Cena uprav na expedici

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Cena uprav na expedici

Příspěvek od bang »

Kolik stoji upravy na CCcko se vsim vsudy, aby to bylo trochu konkurence schopny. (gumy, motor, 4link, rizeni...)?
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
Jetson
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 191
Registrován: úte dub 29, 2008 11:22 am
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od Jetson »

bang píše:Kolik stoji upravy na CCcko se vsim vsudy, aby to bylo trochu konkurence schopny. (gumy, motor, 4link, rizeni...)?
Konkurence schopný s čím? Jinak si myslím, že řízení stačí propilovat pro zvětšení rejdu (tím se ztrácí scale prvek), motor (to jediné plánuji) nějaký 55 a více závitů, gumy podle povrchu (já jezdím na původních a taky to jde) a aby se vešly (což asi žádné, bez zvednutí kastle),.... Proč chceš vlastně CCcko? :D

Vážně, než všechno překopávat, to už mi přijde rozumnější (a levnější) jít cestou původního podvozku z domácí dílny...
TA-01 Porsche Cayenne S, TT-01 Skoda 130 RS, CC-01 Mitsubishi Pajero Metaltop, E-maxx 3905, Mini-Z MR02 Porsche 962 No.25, I-Waver 01 Saleen

Spektrum DX3 2,4 GHz, Spektrum DX3.0 2,4 GHz, Perfex KT-18
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od bang »

Chci CCcko, protoze nemam dost financi na HLko :? a i kdybych mel sousruh a super dilnu, tak si podvozek nepostavim :|

Upravy jsem myslel jako provedl napr. duse69 nebo tenhle modelar http://blog.livedoor.jp/cc01xc/archives/959411.html

Vlezou se tam 1,9 gumy napr. Rock Stompers nebo Trail Doctor? A ten 4 link pride na kolik?
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
Jetson
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 191
Registrován: úte dub 29, 2008 11:22 am
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od Jetson »

bang píše:Chci CCcko, protoze nemam dost financi na HLko :? a i kdybych mel sousruh a super dilnu, tak si podvozek nepostavim :|

Upravy jsem myslel jako provedl napr. duse69 nebo tenhle modelar http://blog.livedoor.jp/cc01xc/archives/959411.html

Vlezou se tam 1,9 gumy napr. Rock Stompers nebo Trail Doctor? A ten 4 link pride na kolik?
Řekl bych, že zmiňované úpravy pro člověka, který píše že i kdyby měl možnosti, tak stejně podvozek nepostaví, moc nebudou a navíc než bys s nima skončil, zjistil bys, že HLko není nikterak drahé (samozřejmě do chvíle, než by ses pustil do úprav). Co se vyčíslení úprav týká, není možné, protože co člověk to originál a co originál tak mimo jiné, co dílna dala. A ten 4 link má CC01 v základu, takže než ho začneš vylepšovat, nestojí nic. Co se gum týká, tak je problém hlavně s karosérií. Už originály mají v max dorazu problém.

Doufám, že se tu vyjádří někdo povolanější (kdo už nějaké to upravování má za sebou), ale celkem si myslím, že jsem neplácal úplné hlouposti.
TA-01 Porsche Cayenne S, TT-01 Skoda 130 RS, CC-01 Mitsubishi Pajero Metaltop, E-maxx 3905, Mini-Z MR02 Porsche 962 No.25, I-Waver 01 Saleen

Spektrum DX3 2,4 GHz, Spektrum DX3.0 2,4 GHz, Perfex KT-18
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od bang »

Mozna sem to blbe napsal, dilnu mam, ale ne takovou abych tady vysmahl podvozek na trial :doh: a ani bych to neumel. A kdyz to porovnam CCckem, tak HLko je 2x drazsi...

Jestli sem to dobre pochopil tak CCcko ma uz 4link v zakladu? Ale to krizeni je dost male. Takze to chce stejne upravit a na to se ptam...
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
xvlastix
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1007
Registrován: úte črc 03, 2007 9:09 pm
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od xvlastix »

Nechci sem psát nějaké chytrosti, ale porovnat CC a HL v terénu prostě nejde. HL po menších úpravách - 4link (alespoň vzadu) projede daleko víc než CC. HL je dost otevřené pro podější postupné vylepšování, s CC toho už moc nevyčaruješ.
XV-01 / XRAY T2R - Peugeot 208 R5, Ford Fiesta WRC, Honda Civic Type R3, Škoda Fabia S2000, Peugeot 306 MAXI
Toyota Hilux High Lift; F103RM - F1; TL-01; TT-01; 1/16 Brushless 4WD Monster Beatle, Zodiac MK GRII - inflatable scale boat (1:10), Spektrum DX3S
Navštivte stránky brněnského šampionátu RC rally http://www.rallybrno.cz
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od bang »

