Tamiya Durga DB 01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
akim
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 109
Registrován: úte lis 21, 2006 6:49 pm

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od akim »

tpk píše:jj ten článek jsem si pročítal (i když moje angličtina, no škoda mluvit). Taky to byl jeden z impulzů proč koupit :D . Budem jezdit asi jen pro zábavu. Kolega má na cestě tu stejnou. Další dotazy, můžu-li :

Můžeš mi prosím objasnit přesnou funkcí SLIPPER CLUTCH SETu? Co všechno se jím nahrazuje?

Máš zkušenost s těmito tlumiči? Budou lepší než originál? http://www.rcmart.com/catalog/product_i ... s_id=25655

Jaké používáš pružiny? Já mám namontované originál dodávané se stavebnicí a mám pocit, že jsou hodně měkké. Auto váží cca 1800 gramů a hodně propružovalo. Musel jsem přidat silnou a prostřední podložku pod přední i zadní pružiny.

Jaký olej. Já Tamiya HARD opět ze stavebnice. Nebude lepší řídší? Propustky v tlumičích dle návodu k sestavení. 1 a 2 dírky.

Jak moc máš dotažené diferenciály? Mám pocit, že mi dost prokluzují a bojím se víc utahovat.

Díky Tomáš
slipper clutch je preklzova spojka... seriovo prenasa hlavne kolo celu silu na remene... na nezpevnenom povrchu zacne auto hned hrabat, predstav si ze tam mas silny zavodny motor, auto je priam neriaditelne... slipper preklzuje, dokaze pohltit tieto kopance a roby auto plynulejsie, slipper su vlastne jeden alebo dva pritlacane taniere na hlavnom ozubenom kole, su pritlacane cez pruzinu a maticu... vies si naladit ako ma preklznut.
ale ako pisem vyssie, pri 4wd to nieje tak nutne,ale stale je to lepsie zlo...nic nieje ale dokonale...
nepoznam zavodnu buggy ktora nema tuto spojku, ci 2wd alebo 4wd... tam s tym proste vyrobca pocita od zaciatku...

tie tlmice 3racing nepoznam, ja mam set od Tamiya ktory sa predava pre DF-03. Olej soft zlty, v zadu 3 dierky, v predu 2 dierky...neladim auto do tvrda na skoky,ale skor pre rychly prejazd na offroad drahe.

diferaky volne ale preklzovat by mali minimalne, nieje na skodu vymenit gulicky za nejake karbidove alebo keramicke (u nas sacok Xenon Racing za 350,-Sk) axialne lozisko by malo byt ciste a namazane.

a vseobecne, ja som s mojou buggy este ani poriadne nejazdil, len som skusal ci sa to hybe, este nieje idealne pocasie :)
XXL Bratislava - DL Grafik
Uživatelský avatar
tpk
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 270
Registrován: úte říj 30, 2007 8:36 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od tpk »

2 AKIM :

Ahoj,
díky, díky. Tak jsem zase o kousek chytřejší. Takže slipper clutch je vlastně takové ESP pro RC modely, rozumím-li tomu správně. Není pak ale problém s prokluzem během jízdy? V tomhle případě můžeš jet vlastně pořád naplno? Jen přibrzdit do zatáčky případně technické pasáže? Takže na začátku spojka prokluzuje a postupně se rozbíhá až neprokluzuje vůbec?

Jak s pružinami? Používáš originální?

Jinak s tím počasím souhlas. Durga je moje prví bugyna a podle toho to taky tak vypadá. Hned jak jsem ji dostavěl jsem ji šel prohnat po dráze a teď z ní mám blátivou kouli 1:10 :)

Možná hloupý dotaz. Jak čistíš svoje modely? Já používám na onroad stlačený vzduch. S blátem jsem se zatím prát nemusel. Asi budu nucen po pár baterkách udělat vždy rozborku a sborku.

Tomáš
TT - 01, DB01 Durga, BRUDER - stavební stroje
SPEKTRUM DX3R / HobbyKing GT3B / Turnigy 9X
Uživatelský avatar
barty7
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 326
Registrován: stř led 17, 2007 11:26 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od barty7 »

Tak jsem dnes prohnal Durgu a moc dlouho to netrvalo.Urvali se karbonové parohy v místě,kde bych to teda nečekal.
SP_A0051 (Small).jpg
(59.36 KiB) Staženo 898 x
Při docela normálních skocích se roh parohu za kuláčkem nejdřív ohnul a vypadla spojovačka.To jsem ohnul zpět,nasadil spoj. a dojezdil baterky.Ke konci se to urvalo úplně..
Jinak ale jízda s DB 01 parádní!Mám tam Regl Mamba Max s motorem 4600Kv a peláší to s ním hezky.Za těch 20min jízdy se nestačil ani zapotit.Dál mě potěšilo,že se pod kastli nedostal prakticky žádnej bordel a to jsem jezdil na mokrý bikrosový dráze!Takže až na tu malou nehodu s parohama, jsem s autem mile potěšen.. :)
Přílohy
DSC00288 (WinCE).JPG
DSC00288 (WinCE).JPG (11.96 KiB) Zobrazeno 4550 x
DSC00292 (WinCE).JPG
DSC00292 (WinCE).JPG (13.39 KiB) Zobrazeno 4556 x
Pavel Bartoš
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
DB 01 DURGA
MAMBA MAX¤MAMBA 4600kv
FUTABA 3PK DSM
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od Tim »

ty karbonový držáky tlumičů jsou originál??? :shock:
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
barty7
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 326
Registrován: stř led 17, 2007 11:26 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od barty7 »

