DF - 03 RA

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack

Odpovědět
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

DF - 03 RA

Příspěvek od Pleskot »

Včera jsem dokončil stavbu podvozku s použitím pouze základních dílů ze stavebnice. Při první zkušební jízdě nastal problém s řízením. Při plném rejdu vlevo nebo vpravo se občas někde něco hryzne, je to asi někde v místě mezi poloosou, nábojem kola a plastovým držákem skrz který poloosa prochází. Když mám auto ve vzduchu se svěšenými rameny a přidávám pomalu plyn, přední kola během jedné otočky v jednom místě poskočí. Někde něco vadí. Podvozek není zvedlý, mám základní tlumiče s krátkými oky. Když s kolama v plném rejdu zatočím rukou, cítím v jednom místě větší odpor. Mám něco propilovat v plastovém držáku kola ? Díky za radu.
Pleskot
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od Pajik_CZ »

Kouše se poloosa. Vyřeší to UNI kardan. Ale počkej ještě , co ti k tomu řeknou majitelé DFka :wink:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od deathskull »

no, kdyby sis prosel sekci o DF-03ra, zjistil by si, ze mas nejspise spatne vypodlozkovanou poloosu, bud v unaseci kola nebo differencialu a proto se ti kouse poloosa pri maximalnim propadu + rejdu. Proto vypodlozkuj znovu diff a unasec kola. Dalsi dobra vec jsou rohodne UNI poloosy! Ale koupit pouze original tamiya! Ostatni jsou naprd! kdyby neco, rad poradim, tento podvozek jsem mnel cca rok a par uprav jsem na nem udelal.
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od Pleskot »

Díky za rady, už jsem si prošel fórum a vím toho dost. Unikardany budou nezbytné a nějaké broušení plastů pro mírné zvětšení sv. výšky také.
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od deathskull »

pro sv vysku nemusis nic brousit! staci dat delsi oka a uni karadny a ses na 20 - 25mm jako prd. Jedine co musis pilovat, tak je misto pod tahlama rizeni - zvetseni rejdu. Staci kdyz zbrousis ten sroubek, pro uchyceni predni casti k prostredni.
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od Pleskot »

Tak unikardany na předek už jsou na cestě. Včera jsem zvedal zadek na vyšší oka tlumičů a musel jsem zbrousit spodní ramena v místě unašečů kol, aby trochu klesly a mohl jsem volně nasadit delší tlumiče. Nebude lepší dát také delší poloosy, místo původních 39mm, 42mm / TA-05, TB-02 / ? Musel jsem dát další podložky do diffů, aby byly poloosy stejně zasunuté do unašečů. Předek bude to samé, co mám zbrousit, aby ramena klesly ještě asi o 4mm ?
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od deathskull »

ja teda nevim, co kde brousis, ale delsi oka jsem dal aniz bych nekde neco brousil a vsechno bylo OK! co se tyka zadnich poloos, 42mm je dobry, nejlepe tam dat opet UNI, ale 42mm!
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od Pleskot »

Musek jsem probrousit to žebrování na zadních spodních ramenech v místě unašeče kola, aby rameno ještě trochu pokleslo níž a nedrhly unašeče. Stačily 3mm. Zadek je teď OK, polosy jsou i stejně zasunuté a nic nedrhne. A co s předkem. Když sundám tlumiče / oka 55mm /, tak ramena stejně zůstávají v té původní poloze jako s tlumičema a dolů nejdou, protože to někde naráží. Co mám probrousit, aby ramena trochu poklesly ?
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od Pajik_CZ »

Jeeeeeeeeee, no tak s ramenem cvakej nahoru a dolu tak dlouho, dokud za neustálého okukování ze všech úhlů nenajdeš, kde to dosedá na sebe. Já takhle řešil všechny auta, a nikdy jsem neměl problém.

Mimochodem - zkus propad s vyndanou poloosou - některý auta mají chuť se zastavovat o ni....
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
JasonB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv čer 14, 2012 7:08 pm

Re: DF - 03 RA

Příspěvek od JasonB »

Zdravím chci se jen zeptat zkoušeli ste někdy do DF - 03 nebo DF03Ra toto?http://www.rc-auta.eu/zbozi/3709/DF-03- ... revody.htm přeámýšlím nad koupí ale říkám si o co můžou být rychlejší nebo zrychlené o proti originálu?
Jak to nehrabe tak to nejezdí!
tamiya DF03RA subaru impreza 07
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“