DF-03 RA poloosa

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack

Odpovědět
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

DF-03 RA poloosa

Příspěvek od Pleskot »

Mám problém se zadními poloosami. Po asi třech odježděných hodinách se začaly zasekávat zadní kola. Zjistil jsem, že se zadní poloosy díky maximálnímu zvednutí podvozku zasekávají občas ve výřezech na unašečích a jsou v těch místech docela ohoblované. U unašečů na kolech se to neděje. Podložky v unašečích mám v obou stejné, použité ze stavebnice podvozku, takové ty filcové. Na předku mám uni poloosy a v pohodě. Jak se nejlépe zbavit tohoto problému ? Díky za rady.
Petr
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: DF-03 RA poloosa

Příspěvek od Honza D »

zkus koupit 42mm poloosy z TB-02
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
bartik143
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: úte říj 20, 2009 8:18 pm
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: DF-03 RA poloosa

Příspěvek od bartik143 »

obyčejné poloosy budou stačit ale doporučuji koupi od tamiye uni kardany do předku 39mm http://www.mz-racing.net/p49-53792-tt-0 ... sal-shaft/ a dozatku tech 42mm( pouze na rally) na asfalt jsou už moc dlouhé. jezdím tak už rok a žádný problém. Dřív to byla pakárna.
DF-03Ra Subaru impreza 08, Mitsubischi EVO X,
Vysílačka: Modelcraft MC30 2.4GHz
Baterka: Nimh LRP3300mAh 1x Lipo Turnigy 4000mAh 30C 2x
Nabíječka: Raytronic C12 Servo: Bluebird BMS-631MG
Motor a Regulátor: EZRUN 60A 8,5Z
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: DF-03 RA poloosa

Příspěvek od duruz »

Ahoj, doresil jsi to nejak? Mam stejny problem a jak jsem se koukal, tak mozna staci dat kratsi oka... na to bezne jezdeni to bude uplne stacit. Me to docela ohrodalo i unasece primo z diferaku, a jeden roh, kam prochazi poloosa taky uz neni :-).. dnes to snizim o kousek a tlumic vypodlozkuju ,aby nesel nadoraz a melo by to krasne stacit. hodne s tim skacu a na podvoku mam pasku a ta je prodrena jen na jednom miste a minimalne, takze zase tolik zasahu dolu nejde.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: DF-03 RA poloosa

Příspěvek od Pleskot »

Trochu jsem snížil zadek a dal další vložky do unašečů u domku, aby poloosy šly víc do unašečů kol. Zatím to funguje a nezasekává se to. Poloosy už jsou mírně obroušené, ale mám vlastně náhradní z předku, kam jsem dal UNI polosy.
Petr
libas77
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 24, 2008 9:46 pm
Bydliště: Drážďany

Re: DF-03 RA poloosa

Příspěvek od libas77 »

Mě se již podruhé uvolnila hřídelka na uni kardanech ( na obou zadních kolech). Šroubek zůstal zalepeny. Hřídelka se na jedné straně vysunula. Spojeni se téměř rozpadlo. Nevím si s tím rady. Vzadu mám delší oka a originál uni kardany délka 42mm.
Vpředu uni kardany 39mm žádný problém. Kardany se mi viditelně nezasekávají. Jsou lehce obroušené. Jak jste kardany vyvložkovali?
Vložkoval jsem přibližně tak, aby "poloviční psí kost" byla přibližně na středu drážky ve které se pohybuje.
DF-03RA Subaru Impreza WRC 08
TT-01E TT-01E nissan Fairlady Z
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“