Koupě zrcadlovky

Vše co se netýka RC

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
milan008
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 540
Registrován: ned úno 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od milan008 »

Já to pak smažu, ale na ukázku čtyři fotky, dvě focené 10let starým ultrazoomem Olympus a dvě zrcadlovkou Konica-Minolta D5D, fotky jsou samozřejmě zkažené šílenou komprimací pro zdejší velikost. Tak na nich zkus poznat proč zrcadlovku a proč ne kompakt.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1. Toyota Hilux TF1 offroad-trial special
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Jan.Černík »

Speedman píše:Fotím hlavně přírodu a krajinu.
Jsem student, moje finanční možnosti jsou dost omezené.

Je mi jasné, že za 30 000 koupím luxusní foťák, ale já bych chtěl nějaký kolem těch 10ti tisíc. A nevěřím že fotí špatně, že to jsou vyhozené peníze
Když nevěříš, tak prostě kup zrcadlovku za 10tis a hotovo. Ty nepotřebuješ poradit. Ty potřebuješ aby ti někdo řekl: "Jo zrcadlo za 10 je good, kup to".
Je to to samý jako s TTčkama. Všichni vědí, že to není nic extra a stejně se vždycky najde někdo, kdo se zeptá, zda je TT dobrý, většina lidí mu řekne že nic moc a on ho stejně koupí, narve do něj třeba 6tis v tuningu a čeká zázraky.
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Speedman »

Takže chceš říct že do 10ti tisíc neexistuje nic s čím by se dalo fotit?

Nebo nic co by ti bylo dost dobré. Anebo obojí?
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Jan.Černík »

No myslim že zrcadlovka za 10 bude stát za houby. Raději bych vrazil prníze do pořádnýho kompaktu.
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Speedman »

Doufám že to není pravda

Ale dík za názor.

Právě proto jsem založil toto téma, každý to vidí jinak.
Uživatelský avatar
Signboss
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 784
Registrován: pát říj 31, 2008 6:21 am
Bydliště: Plzeň - sever : HROMNICE

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Signboss »

Sorry. čištění mnělo být napsáno za 500,- Kč. Myslel jsem dopředu.

Chceš zrcadlo do 10ky. podívej se na foto fórum. Tam se dá koupit komplet i třeba do 10ky. Fór je více, tak hledej. A rádí ti tu dobře. 10 000 Kč to nekončí.
Podvozek: X-RAY T2
Kastle: ŠKODA 130 RS Gambrinus
Servo: BlueBird Regl: Novak Motor: LRP Vector
http://www.frmolshop.com
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od rskedar »

Já bych taky chtěl zrcadlovku, ale prostě na moje focení by to byla škoda, předtím jsem měl fz-7 teď skoro rok fz-8 a nemůžu si tuhle falešnou zrcadlovku/ultrazoom vynachválit. Každému bych taky doporučil podobný stroj, který umí i aut. režim, ale hlavně krásně fotí v manuálním režimu.

Lepší foťák neznamená lepší fotky - lepší fotograf už dokáže dobré fotky i s obyč mašinou. Kup zatím ultrazoom nebo lepší nastavitelný kompakt, zjistíš že to na 99% focení stačí. A dokup si zatím pořádný stativ.
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 540
Registrován: ned úno 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od milan008 »

Speedman píše: Je mi jasné, že za 30 000 koupím luxusní foťák, ale já bych chtěl nějaký kolem těch 10ti tisíc. A nevěřím že fotí špatně, že to jsou vyhozené peníze
To jseš ale právě na omylu, za 30 000 koupíš slušnou zrcadlovku a 2 slušné objektivy, luxusní foťák začíná tak na 80000, pořád nechápeš že k zrcadlo potřebuješ objektiv, protože ten setovej je tam akorát na ucpání díry.Škoda, že si se nevyjádřil k těm mejm fotkám...
1. Toyota Hilux TF1 offroad-trial special
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Speedman »

Žába je úžasná a ostatní jsou také pěkné. Nevím co bych k nim řekl.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Pajik_CZ »

kluci mají fakt pravdu. setový sklo je nic moc. už jsem ti to psal výše - s vyšší třídou kompaktu uděláš víc parády, než se základní zrcadlovkou....
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Jan.Černík »

Souhlas s Milanem. A koupí pořádnýho skla to nekončí. Stativ, blesk, polarizační filtry, atd. Já mám fotovýbavu cca za 50tis a když začnu vybírat co bych dalšího "nutně potřeboval" :D tak bych utratil klidně dalších 50tis.

A jak se tu psalo, že za 10tis se dá na bazaru koupit zrcadlovka i s příslušenstvím, tak to je sice pravda, ale bude to starej krám s "milionem" cvaků. A vzhledem jak jde vývoj fotoaparátů dopředu, tak to co umí nějaká stará zrcadlovka, to už dnes často umí nová "falešná zrcadlovka".
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Speedman »

Dobře, dobře.
Uživatelský avatar
milan008
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 540
Registrován: ned úno 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od milan008 »

myslel jsem jestli poznáš rozdíly...

Ještě poslední a už mlčím, koukni se na tyto:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/nikon-coolpix-p500
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/nikon-coolpix-l120
a neber to zle, snažíme se ti poradit a ušetřit peníze i zklamání :D
1. Toyota Hilux TF1 offroad-trial special
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od Speedman »

Připadá mi lepší první a třetí, je v nich cosi víc. Ty druhé dvě jsou jakoby méně ostré, ale v takhle nízkém rozlišení se mi to možná jenom zdá.

O rozdílech foťáků jsem nechtěl zmiňovat, každá fotka je úplně jiná
Uživatelský avatar
milan008
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 540
Registrován: ned úno 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Koupě zrcadlovky

Příspěvek od milan008 »

:D žába není žába ale kajman :D a spolu s mechem jsou z kompaktu, auto a kočka jsou ze zrcadlovky ale s horším světlem, ostatně v tomto rozměru jsou všechny na prd :D
1. Toyota Hilux TF1 offroad-trial special
Odpovědět

Zpět na „Pokec“