TRF416 rally khár

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od Baukema »

Úprava na rally samozřejmě proběhne, ale né na 100%. Rejd, dokonale zakrytovat a zvednout, ale to jen málo. Přeci jen podvozek bude "v duchu" kastle kterou na to chystám (a ta opravdu ani v realu na jiným povrchu nemohla uspět). A proto s ním chci startovat fakt jen na asfaltovejch podnicích. Na šotolinu a horší mam MS-ko. Je samozřejmě možný že v budoucnu podvozek překopu úplně, ale moc v to nevěřím. To jedině že bych hned na začátku zjistil že je pro rally lepší než MS-ko.
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od rcrtgriffin »

:lol: :text-lol: tak to bys tomu musil prvně vychytat všechny mouchy aby to bylo lepší, jak vymazlený MS :text-lol:
Jo pokud teda všechny problémy neodhalíš hned, ale já takové štěstí neměl :wink: já jsem ho celou minulou sezónu jen "testoval" kde se co rozsype, kde je potřeba dát ocel a kde jak dlouhé kardany atd...
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od Baukema »

A to bych právě potřeboval vědět dopředu. Když jsem pořizoval MS-ko (předtím TA-čko) tak jsem nakoupil všechny díly do zásoby (co když něco praskne nebo prostě odejde) A ve finále- za dva roky jsem na MS-ku dával jenom nový jointy diffu. Takže mám bednu řemínků,řemenic,ramen, poloos atd.- prostě všeho. Na TAčko stejně. U 416ky tohle podstoupit nechci. Nebo nakonec udělám nějakýho "hybryda: TA-MS-TRF" abych ty díly použil.
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od rcrtgriffin »

tak tak, díly využívám z TA05ky, protože je skoro vše stejné...

doporučuju rovnou koupit nastavovací prvky spodních ramen, ať můžeš laborovat, na asfalt bude podobné nastavení, jako na onroad, tak se koukni na mibosport, tuším, že je tam návod, jak ji nastavit...
navíc to je jeden z dílů, který mi odešel, jeden, když sem jezdil ještě s pevnou osou (než jsem zjistil, že mi tam pude napasovat ta z reje)
a druhý teď po nárazu v plné rychlosti do sloupu :oops:
jinak doporučuju rovnou přední spojovačky v horních ramenech a táhlech řízení koupit ocelové, vzadu hliník nevadí, tam nedostává rány...
jo a taky kardany, taky dopředu ocel, rádi se ohybaj :D

edit:mám jednu malou krabičku, kde mám zničené díly, co se už nedali opravit (ale nechal sem si je abych věděl jaké koupit), jsou tam jedny unašeče diffu, dvoje nastavovací prvky, pár spojovaček, unašeče pevné osy rozbité z haly, jedna řemenice ze středové osy a jedna od diffu a ješte dvě těhlice z haly, to je asi celý seznam toho, co jsem za tu dobu rozbil, pak samozřejmě nějaké díly, co se dali opravit, nebo použít (stržené dva závity atd)
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od Baukema »

Na použitelnost dílů jsem zvědavej. Do MSka jsem šel tenkrát s představou že bude hodně dílů použitelnejch z TAčka. A nakonec jsem zjistil, že ty dva podvozky maj společnej jen název (TA05) :--)
Spojovačky a poloosy jsou jasný.
Vepředu má kuličkovej diff. Zatím nebudu řešit ocel. unašeče, ten origo Al. snad chvilku vydrží.
S nastavením se nějak poperu, ale to je ještě hodně daleko. Nejdřív dokonalej kryt :wink:
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od rcrtgriffin »

když tak ti dám kontakt na chlápka, co jsem mu je poslal a že by sis je rovnou nechal vyrobit taky... když tak mu řeknu, ať si ty starý unašeče nechá, aby měl podle čeho ti je udělat...
Jo a samozřejmě s diferákem ti vydrží delší dobu, než mne s volnicí, ale myslím, že ti stejně po roce odejde, já jsem ho zaúkoloval, aby mi jej rovnou rozšířil, jako to má TRF417, aby tam šlo méně bordelu...

V těhlicích jsou jinak velká ložiska na TRF a TA05, ale spodní ramena jsou shodná, dokonce já sám tam mám tuším právě ty z TA05, protože se lépe brousili :D, stejně tak Cčka sou shodná a i ty kovové tyčky, co se dávají do ramen, an nic jinýho si nemůžu vzpomenout
:tamiya:
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od Baukema »

kontakt na ocel. jointy mám- už jsem mu psal, ale ještě jsem mu vzorek neposlal. Počkám asi až jak moc s nima budeš spokojenej :wink:
Na 416-ce jsou nový, pro MS-ko jsem vzal dneska origo od Larse, a v TA-čku používám plast (mladej jezdí citovku - kecám: trochu jsem mu to přiškrtil :) )
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od rcrtgriffin »

Tak pokud je to ten David, tak ten tam má vzorek odemne, kdybys měl zájem, tak mu je nechám, stejně jsou úplně vymlácené, pouze jako poslední řešení problémů...
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Domee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 591
Registrován: sob zář 26, 2009 8:55 pm
Bydliště: Morava(Brno venkov)

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od Domee »

Borci máte někdo vyrobený krytování z nějakýho plíšku nebo tak? Odkoupil bych ;)
Bylo: Tamiya TA02, DF03ra, TRF 416we, FG eco 1:5, Hot bodies D8T 1:8 elektro truggy, axial scx10 defender 90, tamiya Man 26.540 1:14,
Aktuálně: Drift Yokomo DIB 2.0 ver. premium, futaba 3pk 2,4ghz
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od rcrtgriffin »

mam, nedam :D vyrobil jsem krytování z alu plechu a použil původní lexanový kryt na xray T2 (opět nové spodní plato :D), koukni se na moje rajče, někde to tam je určitě vyfocené, ale hledat ti to teď nebudu :D
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRF416 rally khár

Příspěvek od rcrtgriffin »

Tak hele, dělám nový kryt, ten alu se moc neosvědčil (vysoká váha, která byla + na šotolině, ale - na asfaltu, dále nedobré utěsnění proti prachu), přepracovávám kryt, co sem dával nějaký člen na Xray T2 007/8 ve sketch upu, později ho sem dám, půjde ale asi jen o polotovar (střední část bude na tobě, pokud tam tedy nepůjde ta z původního výkresu), leda že by mi došla trpělivost s lexanovým xray krytem, který mne celkem začíná štvát :D
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Odpovědět

Zpět na „TRF-414 , TRF-415 , TRF-416 , TRF-417“