu moc nelámal. Vše jsem slepil vteřiňákem a drží to do dnes a to už to přežilo větší crashe! Sada B dorazila, takže náhradní díly mám a taky novou baterku zatím jen 3600. Večer jsem zas auto nerozjel. Uvolněný pastorek na motoru to jistil. Naštěstí prodavač to rozdělal, dotáhl, zalepil lepidlem a ještě mi poradil abych přilepil gumy ke kolům. Taxem s tím jezdil asi půl hodiny a pastorek se uvolnil zase. Prodavač..... Zalepil jsem to vteřiňákem, protože jiné lepidlo nebylo a drží to do dnes:-) Následně jsem narazil na toto fórum a nestačím se divit!!! Asi budu potřebovat hodně týdnů, abych to tu prošel a něco zvěděl. Protože mám v této době díky mé druhé činnosti čas až od devíti hodin večer, jezdím většinou v noci a taxem si tam na pár jízd přidělal pořádné osvětlení ( izolepa vydržela čtyři baterie jízdy). A že je ta baterka těžká, tak prostě skoky se staly býti neovladatelnými viz. video (šílená kvalita mého foťáku bohužel). Naštěstí vše vydrželo! Včera jsem se tedy pokusil uděla pár úprav: Zadělal jsem motor páskou na sadrokarton, zbytečné otvory do vnitřku zalepil silikonovým lepidlem, které jde lehce sundat. Vypínač strčil do vnitř (stejně se z té antuky, kde taky jezdim plnil bordelem a blbě se přepínal). Reciever sem strčil do spodu a regulátor nechal na vrchu. Je nutné jej chladit větrákem jako někteří, když mám jen dvě baterky na max půl hodiny jízdy? Dostává se bordel do prostoru motoru a ozubených kol i skrze hřídele pohunu - jezdim hodně na štěrku a hlíně, kde se dost práší???? Nejde to taky nějak utěsnit (vazelinou???). Silikonem to sice nevypadá profi, ale funkční to určitě bude. Až budu mít čas, tak to asi rozdělám komplet a udělám to pečlivěji:-) Možná na podzim :-) Jestli to do té doby bude jezdit, čemuž moc nevěřim:-) Jinač bych se chtěl zeptat, jaké doporučujete pneu na asfalt, kde asi budu taky často jezdit, že bych na to šoupnul nějaká silniční kola, aby to bylo lépe ovladatelné. Co baterie, má smysl kupovat nějakou lipo, nebo třeba 8,4Volt?? Ani nevím co tenhle motor (550L)snese a kolik točí na volt sem se taky nedočet.l To samé převody? Klidně bych investoval třeba i do jiného motoru popř. réglu, ale zase jde o to, jestli to vydrží vnitřnosti a jestli to má smysl, nebo radši rovnou šetřit na E revo se střídavým motorem:-)))
Poprosil bych tedy o jakoukoliv aktuální radu co dělat a co ne a co se hlavně naučit. O baterkách vím jen, že se mají nabíjet max po dobu 1,2 Céčka a že je dobré vždy je vibít co to jde (ne zkratováním:-)

Určitě si přečtu vše pro nováčky z tohoto fóra, ale to potrvá chvilu

Ještě link na video bohužel ve špatné kvalitě http://www.youtube.com/watch?v=5utVgfxFjZY

Zatím díky
Přílohy
svítí.jpg
světlo.jpg
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Maerek »

Po pravdě? šetři na Revo :D
Jinak auto rozdělej co nedřív a půlky slep silikonem. Jinak z převodů budeš mít víš co. Silikon dej taky na přírubu motoru. Dál bych to asi neřešil. Auto má těžký převody a taky dávat jinej motor je blbost, schoří. Ano nabíjet max 1c a vybíjet.
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Vrakouš »

Tohle auto není špatné, časem ho určitě vylepšíš, dokoupíš lepší baterku a nabíječku atd. Na asfalt je možné použít v podstatě i kola z klasického on-roadu, i když jsou menší. Ale dají se sehnat různé verze velkých kol na asfalt. Když budeš hledat, najdeš tady i dost fotek a popisů úprav.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Spagre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 16, 2012 5:47 pm

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Spagre »

Maerek píše:Po pravdě? šetři na Revo :D
Jinak auto rozdělej co nedřív a půlky slep silikonem. Jinak z převodů budeš mít víš co. Silikon dej taky na přírubu motoru. Dál bych to asi neřešil. Auto má těžký převody a taky dávat jinej motor je blbost, schoří. Ano nabíjet max 1c a vybíjet.
Takže slepit vše :P Z převodů bude kaše po jaké době asi? Neřekl bych, že auto zrovna šetřim (plyn, brzda atd). Motor sem zalepil celej a chystám se uzavřít i prostor od serva k elektrice. Aj regulátor bych chtěl kromě chladičů přelepit a na chladiče bych přilepil alespoň pasivní chladič z nějaké grafiky... Servo asi stačí taky olepit, ne?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Jirkacbx »

Ano,radši Revo.
Jízda v noci neni nic moc,zkus radši někdy vyšetřit čas přes den,auto se i líp řící.
Aku nabíjet 1C,vybíjet /bud nabíječkou nebo H4 žárovkou/ tuším na 0.9V pro článek,takže 5.4V na celou aku.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Spagre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 16, 2012 5:47 pm

