Rady do začátku

Vše co se netýka RC

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

K3nny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 04, 2007 9:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Rady do začátku

Příspěvek od K3nny »

Zdravím,

chtěl bych vás poprosit o rady chtěl bych si koupit nějaký to autíčko,nemám stím žádné zkušenosti a tak budu rád za každou radu,co je pro začátečníka lepší elektro nebo spalovák??

chtěl bych asi něco takovýho http://www.rcauta.cz/info/TB-02-Subaru- ... 2004-5903/ nebo podobný hlavně aby to bylo subaru ale radši dám na rady vás co už o tom něco víte

Díky všem za případné rady.
Uživatelský avatar
bodyk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: ned zář 30, 2007 4:38 pm
Bydliště: městečko nedaleko Kroměříže
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bodyk »

Podvozek si myslím,že dobrá volba a jestli elektro nebo spalovák no tak u mě vítězí elektro má sice menší sílu a rychlost,ale udržba je daleko snažší.Dokonce jsem četl něco v tom smyslu,že se snad spalovák musí po
každé jízdě čistit.
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincc2 »

jo to se musi cistit.. jinak take bych bral radeji elektru ale tvrzeni ze spalovak je rychlejsi uz neni tak pravdive.. ono ty 3.5 stridaky delaji divy :lol:
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
vojtam
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 05, 2007 9:17 pm
Bydliště: Plzeň - Bolevec

Příspěvek od vojtam »

bodyk píše:že se snad spalovák musí po každé jízdě čistit.
Ne po každé jízdě, ale po každém ježdění by se měl spalovací motor promáznout speciálním olejem, to je operace na cca 3 minuty.
Čištění auta jako takové je stejné u elekter i u čmoudů, v podstatě na obou typech jsou ložiska, převody, tlumiče a spoustu zákoutí, kde se s oblibou usazuje bordel.
Pravdou ale je, že je lepší začínat elektrou, pohonná soustava je jednodušší, srandy s tím užiješ kopec a s tou rychlostí to taky není tak horké, protože pokud si pořídíš nějakou stíhačku, tak budeš ze začátku omezenej rukama a ne motorem.
Uživatelský avatar
DOOM
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 152
Registrován: pát srp 17, 2007 10:59 am

Příspěvek od DOOM »

No v podstatě jde o to kolik chceš do toho vrazit.Já začínal s TT-01,teď mám X-raye-to je o něčem jiném je lepší ve všech směrech ale náklady na provoz jsou taky podstatně vyšší.Mladej chtěl koupit taky nějaký RC a opět to vyhrálo TT-01(podle mě nejnižší provozní naklady)samozřejmě jízdní vlastnosti odpovídají ceně a na závodění to není.
TB-02 má zase poměrně příznivou cenu vzhledem k vybavenosti podvozku
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincc2 »

DOOM píše:No v podstatě jde o to kolik chceš do toho vrazit.Já začínal s TT-01,teď mám X-raye-to je o něčem jiném je lepší ve všech směrech ale náklady na provoz jsou taky podstatně vyšší.Mladej chtěl koupit taky nějaký RC a opět to vyhrálo TT-01(podle mě nejnižší provozní naklady)samozřejmě jízdní vlastnosti odpovídají ceně a na závodění to není.
TB-02 má zase poměrně příznivou cenu vzhledem k vybavenosti podvozku
tak TT01 te vyjde urcite draz nez xray.. pac ttcko v zakladu je uplne na nic a kazdy zacne vrazet do tuningu.. podle me je chytrejsi koupit si uz na zacatek jeteho xraye.. me se podaril koupi T1r v krasnem stavu za 2500 i se dvema baterkama!! a taky na xraye sou sice drahe ND ale tak casto se nekazi pac je to kvalitnejsi auto
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
DOOM
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 152
Registrován: pát srp 17, 2007 10:59 am

Příspěvek od DOOM »

Nesouhlasím!!!! na TT-01 si koupis pytlik dilu za 260Kč,na X-raye kazda kravina stojí 150Kc a vejs.jenom vymena zakladnich veci pro provoz te vyjde na balik.myslim za pro nekoho kdo nevi jak dlouho u RC vydrzi je to zbytecna incestice.Prave v tuto chvili resim nakup dilu na xraye (loziska 880,do diferaku to vychazi na 1400+spojovacky a podobny kraviny)kdyz zacatecnik koukne do ceniku dilu na Xraye tak si to musí uvědomit.Jinak to ze je Xray o 1000% lepší než tt-01 diskutovat nechci s tím souhlasím.

