DF03-RA Protáčení?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack

Odpovědět
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od Giacomo »

Ahoj. Mám malý dotaz. Jsem úplný začátečník, proto, pokud už se to tu řešilo, omlouvám se, nikde jsem zde nenašel nic podobného, a poctivě jsem hledal. Mám problém s mým nově zakoupeným DF03RA...Je to můj úplně první podvozek, který jsem si skládal sám. vše jsem setavil podle návodu, dneska jsem připojil elektroniku, motor (mabuchi 540 RS, žádná raketa) atd a nastal pro mě neznámý problém. Auto mi jezdí, vše funguje, ale pokud ho například o něco opřu, aby nemohlo odjet a přidám plyn, všechny kola zůstanou logicky zablokované, ale motor se točí, otáčí se i převodové kolo, zbytek je však v klidu. Čili něco se tam protáčí, nevím co. Pastorky i to převodové kolo mám utažené. Možná to tam má takto být a fungovat, ale pokud se trochu razantněji rozjedu, rozjede se to pomalu ale je slyšet, že motor točí naplno, ale auto se rozjíždí pozvolna...Čím to prosím může být, popřípadě jak z toho ven či co mám doladit, aby se to rozjelo normálně. Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal. Doufám, že jsem to popsal srozumitelně :-)
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od deathskull »

protaci se ti prave diff!!! Staci kdyz DIFF vice utahnes, ale zase se ti auto bude jinak chovat. Doporucuji precist sekci pro naovacky a vysvetleni pojmu (DIFERENCIAL - zde najdes jak se chova auto pri utahnutym diffu)
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od Giacomo »

Nechci nic pokonit, takže se radši ještě, možná stupidně, zeptám. To utažení se provádí tím malým, ale dlooouhým šroubkem s imbusem, na kterém je navlečené to pidiložisko, myslím že nejmenší na celém podvozku? A má to být uděláno stejně vepředu jak vzadu? Nebo záleží na tom, jaké chci vlastnosti auta? Díky za odpovědi. TZ
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od Honza D »

jo, dělá se to tím šroubkem... když koukneš do manuálu, máš tam provedení základního nastavení - unašeče chytnout mezi 2 imbusy a dotahovat, dokud se to protáčí.. a pak na autě ještě dotáhnout podle vlastností. Ale bacha, nepřetahovat, jinak se promáčkne to axiální ložisko a můžeš kupovat nový
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od Giacomo »

Děkuji. Celé jsem to rozebral, dotáhnul, kolečko se neprotáčí...Díky. TZ
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od deathskull »

aale tedka zase muzes mit z toho pevnou osu:) ono je to trosku slozitejsi tohle nastavit. A hlavne kdyz uz jsme u axialniho loziska ( to pidi lozisko) mam takovej dojem, ze u DFka v manualu je nakresleny opacne, nez se ma davat, tak ze se muze stat, ze se ti zacne povolovat diff. Dalsi vec na co si dej bacha, jsou na unasecich ty podlozky, co dolehaji na kulicky, snaz se je prilepit co nejlepe, jinak se ti pootocej a vymelou ti kolo od diffu (stalo se mi to asi 2x, pak jsem si koupil do predu volnobezku a ze predu jsem dal kovove unasece dozadu a mnel jsem konecne pokoj)
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od Honza D »

U toho axiálního ložiska vůbec neni vidět, jak se má dávat... zřejmě na to ještě nepřišli :) Hlava šroubku má být na straně, kde bronzovej střed tvoří misku
Jo ještě něco, kdyby tě náhodou napadlo, že to nebude klouzat, když to nenamažeš, není to pravda - diferák bude jako pevná osa, ale pořád bude prokluzovat
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od Giacomo »

Axiální ložisko jsem při stavbě tady studoval na foru, takže ho mám správně otočené, ale ty podložky nemám nalepené. Nevím už kde, ale taky někde tady jsem narazil na diskuzi o tom, že u DF-ka je není potřeba lepit, protože mají hranatý ten vnitřní profil. Kdosi tam psal, že se to neprotáčí a navíc v návodu je nakeslené, že se má lepit jen to zadní, u předního nic není, přitom t je stejné, takže v tom problém nevidím. Já s tím zkoušel jezdit jen šetrně zatím, ale nedělá to nic, už jsem se do toho i díval jestli to je OK a vše drží jak má. Tak nevím. A kudy máte prosím vedené kabely? třeba od serva atp? jen tak volně nad kardanem a táhlem? Mám strach že se mi to přimotá, a i kdyby ne, tak je to nevzledné a nepřehledné. Kdosi tady psal, že kolem motoru pod tou mřížkou, ale nespeče se mi to dokupy, když se to bude dotýkat? (Mám Mabuchi 540 RS). Taky jsem nepochopil, kudy provléci tu anténu, jak je "nenakresleno" v návodu, ať pak vychází tou tubičkou, co je součástí šasi, do které se potom zastrčí brčko. Díky. K.
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: DF03-RA Protáčení?

Příspěvek od Jirkacbx »

S RS540 se ti pohonný kabely určitě nespečou,stačí někde chytit stahovací páskou.
S kabelem antény trochu experimentovat,aby to trochu šlo mimo silový kabely od reglu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“