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Spagre »

Jirkacbx píše:Ano,radši Revo.
Jízda v noci neni nic moc,zkus radši někdy vyšetřit čas přes den,auto se i líp řící.
Aku nabíjet 1C,vybíjet /bud nabíječkou nebo H4 žárovkou/ tuším na 0.9V pro článek,takže 5.4V na celou aku.
No právě, čas přes den. Práce co mě živí a pak snad ta co mě bude živit za pár let a pak je devět hodin:)
S tím revem začínám bláznit!! To je tolik peněz a co k tomu vše ještě a co náhradní díly a pak mě žena zabije jen ji to řeknu :lol:
Ale ty videa na youtube jsou prostě bomba. Avšak jsem narazil na toho fluxe za stejné prachy (18000). Sice monster, ale prej toho vydrží mnohem více.
Prvně budu ale min. rok jezdit s tímto, než se vše naučim!!
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od kolajz »

savage, emaxx , revo , summit ... všechno to jsou pecka káry a rozdíl výdrže mezi revo a savage nepoznáš při nárazu , ale až při pořádným bashi , skoky 10m a více :) A co se týká dravosti apod. (mamba combo) absolutně se to nedá srovnat s ničím co jsem poznal v 1:10.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Spagre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 16, 2012 5:47 pm

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Spagre »

No a ještě ten tvar toho REVA mě prostě dostal! Ach jo, už třetí noc nebudu moct usnout. Jen mně mrzí, že tohoto draka mám týden a už se těšim na jiné :(
Ale teď to pujdu dolepit a bude první tuning hotový. Doufám, že nevadí když z káry bude koukat jen část reglu s chladičema a zbytek bude vzduchotěsně uzavřen? Jakožto elektrikář předpokládám, že teplo jde z reglu jen tímto kouskem.....
kolajz- jen podotýkám poslední příspěvky se necitují ,kvůli přehlednosti.
Spagre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 16, 2012 5:47 pm

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Spagre »

Přidávám pár fotek tej mej mega patlárny. Omlouvám se koho tím urazim, ale je tam jen asi 10 gramu lepidla a žádná těžká kastle a je to hermeticky uzavřené. Na regulák šoupnu alespoň pasivní chladič.
Jen doufám, že jsem uvnitř nechal vypínač v poloze on :lol:
Přílohy
Vypínač.jpg
na co kastly.jpg
motor.jpg
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od kolajz »

j sice ta krabička se taky mírně zahřívá a když kolem ní proudí vzduch.... , ale to je zanedbatlené.

Nemysli si , skoro každej z nás začínal podobně na těhle levnějších podvozkách , kde si vše ošahal, odzkoušel , zkusil co to dokáže :D a když něco sprčil tak ho to nestálo pomalu i boty :D , pak se člověk rozhodne zda chce dál pokračovat a koupí si kvalitní podvozek , nebo to prodá jelikož ho to moc neoslovilo a neprodělá na tom takovou sumu . Hlavně na to necpi hliník , budě tě to stát další prachy a výsledek nikde , radši pošetři na to revo :)
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jencek7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 94
Registrován: sob pro 24, 2011 11:01 pm
Bydliště: Zlínsko

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od jencek7 »

na modelbazaru se nekdy daji sehnat pekne a zachovale kousky za priznivou cenu
E-REVO Brushless / Traxxas Summit 1:8 / Sakura D3 / MICRO-DT / MICRO Raminator / http://jencek8.rajce.idnes.cz/
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / HPI Savage FLUX / (minulost)
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Maerek »

To je moc pěkná krabička :D
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Spagre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 16, 2012 5:47 pm

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Spagre »

Krabička obstála půl hodiny na antuce u tenisu. To bylo prachu!!! Co je však v kolečkách u motoru radši nevidět.

Nyní aj žena se mnou jezdila a bylo to gut. Jen jaxem zasíťoval motorek, tak tam pak něco pořád drnčelo a zjistil jsem, že jsou ulámáný všechny ty plošky na vrtulce. Taxem je vysypal.... No jinak na regulátoru po 2000 a 3600 baterce jsem bez problému udržel prst (cca 35 - 40 stupňů bych řekl) Takže tam je to v poho. Motor topil víc. Ale asi že neměl ty lopatky :-oo
Spagre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 16, 2012 5:47 pm

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Spagre »

Taxem byl dnes krosit a jaxi jsem udělal totálku. I když už je to opravené, tak to totálka nebyla. No ale prostě sem vůl!
Já si radši nic drahého kupovat nebudu :D
A jaxe to stalo? :
Asi jsem najel na nějakej hrbol, nebo co?! Zlomená kostra a dík kinetické energii se utrhlo aj zadní kolo.

Původně jsem chtěl točit skoky:-)
http://www.youtube.com/watch?v=mkEsaDTL ... re=mh_lolz
Přílohy
zlomené.jpg
zlomené 2.jpg
rázem uražené.jpg
oprava u kola.jpg
to už nerozdělám.jpg
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonzer od manželky k výročí

Příspěvek od Maerek »

Já s tim dělal psí kusy ale tohle, nechápu jak se ti to povedlo :D
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Odpovědět

Zpět na „HBX“