Naviják na CC-01

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Naviják na CC-01

Příspěvek od Pleskot »

Prosím o radu. Koupil jsem elektronický naviják od 3racing s označením CR01-27. Je u něj český návod k zapojení, podle kterého jsem to zapojil a funguje. Ale mám problém s tím, že na vysílačce Robitronic TL-3C, 3-Kanal 2,4GHz je tento třetí kanál pouze přepínací, takže mění pouze směr otáčení navijáku. Naviják má regulační jednotku s tlačítkem. Do jednotky vede kabel od baterie a od přijímače / 3 kanál /, z jednotky vychází jeden kabel napojený na naviják. Při zapnutí začne naviják okamžitě navíjet nebo odvíjet, podle toho, jak je to nastaveno na 3 kanálu vysílačky. Zastavit se dá pouze tlačítkem na regulační jednotce, ale tady je ten problém, že se zastaví jen na pár sekund a pak se zase rozběhne. Když ho opět zastavím, je to opět na chvíli a zase se rozběhne. V návodu je funkce tlačítka popsána takto: první stisknutí - pravotočivý, druhé - zastavení, třetí - levotočivý. Když vypojím kabel z přijímače, tak přesně takhle tlačítko funguje. Z toho mě vyplývá, že regulační jednotka nemusí být zapojena do přijímače, ale naviják se ovládá pouze tlačítkem na ní. Pak tedy musí být tato jednotka přidělána na přístupném místě na podvozku pod karoserií, aby se dal naviják bezpečně ovládat, což mě v případě Pajera vychází vpodstatě hned pod naviják. Nebo dělám někde chybu ?
Petr
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Domca234 »

Já bych to předělal radši na 3 polohovej vypínač, protože tomu nevadí vod a tomuhle vadí voda. stačí kapka a je v čoudu. stalo se mi to už u 2ou a teďka hned dávam 3 polohovej vypínač(zap/vyp/zap) 8)
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Jirkacbx »

S ovládáním přes tlačítko jsem taky nebyl extra spokojený.
Takže to vyřešil 3polohový páčkový vypínač a byl klid.
Do tý doby,než se naviják ukázal jako slabý :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Pleskot »

Dnes jdu koupit ten třípolohový páčkový vypínač. Usadit naviják na Pajero mezi přední nárazník a ochranný rám byl docela porod, ale nakonec se to povedlo s milimetrovou přesností. Ale bez zvednuté karoserie a trošku broušení by to asi nešlo. Jestli je tento naviják CR01-27 od 3racingu slabý, zatím nedokážu posoudit, nebyl jsem s ním zatím v terénu. Pajero mám teprve měsíc, ale expedice mě doslova uchvátila i když mám auta na rallye, drift i bugynu. Tady člověk nepotřebuje žádnou dráhu, jede si cestou necestou. Prostě paráda.
Petr
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Domca234 »

Síli má dost mojeho defíka(měl kolem 5ti kil) si přitáhne (sice pomalu) i ve vzduchu natož po zemi když mu pomáháš kolama.
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Pleskot »

Prosím o radu na zapojení navijáku přes třípolohový páčkový vypínač. Koupil jsem dnes ten přepínač. Má tři konektory na připojení kabelů a polohu páčky vlevo - zapnuto, střed - vypnuto, vpravo - zapnuto / předpokládám že s obráceným + a - /.
Od baterie vedu červený a černý kabel k přepínači a od přepínače opět červený a černý k motoru navijáku. Ale právě mám problém, jak zapojit / napájet / kabely na ty tři konektory přepínače. Předpokládám, že by to mělo fungovat takhle: páčka na středu - naviják stojí, páčka vlevo - naviják odvíjí / navíjí /, páčka vpravo - naviják navíjí / odvíjí /. Můžete mě někdo poradit, kam který kabel na přepínač zapojit, aby to fungovalo. Nerad bych zničil motor navijáku.
Petr
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Domca234 »

Tohle schéma ti postačí pochopil jsem to hned a bude to fungovat na 100% ;)
Obrázek
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Pleskot »

Ano, díky, jen musím koupit třípolohový přepínač se 6 vývodama. Už jsem to našel na fóru Rc 4x4.
Petr
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Domca234 »

aha
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Pleskot »

Díky za rady, včera jsem koupil ten třípolohový přepínač se šesti vývodama, zapojil dle návodu a perfektně to funguje. Jen napájet ty dráty k tomu minipřepínači nebylo snadné, museli jsme to dělat ve dvou. Ještě jsem před ten páčkový přepínač dal klasický tamiyácký / zapnuto - vypnuto/ vypínač, abych měl jistotu v tom, že pokud by se třeba pod karoserii dostal klacek a nechtěně sepnul páčku přepínače, nedojde při jízdě k samonavíjení navijáku, popř. odvíjení. Takhle nejprve zapnu vypínačem přívod k přepínači a pak teprve můžu přepínačem odvíjet, zastavit a navíjet. Ještě jednou díky za pomoc. Teď budu dělat světla na zapínání pomocí třetího kanálu.
Petr
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Domca234 »

Dobré řešení mám to tak taky.
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
jajek
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: stř led 11, 2012 7:50 pm
Bydliště: ostrava

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od jajek »

nemáte někdo schéma jak zapojit rc naviják přes 3 polohový vypínač? :(
BAXAN25
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 731
Registrován: stř zář 01, 2010 7:19 pm
Bydliště: Plzeň (Úherce)

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od BAXAN25 »

jednoduše ho kup a skus zapojovat kablíky....ale měly by bejt proti sobě uhlopříčkou v rohách :)
YXRAY T2,Tamiya TT-01 RALLY,Tamiya TA-02 RALLY (v tuningu přední osa),A pár zbitků+AXIAL SCX10
ŠKODA 130 RS BLACK,LANCIA DELTA HF INTEGRALE,MITSUBISHI EVO IV,ŠKODA FABIA WRC (VRAK),SUBARU 2003,SUBARU WRC,A NÁKEJ TUNING OD REELY...M-01 MINI COOPER
NEJDE O AUTO ALE O ZKUŠENOSTI... :-D
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od tjjack »

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
U navijáku máš elektroniku, že který vede kabel, jako ze serva a ten píschneš do přijímače. Mělo by to fungovat tak, že zapneš → odvíjí, vypneš, zapneš → navíjí ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják na CC-01

Příspěvek od Jirkacbx »

Z přijímače vytahnout +a- a přivést na jednu řadu kontaktů spínače.
Na druhou řadu ve stejným pořadí,na poslední řadu polaritu/kabely prohodit,aby šlo odvíjet/navíjet.
Pak dotahnout kabely k navijáku a máš hotovo.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „CC-01“