Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack

Odpovědět
TUX
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2010 4:52 pm

Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od TUX »

Zdravím, tak jsem trochu špekulíroval co s DFkem, chtěl jsem ho trochu zrychlit a tak jsem si říkal jaký nejsilnější motor jste zkoušeli a popřípadě s jakým převodem? A taky tedy jak to váš podvozek snáší? Nežádám o radu, spíš je to taková zajímavost a napadlo mě, že by nebylo od věci to shrnout :-) já mám vplánu, až vše dorazí domu, vyzkoušet v DFku http://www.mz-racing.net/p818-50711-lrp ... -x11-3-5t/ samozřejmě pak něco poreferuji :-D ikdyž nevěřím moc tomu že to přežije bez újmy, ikdyž na druhou stranu, viděl jsem videa, kdy lidi dali brushless 3,5t i do tt-01 a fungovalo to.

Poznámka pod čarou: Doufám, že mě tu nikdo neukamenuje s tím, že o motorech je tu toho dost :-D to samozřejmě je, chtěl jsem spíš udělat takový souhrn co kdo zkoušel do DFka dát a jak to dopadlo :-D. Zatím jsem tu nic takového nenašel, ale taky je možný, že neumim hledat :-D
Uživatelský avatar
tomik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1677
Registrován: pon bře 05, 2007 2:52 pm
Bydliště: Vsetín (Hošťálková)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od tomik »

Což o to, podvozek to asi vydrží, ale pak je ti problém, jestli to zvládnou i tvoje ruce :) Já mám v DBčku 9T, myslím že by zvládla i víc, ale já sám bojuju s řízením :boohoo:
Tamiya DB-01Durga
BRUSHLESS COMBO IN CAR :)
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od Pajik_CZ »

TT-01 a 3,5 motor? možná na jednu baterku, potom GO převodů, diferáku atd. Mám to za sebou , a to jsem tam měl 8,5 novaka...

Jestli chceš dát do DFka 3,5, tak mu vykopej rovnou i hrobeček. Na parkovišti /a ne malým/ se horko těžko uživila 6,5 v xrayi - top speed byl nebezpečnej pro všechny okolo - stačil i malej kamínek pod kolo a z auta se stávala nízko letící neřízená střela...

Můžeš to do DFka dát, ale bez nehody se to neobejde. A výslednej efekt kromě rozsekanýho auta nebude žádnej.

Jaký jsi kdy měl nejsilnější motor ? Kdybych neměl doma tu 6,5, tak bych tě od toho neodrazoval, ale 3,5 jinde, než na dráze neužiješ.

Nehledě na to , že ten podvozek se svýma vůlema prostě nebude tomu motoru a jemu vyvynutým rychlostem naprosto stačit. Tak dej pozor, ať tim někoho nezabiješ, nebo nezmrzačíš. A to myslim naprosto vážně a bez nadsázky. Tady končí legrace...
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
TUX
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2010 4:52 pm

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od TUX »

Jsem rád, že se to tu celkem rychle uchytilo. O ruce se nebojím, při nejhorším půjde podvozek pod kytky, nebyl bych první ani poslední :-). Riziko pro okolí si uvědomuji, od obyčejného leknutí až po možné fyzické zranění, ale na to si myslím že jsem dost zodpovědný. Rozhodně to nedám na plný plyn hned ze začátku, určitě to z počátku omezím alespoň na vysílačce přes trimry. O prostor se taky nebojím, koukal jsem na nějaké letiště kousek za prahou, tam by se to dalo vyzkoušet, na délku je tam dost místa a na šířku to také stačí, ikdyž nevím jak moc vhodný bude povrch. Nejde mi o závodění na dráze, spíš je to takový zátěžový test ze zvědavosti, auto na to také dostatečně snížím a uvidím jak vše dopadne. Osobně s elektrickým motorem mám zkušenost nejvýš se 17kou uhlíkovým, ale jinak mám jízdní zkušenosti s benzínovým RC (ikdyž je to trochu jiné). S těmi vůlemi máš pravdu, jsou u DFka celkem znatelné, především v řízení, to musím ještě vyřešit. Ještě do toho chci vymyslet převody, dost jsem pokukoval po pastorku 23z ale nevím jak by seděl na kolo 78 zubů, bohužel převody nejsou moje hobby :-D
Ale jinak účelem tohoto tématu bylo především shrnout kdo co do DF zkoušel a jak dopadl :-) to o 3,5T je takový bonus, možná podle ohlasů to skončí jen v mé hlavě a ani to do toho nezkusím dát. Motor mám velmi levně, a prtoto mě to napadlo, kupovat ho jako nový, tak raději koupím nějaký 9T a nechám to plavat. Jinak bych ten test vystihl citací tvého podpisu "Lidská blbost a lenost je nekonečná" :-D

BTW tady jsou nějaká ta TT, tedy jsou to videa, co je tam ve skutečnosti nevím a ani nevím na kolik to mají upravené:
http://www.youtube.com/watch?v=o1r-rCaINzI
http://www.youtube.com/watch?v=I5lisUERtcY
http://www.youtube.com/watch?v=XKVqOOo78vU
tady TL
http://www.youtube.com/watch?v=cfAvLpYhWEI
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od Pajik_CZ »

Inu, každý svého štěstí strůjce. Nevidím smysl v ježdění 100m sem, 100m tam , 100m sem.... už na tom prvním videu je od 1:16 vidět, co se stane, když se přihodí maliličkatá chybička.

