Taky nějaké REELY

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Mira RC
Nováček
Nováček

Taky nějaké REELY

Příspěvek od Mira RC » ned čer 30, 2019 5:57 pm

Nazdaaaar holky a kluci

Tak jsem se hecnul a poridil vrak na rallycross. Nejdriv me nadchli expedicema, tak jsem si postavil epesni expedicku z PSH co nikdo nema aby dnes byly zase v kurzu trapny lexanky :dance:

A jezdi to pomalu

Takze shortcourse
... az z toho kluci postavili trat a bylo jim trapny ze 2wd porad vyhravam tak ze prej nemam rellyaka tak pojdme jezdit autocross :text-woo:
... tak jsem vysomroval podvozek, no ASI je to vazne reely, bez moznosti nahradnich dilu :lol: zkratka tak jak je to nejlepe :roll:

Jde o tu prdel

Ale treba mi tady otevrete moje expedicni oci a zacnu brat ty placky vazne

Na nasem foru rc4x4 mi moc lidi neporadi, ty, kteri poradili, vidim vesmes tady taky

... plato jsem nahradil ze sklolaminatu, ze jsou dify v plastu me az tolik nezere jako kardan a spur, kdy jedno pasuje do druheho a to do tretiho a clovek musi fakt improvizovat. Tak uvidime za jak dlouho to zahodim a koupim za 1300,- LRP, jiste tenhle low price znate

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

... kastli smrdlal kdosi predemnou, foukl zelene, vlepil paraboly a cerne udelal prahy. Ovsem spatne zamaskoval tak poprasil vsechno minikapickama a jednu stranu fouknul cerne zcela. Tak jsem to drobet doladil, zbytek podlozil bile a vic s tim delat nejde, krom komplet sundat. A to se mi nechce takze budem rikat, ze je to takhle pekny :text-lol:

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky nějaké REELY

Příspěvek od Jirkacbx » pon črc 01, 2019 5:40 pm

Ted mně napadá,proč vlastně dáváš laminát plato?
Reely je hrozná značka i pro závodění pro srandu.
Pokud bys jezdil či měl možnost nakoupit u Conrada za hranicema ve stanu,nějakej podvozek na ND bys mohl sehnat.
Zas záleží,jak je tenhle už starej výrobně a jestli ho už nestahli z výroby.Pak jedině koukat po bazarech.
Nějakou inspiraci pro stavbu bys mohl najít v drift sekci,kde kluci taky dost podvozky předělávali.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » pon črc 01, 2019 10:47 pm

Bylo rozlamany a nebylo mozno vymenit ocesany spur.

Jasne ze je to srajda, ale zakladni veci funguji jak maji a treba zrovna oproti zminenemu LRP mi to prijde.... takovy stejny :lol:

Taky chci zkusit, jestli je to mozny takhle naprasit a jestli to objede kolo. Taky sazim, ze budu mit pred kolegy technicky naskok, neb budu presne vedet, kde co upadlo

... dekuji za inspiraci, jdu se podivat k driftakum

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » pon črc 08, 2019 12:16 pm

Obrázek

Obrázek

Tak jsem malicko pokrocil a takhle jako prasatko to uchytil, co ma chodit rovne to je rovne takze uvidime az se zatoci motor.

Jeste premlouvam osy ramen a u tehlic aby se hejbaly volne, jak je to zvucna znacka tak je to vorezly a nechce se to hejbat

Ha ha

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » stř črc 17, 2019 8:02 am

Obrázek

Ha
Tak nejak by to mohlo byt

Nahoru jeste vzperu, pekne jsem ji vyztuzil :? Jako kdyz to tak ma bejt

Obrázek

Obrázek

Regulator je pochopitelne kosmickeho veku s integrovanym prevadecem spojitosti a UI. Jen si spravne tipnout, ktery dva jsou k motoru a ktery dva k baterce... :xray: nejaky napady?

