TA-05 R IFS MS

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
zippi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2007 4:43 pm
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

TA-05 R IFS MS

Příspěvek od zippi »

zdravim, som tu novacik a chcem sa spytat ake su rozdiely medzi TA-05, TA-05R TA-05IFS TA-05MS
chcem si kupit nejaky podvozok a zaujal ma TA-05 ale nie su mi jasne rozdiely medzi nimi, predavac v obchode mi radil ze ak chcem TA-05 tak nech su kupim R lebo ma nastavitelnu zbiehavost(asi) a veci ktore by som do zakladneho podvozku dokupil (stabilizator ...)
chcem zacat s RC autami. rozhodujem sa medzi TT-01 a TA-05, chcem jazdit rekreacne s kamaratmi, sem-tam sa zucastnit nejakych zavodov, a upravit podvozok aby sa snim dalo jazdit rally, resp nie len po asfalte.
ak by som ci vybral TT-01, aka je zivotnost diferaku, lozisk (plastovych) polosi atd.. podla toho co som cital na forach mi to vyslo tak ze TA-05 by mal mat vyrazne lepsiu zivotnost... aka je zivotnost jednotlivych dielov na TA-05? takze ake su hlavne rozdiely medzi tymito podvozkami?
TA-05 na rally viewtopic.php?t=2894
Team Losi M-LST
Uživatelský avatar
lukasmcl
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1095
Registrován: stř pro 20, 2006 1:58 pm

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od lukasmcl »

zippi píše:zdravim, som tu novacik a chcem sa spytat ake su rozdiely medzi TA-05, TA-05R TA-05IFS TA-05MS
chcem si kupit nejaky podvozok a zaujal ma TA-05 ale nie su mi jasne rozdiely medzi nimi, predavac v obchode mi radil ze ak chcem TA-05 tak nech su kupim R lebo ma nastavitelnu zbiehavost(asi) a veci ktore by som do zakladneho podvozku dokupil (stabilizator ...)
chcem zacat s RC autami. rozhodujem sa medzi TT-01 a TA-05, chcem jazdit rekreacne s kamaratmi, sem-tam sa zucastnit nejakych zavodov, a upravit podvozok aby sa snim dalo jazdit rally, resp nie len po asfalte.
ak by som ci vybral TT-01, aka je zivotnost diferaku, lozisk (plastovych) polosi atd.. podla toho co som cital na forach mi to vyslo tak ze TA-05 by mal mat vyrazne lepsiu zivotnost... aka je zivotnost jednotlivych dielov na TA-05? takze ake su hlavne rozdiely medzi tymito podvozkami?
TA-05 na rally viewtopic.php?t=2894
Jesnoznacne TA05, je hodne spolehlivej a hlavne odolnej.
Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baukema »

Rozhodně TA05! Je to úplně jinde než TT01. Sice cena je taky jiná, ale i když dáš do TTčka spoustu tuningu- stále to nebude srovnatelný.
Volba TA-05, TA-05R, TA-05IFS nebo TA-05MS. Jde o to co chceš jezdit. Píšeš o rally a případně nějakejch závodech. Asi nejdůležitější je- co se skutečně ve tvém okolí pořádá. (okolí= třeba 100Km :) , to jezdím na závody já)
U TA05R jsou oproti TA05 pro rally užitečné jenom tlumiče. IFS a MS jsem nestudoval.
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Uživatelský avatar
lukasmcl
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1095
Registrován: stř pro 20, 2006 1:58 pm

Příspěvek od lukasmcl »

Hlavne to TTcka diky jeho ... konstrukci nasypes spoustu penez na ND, TA05 nebudes menit nic (nezarucuju)
Uživatelský avatar
zippi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2007 4:43 pm
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zippi »

necelych 50km mam do trnavy kde sa jazdi http://www.autorctrnava.sk/propozicie/Pravidla_TT.htm takze tam by som chcel jazdit na asfalte... a doma na nie cistom a rovnom povrchu tak preto uvazujem nad takou upravou aby som mohol jazdit rally
ake vyhody ma R verzia pre jazdenie na asfalte?
a ak sa TA pokazi, tak co na nom najcastejsie odchadza? a co sa kazi na TT?
Team Losi M-LST
Uživatelský avatar
Baukema
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 429
Registrován: pon dub 24, 2006 10:27 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baukema »

tak potom je to jenom o penězích a jak tomu moc propadneš. Řekneš si na začátku "dám do toho 10.000,-" a když v tom budeš za 20.000,- tak si stejně budeš potřebovat přikoupit něco lepšího. :D
Představa že budeš mít výbornej podvozek na dráhu, příjdeš domů- rychle ho předěláš na rally a hurá na šotolinu, pak ho zase překopat na okruhy atd. není zrovna reálné (né nemožné). Vhodnější budou asi dva podvozky a přehazovat jen elektroniku (nejlepší asi jen používat jednu RC soupravu- a možná regl) když se ti bude chtít ho stále letovat na jinej motor. :wink:
TA-05
TA-05 MS
TRF416 WE
Uživatelský avatar
Zabag
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 622
Registrován: sob led 06, 2007 9:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zabag »