Hm, tak ted jsem trosku na pochybach, jestli mam do toho CCcka jit :? , radeji bych chel neco perspektivnejsiho.
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
xvlastix
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1007
Registrován: úte črc 03, 2007 9:09 pm
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od xvlastix »

Když to tu trochu prolezeš, tak zjistíš, že HL je základem mnoha originálních ofroudů a expedičních speciálů. Někdo použije jen nápravy a převodovku a udělá z toho úplně jiný auto. Jako i v základu je to slušné a postupně to můžeš ladit. CC není špatné, ale na lehčí terén a už z toho nic moc neuděláš.
jestli chceš jít dál a máš možnost a šikovný ruce tak si raděj něco připlať a kup HL. Mě stálo 6200, ale to byl jiný kurz než dnes, že.
XV-01 / XRAY T2R - Peugeot 208 R5, Ford Fiesta WRC, Honda Civic Type R3, Škoda Fabia S2000, Peugeot 306 MAXI
Toyota Hilux High Lift; F103RM - F1; TL-01; TT-01; 1/16 Brushless 4WD Monster Beatle, Zodiac MK GRII - inflatable scale boat (1:10), Spektrum DX3S
Navštivte stránky brněnského šampionátu RC rally http://www.rallybrno.cz
Uživatelský avatar
Jetson
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 191
Registrován: úte dub 29, 2008 11:22 am
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od Jetson »

Pokud chceš opravdu jen expedice, tak i s CC bez úprav to jde. Snad ten 55 a více závitový motor to chtít bude, ale jinak to zas taková bída není. Tuším Gema prostříhal vzorek origo gum a potom je docela chválil. A jestli chceš šplhat po skalách tak stejně dojdeš k tomu, že HL není AX... :wink:
TA-01 Porsche Cayenne S, TT-01 Skoda 130 RS, CC-01 Mitsubishi Pajero Metaltop, E-maxx 3905, Mini-Z MR02 Porsche 962 No.25, I-Waver 01 Saleen

Spektrum DX3 2,4 GHz, Spektrum DX3.0 2,4 GHz, Perfex KT-18
Uživatelský avatar
Jetson
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 191
Registrován: úte dub 29, 2008 11:22 am
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od Jetson »

xvlastik píše:Nechci sem psát nějaké chytrosti, ale porovnat CC a HL v terénu prostě nejde. HL po menších úpravách - 4link (alespoň vzadu) projede daleko víc než CC. HL je dost otevřené pro podější postupné vylepšování, s CC toho už moc nevyčaruješ.
S tou průjezdností bych až tak nesouhlasil. Po všech pozorováních a srovnáváních si dovolím tvrdit, že tak 75 závitů, prostříhaná kola, zvětšení rejdu, nějaké to závaží a projedu totéž co všechny vychytaný HL co jich včera v Satalicích bylo. Teda já to projel i tak, ale přeci jen, někdy to působilo více úsměvně, než scale.
TA-01 Porsche Cayenne S, TT-01 Skoda 130 RS, CC-01 Mitsubishi Pajero Metaltop, E-maxx 3905, Mini-Z MR02 Porsche 962 No.25, I-Waver 01 Saleen

Spektrum DX3 2,4 GHz, Spektrum DX3.0 2,4 GHz, Perfex KT-18
Uživatelský avatar
xvlastix
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1007
Registrován: úte črc 03, 2007 9:09 pm
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od xvlastix »

Jo, to znám, ono jde ale o to expediční ježdění nebo to bylo předmětem vlákna. Když se rozjedu tak proletím lesem i s TB, ale dívat se na to scale očičkama, to nebude ono.
Chtěl jsem říct, že HL je vhodné k přestavbě a vyřádění se, ale CC moc ne.
jezdil jsem s klukama s HL a byly tam 2 CC a místy úplně mimo, bez šance.
XV-01 / XRAY T2R - Peugeot 208 R5, Ford Fiesta WRC, Honda Civic Type R3, Škoda Fabia S2000, Peugeot 306 MAXI
Toyota Hilux High Lift; F103RM - F1; TL-01; TT-01; 1/16 Brushless 4WD Monster Beatle, Zodiac MK GRII - inflatable scale boat (1:10), Spektrum DX3S
Navštivte stránky brněnského šampionátu RC rally http://www.rallybrno.cz
Uživatelský avatar
Jetson
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 191
Registrován: úte dub 29, 2008 11:22 am
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od Jetson »

xvlastik píše:jezdil jsem s klukama s HL a byly tam 2 CC a místy úplně mimo, bez šance.
Nerad bych aby se to zvrhlo ve flamewar, ale jak píšu, 99% projede i CC bez úprav, natož s úpravama (takovej Blizzardovo CC-01 Bowler Wildcat dal minimálně to co HL).

