Materiál

Vše co se netýka RC

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
buldogx
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 04, 2015 10:24 pm
Bydliště: Žilina SK.

Materiál

Příspěvek od buldogx »

Zdar pani .
Mam otázku a aj prosbu.
Vedeli by stemi poradiť aký materiál používate na stavbu kambín a dat link na predaj materiálu kde maju najlepší vyber . Ďakujem za rady všetkým.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1795
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Materiál

Příspěvek od rotruck »

Bylo by dobré napsat si do profilu odkud jsi ......
Z převážné většiny se staví z PSH desek , jedná se o desky tvrzeného houževnatého polystyrenu , nejznámější forma se kterou se denně potkáváme jsou výstražné bezpečnostní tabulky a cedulky , vyrábí se z něj i spousta dalších plastových věcí , krabičky , ramínka a pod. - recyklační značka materiálu je PS .......
Houževnatý polystyrén - PSH desky - je vytlačovacím typem houževnatého, zdravotně nezávadného polystyrenu, určenému k hlubokotažnému tvarování. Vyznačuje se zvýšenou tepelnou odolností, výbornou tvarovatelností, zvýšenou odolností vůči poškození rázem, dobrými elektoizolačními vlastnostmi a povrchovým vzhledem.

Podobné materiály nebo obchodní značení jsou PSH , PS , HIPS , HPS ale ty už se můžou lišit složením a vlastnostmi. Pro stavbu je taky důležité pořídit-vybrat desky "nehlazené" bez povrchové úpravy jinak se musí plošně před lepením a nanášením barvy zdrsňovat. Materiál je naleptatelý acetonovými ředidly a barvamy tak pozor při stříkání. Desky a přířezy se prodávají v tloušťkách od 0,2mm až třeba do 4mm , pro stavbu se nejčastěji pořizuje kombinace desky 0,5mm a 1mm na detaily a něco málo 2 nebo 3mm na hrubší stavbu. Lepí se nejlíp modelářskými lepidly na plastikové modely nebo směsí PSH rozpuštěného v organice (Toluen nebo poctivý Aceton) Lze lepit i středně hustým vteřiňákem , ale spoje nejsou úplně stoprocentní a jsou hodně tvrdé. Já jsem dřív kupoval u výrobců bezpečnostních tabulek , nařezané desky jde už koupit i např. na shopu Jirky Pstružiny Loops Model (RC4x4shop) , u Litomyského , nebo i jiných modelářských shopech.
buldogx
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 04, 2015 10:24 pm
Bydliště: Žilina SK.

Re: Materiál

Příspěvek od buldogx »

Ďakujem za podrobnú radu.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“