Poraďte

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

veverka69
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 262
Registrován: úte úno 24, 2009 1:02 am
Bydliště: Rakousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od veverka69 »

taky jsem to kdysi mel, vseobecne se vi, ze mig se strasne hreje, jestli ho mas jeste pod bordelkrytem bez chladice, myslim, ze si moc dlouho nezajezdis, chtelo by to spis zjistit celkovy prevod podvozku, 16:43 ti samotne moc nerekne, tim spis, ze to mas na rally (soudim dle toho, ze to chces zvysovat) Navic na rally vubec nevadi, kdyz to mas s prevody trochu prehvizdly do sily, malokdy vyuzijes max rychlost, stejne to nedozenes, ale abys treba urval zadek v zatacce, na to to chce vykon hned.... Opravte me, jestli zvatlam blbosti..... :D
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od bang »

Naprostej souhlas, mig je proste spotrebak :) a nouzovka. Rikas naprostou pravdu, no ale s HBXkem je to stejne komplikovane, olejove tlumice v kterych neni olej :) , ani kdyz ho ho dolejvas jak vzteklej....
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
kuta71
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 184
Registrován: pát led 02, 2009 10:29 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od kuta71 »

Tak s chlazením miga nemam problémy, po třičtvrtě hodiny na migovi uplně v pohodě udržím ruku a hřeje jen málo. Akorát ten převod nevím jestli předělat, abych měl lepší akceleraci
Podvozek: Xray t2R - karoserie BMW 320 si
veverka69
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 262
Registrován: úte úno 24, 2009 1:02 am
Bydliště: Rakousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od veverka69 »

Zajimavy, mas nejakyho super Miga :--) , ja ho upek i bez bordelkrytu v TT s nejlehcima prevodama :evil: . Tak mas jasnacku ne? vrzni tam lehky prevody a uvidis. Ted me napada, muze to byt zpusobeny taky vahou ne? Co si pamatuju, tak je to postaveny na duralovym platu a byla to docela cihla.... Ale ted nevim, uz je to dyl. Odjezdil jsem v tom ten motor co k tomu byl a slo to do sveta (mimochodem ten motor mi prisel na celym aute nejpovedenejsi :P
Uživatelský avatar
jenyx
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 278
Registrován: ned lis 02, 2008 9:33 am
Bydliště: praha 4 lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od jenyx »

já jmam miga pod krytem a taky to zvládá
Traxxas Slash brushless Velineon lipo:turnigy 3s 25C
Xray T2 007(na rally),Elektronika:Regl:Team wave RB-30+Nosram Vector x11 17.5 Servo:bluebird 631 digital
rc souprava-Spektrum 2.4ghz DX3.0 Baterie:3x Zippy lightmax 2s 25C 4000mah
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od Vrakouš »

MIGy se kvalitou liší.Předloni v létě byla série, která hořela.Teď mám MIGy všude, kde zrovna není stříďák a drží.Ale doporučuji chladič a pod bordelkrytem i větráček.
Neřekl bych, že topí víc než srovnatelné motory.Spotřebu má poměrně vysokou, to je pravda, ale ne zas o moc vyšší než motory s podobným počtem závitů. :wink:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
kuta71
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 184
Registrován: pát led 02, 2009 10:29 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od kuta71 »

tak já miga chladím tak, že jednu boční stranu bordelkrytu mam vyrobenou z hliníkového plechu a ten propojený s motorem taky kusem hliníku, zatím to dobře chladí ted když je zima, v létě uvidím, jestli budu muset přidat i ten větráček
Podvozek: Xray t2R - karoserie BMW 320 si
Uživatelský avatar
jenyx
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 278
Registrován: ned lis 02, 2008 9:33 am
Bydliště: praha 4 lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od jenyx »

Taky jse zvědav.Máte taky problém jako já?Dribluje mi zadní zavěšení jako bych jel po kamení.
Traxxas Slash brushless Velineon lipo:turnigy 3s 25C
Xray T2 007(na rally),Elektronika:Regl:Team wave RB-30+Nosram Vector x11 17.5 Servo:bluebird 631 digital
rc souprava-Spektrum 2.4ghz DX3.0 Baterie:3x Zippy lightmax 2s 25C 4000mah
Uživatelský avatar
kuta71
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 184
Registrován: pát led 02, 2009 10:29 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od kuta71 »

mě to také dělalo, ale pak jsem celé kolo rozdělal, a zjistil jsem, že mam uplně rozletěné ložisko, a tak jsem ho vymněnil, Nyní je to o mnoho lepší
Podvozek: Xray t2R - karoserie BMW 320 si
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od Vrakouš »

Toto se mi stávalo, když jsem měl malou vůli mezi poloosou, osou kola a unašečem difu.Stačilo vyndat vymezovací O kroužek.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
jenyx
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 278
Registrován: ned lis 02, 2008 9:33 am
Bydliště: praha 4 lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od jenyx »

tak problém je v tom že mam uplně od poloosy vyhrizaný unašeč.Už ho mam na zakázku objednaný
Traxxas Slash brushless Velineon lipo:turnigy 3s 25C
Xray T2 007(na rally),Elektronika:Regl:Team wave RB-30+Nosram Vector x11 17.5 Servo:bluebird 631 digital
rc souprava-Spektrum 2.4ghz DX3.0 Baterie:3x Zippy lightmax 2s 25C 4000mah
Uživatelský avatar
jenyx
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 278
Registrován: ned lis 02, 2008 9:33 am
Bydliště: praha 4 lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od jenyx »

tak problém byl ve znicených poloosách....Včera jsem s HBXkem odjel power rally a zistil jsem že v zátáškách mám problemy je vytočit.Zkoušeli jste už rejd u tohodle stroje upravit?díky
Traxxas Slash brushless Velineon lipo:turnigy 3s 25C
Xray T2 007(na rally),Elektronika:Regl:Team wave RB-30+Nosram Vector x11 17.5 Servo:bluebird 631 digital
rc souprava-Spektrum 2.4ghz DX3.0 Baterie:3x Zippy lightmax 2s 25C 4000mah
Uživatelský avatar
Ladin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 15, 2008 2:40 am

Re: Poraďte

Příspěvek od Ladin »

HBX ... to je nekonečný příběh problémů... :character-oldtimer:
Jezdím s tím první sezonu ve Zlíně a někdy v Brně. Na bednu to není, ale poslední taky nejsem. :cry:
Mrkněte sem třeba tam najdete řešení: http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.p ... a&start=30
Přílohy
SERVIS - LADIN.jpg
SERVIS - LADIN.jpg (38.67 KiB) Zobrazeno 6675 x
Uživatelský avatar
Emi3
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 08, 2010 11:18 pm
Bydliště: Louny/Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte

Příspěvek od Emi3 »

kuta71 píše:tak jsem to zvedl na 2 cm a take jsem si rovnou vyrobyl asi patou verzi bordelkrytu,ktera už snad bude dostatečně fungovat
Jak funfoval kryt? Můžeš prosím poslat foto krytu, když ho nemáš na podvozku? Díky ;)
HBX - Škoda Fabia WRC
[img]file://localhost/C:/Users/Jakub%20Emingr/Desktop/=)/skoda_userbar.jpg[/img]
Odpovědět

Zpět na „HBX“