O ostatních videích se už nevyjadřuju - vzít tyhle motory do omezenýho prostoru (místnost, garáže....) je čirý šílenství, a na co kupovat 3,5 motor, když pak musí stejně bejt uškrcenej na nějakejch 30- 40%.... to bych věděl o smysluplnějším využití peněz , který stojí ten motor...

tady máš moje ttčko s 8,5T novakem. A jezdil jsem NiMh. Dát tam LiPo, tak se ten podvozek rozpadne. Hodně často jsem měnil převody na difu, hlavně zadní. Video samozřejmě NENÍ nijak zrychlený, obrázek si udělej sám. A to má ten motor ani ne poloviční výkon proti tý 3.5..... http://www.youtube.com/watch?v=3PCMzK8XoEM
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
TUX
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2010 4:52 pm

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od TUX »

Tak pes ve videu mě pobavil :-D. Ty videa byli pouze pro ukázku že to někdo dal i do TT, o to kde a jak s tim jezdí neřeším. Ale když jsem to viděl, tak mě napadlo, jak by se na to zatvářilo DFko, bohužel to tu zatím nikdo nezkoušel (asi k tomu byl důvod :-D), tedy alespoň jsem se to nikde nedočetl, od toho jsem založil tohle téma. Jak jsem psal, ten motor jsem pořídil na základě toho, že byl velmi levně a když jsem to viděl, tak jsem prostě neodolal a musim to zkusit :-D. Ale jak řikám, ještě před tím budu muset udělat nějaké úpravy, rozhodně chci zvýšit převod, pak vyřešit vůle v řízení a dost jsem koukal i po té prokluzové spojce http://www.mz-racing.net/p386-53925-df- ... lutch-set/ ale jinak to budu upravovat styl ala "co se rozbije nahradím lepším" :-D a třeba mě to přejde :-D nebo mě to donutí koupit lepší podvozek :-D. No uvidím, je to předčasné, možná to vážně nakonec zůstane jen v hlavě nebo ten motor nevyužiju víc než na 40% :-D Rozhodně o tom pak poreferuji.

Jinak očekávám stále co kdo zkoušel maximálně do svého DF :-) třeba se tu najde někdo kdo byl rychlejší :-D
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od Pajik_CZ »

S tím moc nepočítej. Je to podvozek používanej na rally /rallycros, a tam když dá někdo extrém, tak nejde pod 8,5T. Je to prostě nevyužitelný, pak se ovladatelnost ztrácí, a jediný škrtnutí o plyn vyvolá efekt warpovýho pohonu.... :D
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od deathskull »

ja jsem mnel na rally v DF-03ra 9T ezrun. Ale prevody jsem dal na co nejvetsi mozny prevodovy pomer a pohoda, jinak v zakladu bylo extremne rychle s 9T motorem. Pokud chces on road, kup si jine auto!
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Uživatelský avatar
tom74
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: ned črc 04, 2010 7:29 pm

Re: Jak silný motor jste do DF-03ra zkoušeli?

Příspěvek od tom74 »

odpověd na Buggy a extrém?! ...Mě chytlo to stejný co tebe jen s DF02. Mám ji pět let a řekl bych, že již totálně vychytanou, vzadu dvojtý vrchní ramena(kvůli velkým kolům), řízení na lož. a uplně bez vůlí (až bych řekl, že moc bez vůlí) a co nejvíc v kovu a vše vyměnuji za nové takže sem do ní narval hodně moc,moc! (postupně). No a bych šel k věci. Řekl sem si co snese? Jezdil sem s ní rok 8,5 a vše v pohodě tak sem jí dal X11 3,5T a ono nic? Jen sem dal co nejtěší převod 7,5 a nastavil vše co mě régl nastavit dovolil zkrz rozjezd a akceleraci,proudy(na rozjezd). Je to žihadlo,ale úplně v pohodě! Jasný je to přemotorovaný, ale i výzva. (stejná jako jít z feldy 1,3l do Imprezy STI prodrive) která je také přemotorovaná. Vše je o mozku. Pokud jedu s buggy po asfaltu, tak dám kola do 85mm(abych nezničil kardany a převody) a pokud jede v terénu hodím tam ty z fotky(105mm). Takže na 3,5 motor mám v buggy zhruba 20cyklů a autu nic není a myslím, že i nic nebude. Je to o hlavě a pak rukách. ....uznávám je to extrém, ale zábavnej. :lol: A TED OČEKÁVÁM ZDRCUJÍCÍ KOMENTÁŘE... :clap:
DF02 ,bez vůlí, mot. X11 3,5T régl Robitronic Speedstar 3,5, bat. LRP VTEC 5300 lipo, servo HS-digital,
http://tamiyadf02.rajce.idnes.cz/Tamca/
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“