Na TT-01 zapomeň.Určite bych šel do TA-05. Rozdíl mezi TA-05 a TA-05R je v tom, že R-ko má víc tuningových dílů, které kdybys kupoval následně do 05-ky tak tě vyjdou dráž.
To co má na víc je :
- Al Spur Gear Holder
- 51000 High Torgue Servo Saver Black
- 51065 TRF415 Suspension Mount (A)
- 51068 TRF415 Suspension Mount (D)
- 53539 5.5 Aluminum Spacer Set
- 53640 5mm Aluminum Ball Nut (Blue)
- 53642 5mm Aluminum Ball Connector (Blue)
- 53644 Aluminum Stabilizer Ends (Blue)
- 53685 TRF415 Fnt Bridge Sus Mount (A)
- 53823 Clamp Type Alu Wheel Hub 5mm
- 53836 48mm Swing Shafts For Assembly Universal Shaft
- 53849 TA05 High Precision Diff Joint
- 53857 TA05 04 GP Spur Gear 105T
- 53869 5mm Aluminum Short Ball Nut (Blue)
- 53871 48mm Lightweight Rear Swing Shafts (Blue)
- 53874 TA05 High Precision Center Pulley Bushing
- 53894 TA05 A Parts - Carbon Reinforced Bulkhead
- 53895 TA05 K Parts - Carbon Reinforced Stiffener
- 53897 TA05 Aramid Drive Belt (Blue)
- 53899 Reversible Lightweight Suspension Set (TA05/TB02/TA04)
- 53918 TRF Damper V Parts - Low Friction (Damper Collar)
- 53935 TA05 Alternated Diff Pulley 36T
- 53571 TRF Fluorine Coated Damper
- 53842 TA05 Stabilizer Set (F&R)

Verze MS je v podstate uplně jiný podvozek.Má grafitové pato, namísto té hnusné vany, která je u verze 05 a 05R, ale i tam se to dá vyřešit.
Já to taky vyměnil.
Jinak dráhu v Trnavě znám, byl jsem na ní a mě příjde tak malá a nekvalitní, jako dětské hřiště..Tam pokud budeš jezdit, ti bohatě postačí i TT-01 a jseš vítězem, pokud to máš v rukou. :wink:
Zabag
K@rlos
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 17, 2007 4:04 pm
Bydliště: Brno-Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od K@rlos »

Hawkeye.94 píše:Určitě TA, tt toho moc nevydrží a MĚ připadá tak trochu moc plastový
teda TA05 budu teprve vlastnit ale na TT si nemůžu stěžovat že by se mě rozpadlo pod rukama aji při různejch saltech atd.... co už zažilo :!:
např. u TAčak mě přídou daleko zranitelnější cele ty ramena jak drží jenom na těch "spojovačkách" :arrow: daleko lepe se urve kolo než u TT
TA-05, TB-02, CC-01
Uživatelský avatar
Marcel
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1575
Registrován: sob črc 28, 2007 8:25 pm
Bydliště: PB - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od Marcel »

Na rally by som volil skor TT, ale na asfalt jednoznacne TA05, je to lepsie hlavne v tom, ze si mozes vsetko nastavit a nemusis dokupovat napr spojovacky, ktore to ma uz v serii, TT mi pride na rally pevnejsie, a aj viac chranene proti necistotam, ale aj tak by som bral TA :)
Yokomo D-MAX

Slovenský Drift King 2009, 2010, 2011.
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od martincc2 »

i na rally bych bral radeji TA05
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
Worm-cv
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 135
Registrován: úte led 01, 2008 4:12 pm
Bydliště: Chomutov

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od Worm-cv »

Myslíte že má vliv na jízdní vlastnosti to že R,IFS a MS jsou širší než obyč TA05? Na TA-05 jde sehnat více dílů, tak jsem přemýšlel že to předělám na užší TA05 z Rka. Co si o tom myslíte?? Je to cca 5mm na každé straně.
TT-01, Hitac Aggressor 3CH FM, Mig 500TR, TEU-101BK, menší tuning
Nové auto:
TA-05R v carbonu, 2xLRP Li-Pol 8000mAh 25C, Vector X11 3.0T :-), LRP SPX BRUSHLESS BULLET REVERSE, Futaba MEGATECH 3PM-2,4GHz, LRP cooler, Kastle ProtoForm Dodge Status Společně: -Intellect 4200mAh 7,2V, Nabíječka Shark 20
Uživatelský avatar
Zabag
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 622
Registrován: sob led 06, 2007 9:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od Zabag »