Ostatně 3x Satalice

http://www.youtube.com/watch?v=r3t_2zzfKuc
http://www.youtube.com/watch?v=3JcsGEpGggk
http://www.youtube.com/watch?v=QqSrjrCeLHI

Nutno dodat, že tamní terén dával hodně vyniknout pneu, velkému rejdu (kterej mimochodem nemá se scale co dělat) a převodovkám, takže CC v základu bylo v extrémní nevýhodě. Na expedici Ještěd byla situace poněkud vyrovnanější. Ničím z uvedeného nechci vzbuzovat dojem, že CC je rovno, či snad dokonce lepší než HL, protože to samozřejmě není. Chci jen říct, že pokud někdo řeší peníze, tak má nejjednodušší koupit CC, k tomu ložiska, rc, servo, baterku, nabíječku a může jezdit. Úpravy lze nechat na později. Já tam mám zatím jen zavřený předek gluegunem a hodlám dát nějaký hodnězávitový motor (což je minimální investice a auto se dost zklidní).
TA-01 Porsche Cayenne S, TT-01 Skoda 130 RS, CC-01 Mitsubishi Pajero Metaltop, E-maxx 3905, Mini-Z MR02 Porsche 962 No.25, I-Waver 01 Saleen

Spektrum DX3 2,4 GHz, Spektrum DX3.0 2,4 GHz, Perfex KT-18
Uživatelský avatar
gema
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1271
Registrován: úte úno 06, 2007 8:28 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od gema »

Já mám vyskoušeno, že na tvrdém ale hrubém povrchu nejsou prostříhaná origo CC kola špatná. Na kamenech je situace jiná. HL s Trail Doctorama bylo ideální. Ale CC má zase níž těžiště a zvládá větší boční náklon. Podle mne je to ideální podvozek pro pohodové ježdění i v náročném terénu, co nezdoláš to objedeš. S normální Pajerem nebo Discovery taky nemáš průchodnost jako Defender nebo speciály :)
Pavel Novak
Většího teď nic nemám, vlastně Disco mutanta :)

ObrázekObrázek
Galerie
Virtual
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1175
Registrován: ned pro 31, 2006 12:38 pm
Bydliště: Praha 3

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od Virtual »

bang píše:Kolik stoji upravy na CCcko se vsim vsudy, aby to bylo trochu konkurence schopny. (gumy, motor, 4link, rizeni...)?
Jak už píše Jetson, expedice nejsou trialový závody, nejsou pravidla nebo parametry překážek, klidně se můžeš účastnit s hračkou z tesca... :lol:
Každopadně počítej, že asi u každýho podvozku přijdeš na něco, co budeš chtít po pár jízdách upravit/vylepšit (individuálně podle toho kde a jak jezdíš).
Můj názor: Pajero vypadá líp (víc scale, zvlášť v evropě, kde zvednutý pick-upy na velkejch kolech skoro nejezdí), ale je v základu o něco horší v terénu než HL v základu, je zpřevodovaný moc dorychla a nemá tolik možností tuningu (jako gumy apod., hlavně pokud necháváš původní kastli).
Jetson píše:Nerad bych aby se to zvrhlo ve flamewar, ale jak píšu, 99% projede i CC bez úprav, natož s úpravama (takovej Blizzardovo CC-01 Bowler Wildcat dal minimálně to co HL).
...Nutno dodat, že tamní terén dával hodně vyniknout pneu, velkému rejdu (kterej mimochodem nemá se scale co dělat) a převodovkám, takže CC v základu bylo v extrémní nevýhodě. Na expedici Ještěd byla situace poněkud vyrovnanější.
...Chci jen říct, že pokud někdo řeší peníze, tak má nejjednodušší koupit CC, k tomu ložiska, rc, servo, baterku, nabíječku a může jezdit. Úpravy lze nechat na později. Já tam mám zatím jen zavřený předek gluegunem a hodlám dát nějaký hodnězávitový motor (což je minimální investice a auto se dost zklidní).
Myslím, že min. v převodu a nájezdovejch úhlech je rozdíl CC vs. HL jasnej, takže se taky kloním k názoru, že "krabicová verze" HL jede v terénu o něco líp - pravda rozdíl v ceně tomu asi neodpovídá.
V Satalicích zase není zdaleka nejtěžší terén, jaký by ty zúčastněný HL zvládly.
Jinak ale souhlasím, pokud jde o peníze - pořídil bych k CC jen hodnězávitovej motor s co nejpomalejším převodem ...a další řešil postupně.
Tamiya TRF416 WE Stock spec.
Tamiya F104 Pro brushless + lipo
Tamiya Ford F-350 High-Lift brushless + lipo
Active A210SS brushless + lipo
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena uprav na expedici

Příspěvek od bang »

Super, diky za rady, na vanoce si udelam radost 8) . A tak kastle jde u CCcka zvednout? Urcite tam budu chtit dat poradny 1,9 gumy, jestli to teda jde :?
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Odpovědět

Zpět na „CC-01“