Na první očuchání uplně stačí koupit něco jetýho za pár kaček :lol:
Uživatelský avatar
EARWIG
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 356
Registrován: pon črc 31, 2006 5:02 pm
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EARWIG »

A je to tady zase!!! Toto forum neustále řeší rozdíl mezi TT01 a podvozky XRAY.

Snad by mělo být už všem jasné, že TT01 je RC hračka a XRAY je RC zavodní auto. Když si to takto rozdělíte, tak bude jasno, s kvalitou, cenami, jizdnímy vlastnostmi atd...

Pak už záleží na každém, zda si chce hrát na parkovišti u supermarketu, nebo jezdit závody....


Já jsem začínal před rokem a půl s podvozkem TB02, auto jsem si pořizoval na závody rally, a čekal jsem, že se vejdu tak do 8-10 tis Kč :lol: :lol: :lol:
Na prvních dvou závodech jsem zjistil, že tébéčko je jaksi trochu mimo mísu..., a pak už to nabralo rychly spád...
Dnes už výdaje do totoho koníčku raději nepočítám....
Robert Škvor
XRAY T2 008, XRAY T2 007 , XRAY T2 rally; Tamiya F103GT
SANWA M11 DSSS
http://www.skvorracing.com
Macintosh
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát bře 16, 2007 8:54 pm
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macintosh »

souhlasim, take se prece jenom pridavam k elektre.Ma to svoje vyhody, treba pack nabijis z 12V nebo 230V, takze platis par kc za elektrinu, kdezto benzinak tam te stoji litr i s olejem kolem 200kc a jezdis tak kolem 10-15 min uz jen tohle me odradilo, zda se mi to vse drahy, ale je to prece jenom tvoje rozhodnuti :wink: :wink:
Tamiya TRF 415, opravdu luxus autí
Uživatelský avatar
DOOM
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 152
Registrován: pát srp 17, 2007 10:59 am

Příspěvek od DOOM »

:lol: no chce to mrknout do peněženky a podle toho se rozhodnout jj to je svatá pravda :lol: :lol:
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincc2 »

no jo jenomze jaky tuning na xraye potrebujes?? zadny pac da se rict ani neexistuje a je zbytecny!! dily se kupuji jen kdyz se neco posere.. na tamiy se neco sere kazdou chvili
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
K3nny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 04, 2007 9:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od K3nny »

No tak na závodění to určitě nechci,chci si to pořídit jen tak pro svoje pobavení,možná časem pokud mě to chytne tak by se dalo uvažovat o něčem jiném,

Zatím díky,asi to nakonec bude elektro.
Uživatelský avatar
vojtam
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 05, 2007 9:17 pm
Bydliště: Plzeň - Bolevec

Příspěvek od vojtam »

Macintosh píše:kdezto benzinak tam te stoji litr i s olejem kolem 200kc a jezdis tak kolem 10-15 min uz jen tohle me odradilo, zda se mi to vse drahy, ale je to prece jenom tvoje rozhodnuti :wink: :wink:
a co máš za motor? V8 ??? :roll:
ttckář
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: sob pro 01, 2007 1:04 pm
Bydliště: Miletín

Příspěvek od ttckář »

hele já mám teď nový TT-01 a je to na začátky opravdu moc dobré, vyjel jsem baterku a jsem nadšený, hlavně když koupíš stavebnici tak se s tím hodně seznámíš, budeš vědět co je co atd. Na začátky bych bral fakt to ttcko, výhoda toho je že to není tak drahý a můžeš s tím jezdit drift a i rally ( v mém případě ). A jak říká DOOM, nikdy nevíš jak dlouho tě to bude bavit a kupovat auto na začátky pomalu za 8000 ( sry nevím kolik stojí Xray - to je ostuda :( ) je podle mě do začátku zbytečné, teda podle financí. Toť vše
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11520
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx »

Na občasný poježdění určitě radši elektro než spalováka.
Jak už bylo snad všude možně řečeno,s elektrou můžeš jezdit všude,s čudákem tě lidi i odněkud vyženou pro rambajs a do haly s nim taky nemůžeš.Navíc malý objemy motoru v 1/10 se vcelku blbě ladí,pokud to neni motor za 4 000 a víc a nemáš nikoho znalýho u sebe nebo něco o tom nevíš.
Takže na začátek elektra jistě lepší.A pokud bude lepší podvozek,třeba TB02,tim jen líp.Ale i TT za pár korun i jetý v základu udělá dobrou službu svýmu majiteli,když ho sundá 3x do měsíce na jedny aku svezení.I když osobně mi stačilo na ježdění a na rally 1-2x měsíčně skoro 1 a 1/4 roku.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „Pokec“