To se mi nejak nezdá, chceš říct, že R-ko je o 1cm (5mm na jedné straně) širší než klasická TA-05?Kde si k tomu přišel.
Mám 05-ku a hned zítra to porovnám s R-kem.Jsem zvědavý na ten centimetrový rozdíl v šířce.
Zabag
Virtual
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1175
Registrován: ned pro 31, 2006 12:38 pm
Bydliště: Praha 3

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od Virtual »

Popravdě mi uniká smysl dotazu...eRko je normální 190mm (dá se říct závodní) podvozek, pochybuju, že zabag má šířku jen 180mm :snooty:
Existujou krátký ramena (nevim jak pasujou poloosy), který sou podle mě pro použití velkejch 26mm kol a offsetu +4, se standardním unašečem u eRka takový kola koukaj ze 190mm kastle ven.
Hlavně ale věta věta "Na TA-05 jde sehnat více dílů, tak jsem přemýšlel že to předělám na užší TA05 z Rka." mě úplně dostala! :pray: :doh: :achjo: To je jako chtít předělat Fábii RS na Fábii Junior... :hippie:
Tamiya TRF416 WE Stock spec.
Tamiya F104 Pro brushless + lipo
Tamiya Ford F-350 High-Lift brushless + lipo
Active A210SS brushless + lipo
Uživatelský avatar
Worm-cv
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 135
Registrován: úte led 01, 2008 4:12 pm
Bydliště: Chomutov

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od Worm-cv »

Virtual píše:Popravdě mi uniká smysl dotazu...eRko je normální 190mm (dá se říct závodní) podvozek, pochybuju, že zabag má šířku jen 180mm :snooty:
Existujou krátký ramena (nevim jak pasujou poloosy), který sou podle mě pro použití velkejch 26mm kol a offsetu +4, se standardním unašečem u eRka takový kola koukaj ze 190mm kastle ven.
Hlavně ale věta věta "Na TA-05 jde sehnat více dílů, tak jsem přemýšlel že to předělám na užší TA05 z Rka." mě úplně dostala! :pray: :doh: :achjo: To je jako chtít předělat Fábii RS na Fábii Junior... :hippie:
Jedna věc je že jsem ty díly už koupi :-(. A nebyly nejlevnější. A do tech uhlíkových ramen mi nejde našroubovat ten červík na nastavení propadů ramen. Spíš už nejde vyndat. Ty hliníkové mají menší vůli (vepředu). Nevím proč. Přestavbu jsem myslel jen ty ramena. Chci se zeptat jestli mám koupit kratší poloosy a mít to v hliníku, nebo v plastu (jedno rameno je v tahu).
TT-01, Hitac Aggressor 3CH FM, Mig 500TR, TEU-101BK, menší tuning
Nové auto:
TA-05R v carbonu, 2xLRP Li-Pol 8000mAh 25C, Vector X11 3.0T :-), LRP SPX BRUSHLESS BULLET REVERSE, Futaba MEGATECH 3PM-2,4GHz, LRP cooler, Kastle ProtoForm Dodge Status Společně: -Intellect 4200mAh 7,2V, Nabíječka Shark 20
Virtual
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1175
Registrován: ned pro 31, 2006 12:38 pm
Bydliště: Praha 3

Re: TA-05 R IFS MS

Příspěvek od Virtual »

Já nevim co napsat, sám mám na unašeči ještě 1mm podložku, aby byl rozchod co největší. Jízdní vlastnosti mi přijdou solidní a nevidim důvod se v tom hrabat. ERko obsahuje tuningovej Reversible Lightweight Suspension Set, takže má jiný (a lepší než obyč. TA05) ramena, poloosy, uprights, diff. jointy atd., takže na tom něco tůnit je nesmysl. Hliníkový ramena sou vůbec nejhorší, protože se při ráně buď vytrhnou nebo ohnou a už je nenarovnáš, každopádně způsobí větší škodu než plastové. Jestli jsou ty ramena o 5mm užší, tak budeš mít kola nějakejch 7mm zalezlý v kastli, to bude taky cool.
Můj názor je použít origo náhradní díly.
...a hlavně vyrazit někam na dráhu a účastnit se nějákýho šampionátu, tam ten podvozek patří! :wink:
Tamiya TRF416 WE Stock spec.
Tamiya F104 Pro brushless + lipo
Tamiya Ford F-350 High-Lift brushless + lipo
Active A210SS brushless + lipo
Odpovědět

Zpět na „TA-01 , TA-02 , TA-03 , TA-04 , TA-05“