Obrázek

Jozef Dojčar
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně

Příspěvek od Jozef Dojčar » stř črc 17, 2019 9:38 am

Vypadá to, že vnější +- jsou napájecí do regulátoru a vnitřní výstupní do motoru. Naštěstí jsou jen tři možnosti... 8)

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » stř črc 17, 2019 6:14 pm

Doufám,že tu pružinu "jako servosaver" máš v plánu vyhodit 8)
A podle tohohle venkovní aku,vnitřní motor.
https://imged.pl/modelcraft-regulator-s ... 67213.html
Skype jirkacbx
AX potvora

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » čtv črc 18, 2019 8:02 am

Dekuji kluci za draty, ja googlil, ale nasel jsem jen obrazek kde jsou koncovky mimo zaber :oops:

To mi pripomina kamarada, co ma na googlovani normalne firmu a tvrdi, ze fakt najde co jini nenajdou :text-woo: tak dekuju za invenci, ze sme ho nemuseli oslovovat :lol:

Sklolaminat smirglem zdrsnim a lepim epoxidem, drzi to samosebou jak hrom. Plato bylo po namontovani vseho opravdu mekci, vyztuhy na bocich to resi a vakl v nejuzsim miste resi zase rozpera. Je dlouha takze zebra dole opet plni funkci s prehledem a po dotazeni je podvozek krasne kompaktni.
Pochopitelne az nekolik kol na draze ukaze co a jak.

Na tu vzperu jsem sahnul smirglem i v plose a krasne na tom drzi cernej sprej na lexan, tak se asi hecnu, jeste odstrojim a fouknu. Aspon zakapnu sroubky decentne modrym lepem, mam strach, aby se ty diry v materialu nezvetsovaly. Je treba to pekne vymezit lepidylkem na zavity :text-nocomment: at se to nikde nevrti

Na ochranu sroubu dole jsem videl nejaky samolepky, pouzivate to? Neco treba jako hlinikova paska nebo tak... ?

Servosaver je technicky unikat ... obdivoval ho i tady nas RC prodejce kdyz jsem tam byl pomerovat spur.
Servo mam pripravene 10 kg s kovovymi prevody, na ty minikola tedy snad ani servosaver netreba

A mam pripravenej epesni material na podbehy, skelny vlakna v silikonu :violin: je to nehorlavy, neznicitelny a da se to pohodlne sit jehlou :ugeek: takze kram ze kteryho jsou ochranny kryty na ventily ropovodu v Iraku najde konecne normalni uplatneni :dance:

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » čtv črc 18, 2019 9:45 am

Servosaver že je unikát máš pravdu,větší chujovinu zatim nikdo nevymyslel :text-lol:
Spíše jde o to,že ta pružinka žije svým životem a zasáhne v nejmín vhodnou chvíli,kdy kecá do řízení.
10kg servo pro rallycross nic moc,sám zjistíš.
Skype jirkacbx
AX potvora

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » pon črc 22, 2019 9:09 am

Obrázek

Tak jsem udelal chlivek pro baterku, svou prilezitost dostal po letech americky axial, kdy jeden ze suchych zipu na baterii bude pokracovat v aktivni kariere.

Obrázek

No a teda vymdal jsem ten servosaver
Takhle nabitej komponent tam nepotrebuju, to je zbytecne hi tech
Prodam za 1000 Kč, nez do dam na modelbazar za vic :snooty:

Obrázek

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » úte črc 23, 2019 11:37 am

... bylo treba rozhybat vsechny osy kolem ramen, vse ppctive zarezle, jak je to reely tak je to nejaky maslo a rezne to.. ten na obrazku mi nesel vyndat, vyklepnout, nic, den jsem rozpoustel rez specialnim pripravkem z prace :mrgreen: .. je fikanej, nejakym fosfatovanim upravi ten povrch ze to chvili nerezne.. tak jsem to vylestil a osetril a vsechny ramena se bez pruziny krasne volne pohupuji bez jedineho zadrhelu.

Oproti puvodnimu stavu podvozku si tedy samotnou peclivou udrzbou slibuji nesrovnatelne lepsi vlastnosti. Co je ti platny ladeni a nastavovani cehokoliv, kdyz to drhne a neosetrene to ma napr vule atd. Takze kdyz ten srac bude fungovat jak ma, bude lepsi, nez zanedbana vytekla TA 0x :mrgreen: no.. :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » pát črc 26, 2019 7:30 am

