Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack

Odpovědět
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Příspěvek od Giacomo »

Ahojte. Na internetu se objevil bordelkryt pro DF03Ra...je to pořád, byť upravená, kastle z buginy df03, ovšem příznivější je cena, která se pohybuje okolo 250 Kč, protože to není karoserie. Jeden kus jsem si hned v zápalu pořídil a tady bych zde něco o téhle vychytávce rád napsal a poptal se.

První věc, jak jsem to rozbalil bylo, že je to opravdu, ale opravdu hooodně surový odlitek. I když si možná řeknete, že je to přece jen bordelkryt a že je to jedno, jak to vypadá, tak tohle mi příjde dělané až příliš horkou jehlou. Vystřihnout je to pěkný boj, sebemenší náznak linky pro vystřižení zde není (takže vepředu nad nápravou a vzadu nad motorem je to opravdu kurde zážitek), navíc je to celé hrozně nízké, a i když jsem to vystřihl opravdu s minimálním odpadem, ten kryt je proste moc nízký a tak tak mi přesahuje přes šasi, protože k nižšímu posazení mu zavází servo řízení a regl, který do tohoto specificky tvarovaného podvozku nenarvu naležato.

Na upevnění jsem volil suchý zip ze dvou důvodů. Zaprvé: jeho podélný spoj funguje zároveň jako těsnění a zadruhé: nemusí tam být kromě otvoru na anténu žádné jiné místa navíc, kudy by se mohl dovnitř dostat nepořádek.

Důvod, proč to sem píšu je ten, že si myslím, že kdo si vyrobí vlastní kryt, bude na tom lépe, protože tohle opravdu není dobré řešení. Kdyby to byla taková "sprostá krabička", všude stejně vysoká, jak to má třeba tt-01,tak by to bylo mnooohem lepší.

Možná jsem to opravdu špatně vystřihl, ale opradu si toho nejsem vědom (a silně o tom pochybuju) a i když na internetu naleznete fotografie k produktu, je to vždy vyfoceno na podvozku bez elektroniky...->protože to tam prostě nejde narvat..:-D

No a chtěl bych se zeptat...Když už to na ten podvozek nějak napasuju, má to dost velké "fugy" a stejně mi jde všechen prach dovnitř kolem náprav a nad ní. To stejné i vzadu, je tam moc velký prostor. takže jsem to vyřešil molitanem nalepeným oboustranou páskou (vím že to vypadá hrozně, ale je to jen na zkoušku)...No a teď by mě zajímalo, jestli neupeču motor?? ( mám tam ale jen nějaký stejnostměr 540) V těchto dnech to nehrozí, ale jakmile se oteplí, trochu se toho bojím. Prosím o rady a nápady, jak to udělat funkční a těsné, ale zároveň lehce udržovatelné, o- i u-pravitelné...Děkuji.
Přílohy
SAM_3768.JPG
A tady grande finale...Nebude to topiti?
(78.34 KiB) Staženo 122 x
SAM_3773.JPG
Prostor pro servo...proto to nejde už dát níže...
(79.69 KiB) Staženo 122 x
SAM_3769.JPG
Je to nasazeno nakřivo, jinak to tam nepasuje, byť ustřižené to mám rovně...
ten bílý pruh je suchý zip nalepený na kraji krytu, je to zvlněné až po nasazení...
(45.94 KiB) Staženo 122 x
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
jose
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: úte led 10, 2012 9:55 pm

Re: Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Příspěvek od jose »

ja si koupil taky bordel kryt na dfko z lexanu, ale je teda uplne jiny. a problem s velikosti nemam. Ovsem je to hrozna ukrajina. Co jsem tedkom videl na TT-'01 tak je to nebe a dudy.
Btw i v tomhle pocasi jsem vcera zrusil motor. :)
Přílohy
ds.jpg
(68.35 KiB) Staženo 106 x
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Příspěvek od Giacomo »

No toto vypadá daleko účelněji... Prozradíš kde se to dá sehnat a za kolik? A mohl bys mi poslat foto jak a kde máš uložený regulátor? Díky;)
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Příspěvek od tjjack »

:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Příspěvek od Giacomo »

Jeee....to jsem tam vubec nenasel, a pritom jsem se na MZ RACING dival, jak jsem objednaval...no ted jsem nastvany...navic je to skoro o 100kc levnejsi....aaaaaawwwrrr....

No a k tomu chlazení se mi nikdo ještě nevyjádřil..? Upeču to nebo ne?
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
jose
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: úte led 10, 2012 9:55 pm

Re: Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Příspěvek od jose »

regl mam presne za tim baterkovym konektorem, na obrazku nahore.
A nebo tady na te fotce jde taky videt.
A jestli to upeces? sak to nezakryva motorek. :) ikdyz koukam tobe docela jo. :?
Tak to ho upeces urcite.
Přílohy
DSC00817.jpg
(102.77 KiB) Staženo 81 x
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: Originální lexanový bordelkryt DF03-RA

Příspěvek od Giacomo »

Tak já to tam ještě trošku uvolním ... stejně zvažuju, že objednám ten druhý kryt, protože ten můj je fakt na prd....
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“