Tim píše:ty karbonový držáky tlumičů jsou originál??? :shock:
Ne,ty jsou od 3racing.Origo jsou plasty..
Pavel Bartoš
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
DB 01 DURGA
MAMBA MAX¤MAMBA 4600kv
FUTABA 3PK DSM
Uživatelský avatar
tpk
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 270
Registrován: úte říj 30, 2007 8:36 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od tpk »

2 Barty 7: ahoj, tak gratuluji k první jízdě :D Nezapomeň pak dát nějaké info ohledně tlumičů. Ty parohy to asi bude bolest. Co teď dáš originál? Pokud ano tak pozor na kryt diferenciálu. Rád se vylamuje (mě 2x). Pokud to bude dělat neplechu tak ty parohy překreslím do CADu a nechám je vyříznout vodním paprskem z 2mm duralu a pak už budu jen rovnat kombinačkama :lol: Já už mám namontované taky karbonové. Jinak mi dnes přišel náhradní kryt difu (už druhý). Cenu karbonového zatím nevím.

Teď když se podrobněji dívám na tu fotku. Ty jsi ty kuláče našrouboval do poslední (krajní) dírky. Myslím, že bude lepší je našroubovat do některé z těch dvou, které jsou víc vevnitř (já to mám v té spodní). Je tam víc materiálu. A doladit odklon na horní spojovačce.
TT - 01, DB01 Durga, BRUDER - stavební stroje
SPEKTRUM DX3R / HobbyKing GT3B / Turnigy 9X
Uživatelský avatar
barty7
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 326
Registrován: stř led 17, 2007 11:26 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od barty7 »

2 TPK:Ahoj,auto jelo minutu a ohlo se to,jako by to bylo z hliníku.Nevim,třeba i vadnej materiál?!Objednám je ještě jednou a uvidim.Dám kulák do jiný diry..Snad to pomůže.Teď jsem tam dal ty plastový a jdu to vyzkoušet.O tlumičích pak dám info ale co zatím jely,tak jsem spokojen..
PS:Do toho CADu to překresli určo.Hned si jich pár objednám,pokud to bude možné!!
Na kolik myslíš,že by to vyšlo?
Pavel Bartoš
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
DB 01 DURGA
MAMBA MAX¤MAMBA 4600kv
FUTABA 3PK DSM
Uživatelský avatar
tpk
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 270
Registrován: úte říj 30, 2007 8:36 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od tpk »

Bylo by to za pár korun. Nechal jsem si vyřezávat vzpěru na TT01 a vyšlo to asi na 80 Kč. Pokud bude chvilku čas tak se na to vrhnu. Jezdit, jezdit, jezdit :D
TT - 01, DB01 Durga, BRUDER - stavební stroje
SPEKTRUM DX3R / HobbyKing GT3B / Turnigy 9X
Uživatelský avatar
Gabo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 28, 2006 11:02 pm
Bydliště: Samorín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od Gabo »

Chalani nechem robit nikomu antireklamu a ni nic podobne ani tlacit na niekoho ale vetcsina sa stazuje ze co kolko stoji tak sa pytam preco si nekupujete veco so zahranicia ako U.S.A , Honk kong , Japonsko? ved tam su ceny polovicne ak nie stvrtinove. Cez dva roky mi idu mne a celemu klubu otial veci na Nitrage atd veci len zo zahranicia a vsetko bez problemov.
Uživatelský avatar
tpk
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 270
Registrován: úte říj 30, 2007 8:36 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od tpk »

Teď ti nějak nerozumím :?: . Já i kolega jsme Durgu koupili v HK a pokud vím tak Barty7 taky. Resp. mám pocit, že většina lidí tady nakupuje v zahraničí.
TT - 01, DB01 Durga, BRUDER - stavební stroje
SPEKTRUM DX3R / HobbyKing GT3B / Turnigy 9X
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od Lukass »

Tak vidím že Durga je taková kopie Losi XXX-4 :D když se na ot tak dívám tak je to skoro to samé (je to něco jako zkřížená TRF-501X s Losi XXX-4) Jinak se chci zeptat jak se jezdí s Mambou?
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
tpk
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 270
Registrován: úte říj 30, 2007 8:36 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od tpk »

2Lukass: Ahoj, mám Durgu ale bohužel né mambu. Tu má Barty7. Jak se jezdí s tím Novakem? Uvažuju o GTB/Velociti 7.5R System.
TT - 01, DB01 Durga, BRUDER - stavební stroje
SPEKTRUM DX3R / HobbyKing GT3B / Turnigy 9X
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od Lukass »

S Novakem se jezdí perfektně,jen se mi hodně hřeje regl-proto asi budu kupovat GTB (3,5z) nebo právě Mambu (ale právě nevím jak mamba jezdí).Jinak mám doma Losi XXX-4 nechcete někdo? :dance: jako není to tá co mám ted ale jiná (chvili s ní jezdil bratr nebo taťka ale už je to nebaví) jinak si myslím že XXX-4 bude asik lepší auto než DB-01-možná kvalitnější....?nevím Durgu jsem ještě nedržel v rukách :doh: ale na pohled mi přijde nějaká moc "plastová",není ten plast šmějd?Jo a kolik tak Durga vychází??(myslím v KČ nebo klidně v USD :))
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
barty7
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 326
Registrován: stř led 17, 2007 11:26 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od barty7 »

Já jsem s Mambou maximálně spokojen.Co se týká jízdy,tak i nastavení.
Pavel Bartoš
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
DB 01 DURGA
MAMBA MAX¤MAMBA 4600kv
FUTABA 3PK DSM
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya Durga DB 01

Příspěvek od Lukass »

kupoval jsi ji z USA?nebo v Česku???já přemýšlím právě že bych koupil taky Mambu (ale silnější)....jinak nehřeje se nejak moc regl?nebo motor?
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Odpovědět

Zpět na „DB-01“