Inu jarku

Blizime se k roztoceni motorem :text-thankyouyellow:
Pajeckou jsem udelal takove ty ukony s konektory, pochytal kabely at se to tam pri jizde o prvenstvi neplaca - akorat puvodni zamer ridit jej AX3kou ktera se povaluje s par prijimacema na polici nevysel, chybi ji packa plynu a po rozebrani jsem absolutne nepochopil system ty kolibky a nejsem schopen packu nahradit :doh:
Tak jsem si vypujcil prijimac z orlanda, tam je to jednoznacne nejvetsi komponent a tady se chudak krci... :D navic nema ani obal

Obrázek

No a nachystany podvozek este teda bez bordelkrytu/podbehu vazi presne... tolik

Obrázek

No - a zapojeni odhalilo, ze to opravdu jezdi :-oo vse se toci jak ma, je treba vyject baterku aby se videlo. Hopnu to do kufru a treba se na to dostanu. Zlobi me rizeni, jednak teda musim presadit servopaku coz o to, ale doleva se to nejak sponuje misto zatoceni, pritom rukou s tim jde pohnout bez obtizi a ani nemackam tak silne jako to servo. Navic rejd je zalostne malej. Ale pakarnu kolem rizeni jsem ocekaval, kdyz se naseru tak to cely z pulky upiluju a rejd bude jako na driftakovi :liar:

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » pát črc 26, 2019 9:04 pm

Na předělávku to vypadá vcelku slušně,viděl jsem už i horší a nejen tady na foru :D
Přijímač dej aspon do smrštovačky,když mu nechceš dělat krabičku.
Váha pěkná,bude jen k užitku.
Hlavně ne moc tvrdý tlumiče a pružiny,at to neskáče jak dostihová koza.
Problém s řízením by mohl být bud v moc pevných okách pák,ale spíš v tom potřebným vyhnutí páky pro přepákování.
A malý úhel řízení je daný tím,že žádný výrobce nepředpokládá,že s tim budem dělat ty naše český bejkárny jako rally a rallycross :lol:
Skype jirkacbx
AX potvora

Mira RC
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mira RC » ned črc 28, 2019 11:24 am

Taaak
Je dobre, ze jsem tam na prubefahr nechal ten pomaly 35t motor - odhalilo to drobne nedostatky. Jednak spur musi dostat naprosto tesny kryt :twisted: nebo spis cela vana.
A taky se mi uvolnilo lozisko z usazeni kardanu, tak to decentne zajistim a bude to dobry.

Vse drzi, nic neupadlo, pera a tlumice jsou akorat, i kdyz to nepoklesne kdyz to na ne polozis tak pri jizde je videt, jak je v zatacce zadni venkovni uplne smackly a predni vnitrni na vytazenou pruzinu stale kopiruje teren a nezveda kolo, i pri absenci stabilizatoru.
Naopak pri dobrzdeni a ostre zatacce krasne maloulinko zveda vnitrni zadni kolo (asfalt, sotolina stale vse na zemi) takze me se ta progrese libi a pekne se to ridi.

Ruzne jsem si to s hrsti oluvek kladl na vahu a necham to tak, jen na strane motoru trochu dovazim, zepredu dozadu to ma 40% predek a 60 zadek, za me ideal.

Tak ted tam hodit ten 11z motor, dalsi test a hura na ty ppdbehy jinak si z hlavniho kola vylamu vsechny zuby :--)

Rizeni jsem nakonec probral k zivotu, aby to nevazlo na sloupkach a prepakovani jsem dbal uz pri vrtani plata a mereni narezanych alu trubicek, o ktere se to opira a pri dotazeni to jde hezky lehce, to je ok. Musel jsem na vysilajde porucit zmatenemu nastaveni, expa, end point a ... a este neco .... :doh: ... no a pilovat asi nutne nemusim, je to na drahu obratny az az. Ale poloosa este muze tak drobnej potencial v rukavu je.. Ackermanna jsem uhlem lrednich kol taky vyhmat.... takze uvidime jestli bude stejnosmer nakonec stacit :D

Obrázek

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » pon črc 29, 2019 6:34 pm

Kryt spuru se hodí,dobrý je udělat díru i pod ním,aby binec měl kudy padat ven.
Video z jízdy by nebylo na škodu a všechno ostatní odhalí první závod :-)
Je dobře,že jsi s výrobkem spokojený,aspon teda zatim 8)
Skype jirkacbx
AX potvora

Odpovědět

Zpět na „REELY“