F104 ver. II PRO

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od Loupák83 »

Já šel do formule jen díky tomu že se upravili pravidla na gumový kola a 17,5z motor v zero boostu
a nelituju, je to něco jiného než s klasickým TC a vim že s gumovýma kolama nemusim laborovat a vydrží dlouho
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
hbboy
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 10, 2010 10:35 pm

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od hbboy »

Jo jo, kolega vyrazil z gumovýma kolama a my všichni ostatní mechy - za 5 minutovou kvalifikaci měl o 2,5 kola méně - při stejném motoru apod. prostě to tolik nesedí. Tak přehodil na mechy a rázem byl první a celej závod vyhrál.

Náhodou formule široká vypadá super - a je to přímo ze stavebnice Tamiya F104 W - přední náprava široká ze 103.

i Formule corraly jsou tak z výroby a mají GT čkové kola.

Ale ted jsem se nudil 1. ledna tak si postavil další formuli - mám dvě v dílech, co kdyby a právě jí prodávám, asi se neprodá, tak jí předělám na F104 - koupím užší přední nápravu a osadím gumama - když tak všichni najednou blbnou a budu mít formule 2 jednu na mechách a jednu na gumách.

Ted jsem koukal, že bych vyrazil na závody do Trutnova a gumy je tak 7 - 8 jezdců a mechy jsou neobsazené - tak tam nejedu, ale na závodech u Kopeckého si půjčím od kolegy gumy, abych si to projel a pak uvidím. Nejraději bych však novou formuli prodal a koupil si F104 PRO - je tam rozdíl 1000 Kč v ceně a na tu bych dal gumy - no uvidím. Zatím jezdím dle pravidel u Kopeckého v Jedovnicích Mechy - šířka 210 mm v pravidlech, vše neomezné a to samé má Domanský v Praze - tak jezdím i tam - kvůli synovi, protože je to snad jediný seriál, kde se děti svezou - Mibosport nehrozí a u Kopeckého je dětí málo. Trutnov nevím - syn tam nechce spát, ale jednou se tam chystám v pátek - přespat a v sobotu závody.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od 3p0 »

Trutnov je pohodička, můžeš jet jak mechy tak gumy. Nikdo ti to nezakáže, i kdyby jsi byl sám přihlášen na mechách. A o mladýho bych se nebál, už od pátku je tam hafo děcek, tak se určitě nudit nebude :--)
Až se tu objeví Heršpitz, ten ti poví. Jezdí taky s klukem už v pátek.
Ale to je povídání do jiného linku.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
hbboy
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 10, 2010 10:35 pm

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od hbboy »

jako můžu jet na mechovkách spolu s mechovkama, ale co když náhodou budu rychlej -))) mechy líp seděj - to se hodnotí pak zvlášt nebo jak, synovi je 8 let a přes noc nikde spát nechce, a abych vyjížděl v 5 z HB to se mi nechce, musel bych přijet sám
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od 3p0 »

Dál to budeme řešit přes SZ, ať tu neděláme binec.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
vlatom
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 26, 2014 12:09 pm

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od vlatom »

Zdravím pánové,

na fóru jsem nový. Po několika letech se chci vrátit zase RC autům a konkrétně k formulím. Pročetl jsem si všechny témata týkající se formulí. Nechci zakládat nové téma a myslím, že můj dotaz můžu napsat sem. Mám vybranou F104w. Jednak proto, že se mi staré formule líbí víc a také proto, že jste ji tady dost doporučovali. Můj dotaz zní, jak je to s dostupností náhradních dílů na tento model? Přeci jen už je to starší typ. Konkrétně náhradní křídla jsem nikde neviděl. Jde mi o to, abych později nelitoval, že jsem nekoupil klasickou F104 na kterou jsem náhradní křídla viděl. Předpokládám, že ostatní náhradní díly (kromě přední nápravy) jsou shodné.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od 3p0 »

F104W je dobrá volba, jen je ještě důležité odkud jsi a jakou kategorii budeš jezdit.
Každý kraj to má nastavené trochu jinak, tak aby jsi pak nebyl překvapen.

Jen z opakuji, F104W je kříženec F103 (předek) a F104 (zadek). Tak bych to viděl na křídla z F104.
Je otázkou, jestli se budeš chtít přiblížit k originálu (předloze), pak může být hledání těžší.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
vlatom
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 26, 2014 12:09 pm

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od vlatom »

Jsem z Rosic, takže budu jezdit převážně u Kopeckýho.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od 3p0 »

U Kopeckého s F104W to nebude problém, ale s Mibo si nejsem tak jistý, je tam omezení šířky na 200 mm - ta přední náprava, ale možná budou vědět kluci jako HBboy, který má s Tamiyou dobré zkušenosti nebo kluci od Brna co to tam jezdí :-)
Ono ač se nezdá, tak je konstrukce hodně odolná a ty formule snesou i dost veliké nárazy bez většího poškození, proto bych se o potřebu křídel zrovna nebál :-)

Určitě bych vyrazil na nejbližší závod a vyzpovídal bych kluky na místě. Tak se dozvíš maximum informací během jednoho dopoledne :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
mkymky
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 559
Registrován: stř říj 24, 2007 3:18 pm
Bydliště: Brno - Žebětín
Kontaktovat uživatele:

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od mkymky »

Pokud chceš jezdit formule na Moravě, asi nejlépe nastavená pravidla a propozice má Grand Prix Moravia Formule 1...

http://rc2wd.cz/gpm_01.php

Dvě kategorie, důraz na modelovost, dlouhé rozjížďky :clap:
RC RALLY - rallybrno.cz - www.monkeyracing.cz
vlatom
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 26, 2014 12:09 pm

Re: F104 ver. II PRO

Příspěvek od vlatom »

Grand Prix Moravia jsem na Masters zaregistroval. Tyto závody mě právě trochu nalomily, zda nejít raději do normální F104. Každopádně mám v plánu na některé závody zajet a zjistit víc tam.

Díky za odpovědi.
Odpovědět

Zpět na „F-103 , F-103GT , F-104 , F-104 PRO“