ta03f a pajero evo dakar

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od gecko-x »

Tak pánové a dámy, po víc jako měsíčním prokousávání nejen tímto fórem jsem se odhodlal podělit se s váma o tom, jak se pokouším postavit jezdítko ze své stařičké TA03. Mám pár fotek ze začátku, jen jsem je nafotil moc veliké, tak je tady odkaz: http://gecko-x.rajce.idnes.cz/expedice_TA03
Ještě řeším, na jaké kola to posadím, vzadu jsou 1/10 průměr 125 a ve předu 1/8 pr.100. Zatím to skládám jen z toho, co mám doma. Výhodou těch větších je to, že bych nemusel předělávat ramena, polosy, protože šířka kastle je 235mm. Při použití kol z buggy /8, nebo 1/10 expe-crawler mám šířku podvozku jen 190 takže bych musel dělat delší ramena a prodloužit poloosy. Ale zas s pr.100 to vypadá, myslím, líp. A taky jsem tady našel, že se motor dá přehodit dozadu, tak jak to má 03r. Měl jsem problém obejít řemínkem motor, ale , jak jsem tu zjistil, dá se tam přišroubovat kladka a jde to! Za vaše názory a výtky, nápady předem moc děkuju.
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od Pajik_CZ »

no, jak bych ti to řekl... řemínek není vhodný na přenos velkých sil, který tam budou při použití tak velkých kol. Navíc bude strašně trpět bordelem, pokud není 100% utěsněný. Kola z 1/8 vypadají, jako by je tam nasadil poblázněný tuner a nebudou mít potřebný záběr, a ty vzadu zase jak od traktoru. Toť můj názor. Chápu ale, že stavíš z toho, co doma je.

A ke kastličce - ta je famózní ! Kde se dá sehnat? Jaký jsou její rozměry? Díky za info
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od gecko-x »

Ty přední bych asi spíš na asfalt, pochopitelně bych je časem přezul na offroad, nicméně máš s tím tunerem pravdu:-( , ale spíš jsem je tam dal, abych odzkoušel průměr. No a ty zadky....no já vím. Už jsem v kontaktu s pánem, co mi nabídl 1,9 topcady(snad to píšu dobře), jen musím přijít na to, čím je obuju. A tu kastlu jsem našel na smeťáku, teda u nás ve zběrném dvoře, autí na setrvačník mělo ulomené kolo. A rozměry: rozvor 257, šířka 235
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od rotruck »

S kolama nedivoč , je spousta "pánů" co rádi nabídnou ledacos a neřeší co si s tím pak počneš , respektive co na to obuješ. Nejdřív pohledej vhodný a cenově dostupný gumy a pročti všechno dookola a pak nakupuj .
TopCad jsou dobrá volba pokud potřebuješ zvětšit rozchod-šířku, sice nejsou bedlockový (s přítlačnýma kroužkama) , ale to není závada, někdy spíš naopak.
Podstatný je aby k nim měl všechny offsetový příruby, nebo aspoń ty , který zrovna potřebuješ na rozšíření.
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od gecko-x »

Podle fotek, co měl na rc4x4 tak jsou k nim 3sady těch offsetových přírub. Budu s největší pravděpodobností potřebovat ty největší, jak jsem psal, podvozek má 190 a kastle 235mm. Obout bych to chtěl třeba na toto: Mex-offroad 1.9 (medium) 108mm 2x Tires za 290/pár nebo nějaký tip? Nebo toto: Flat iron 1.9 za 800Kč? Akorát nevím, jestli to bude pasovat, neporadíte, jak to poznám? Nerad bych šel cestou pokus - omyl, na to opravdu nemám penízky. :(
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od rotruck »

Mám dojem , že zrovna Mexi jsou hodně špatný gumy , každy gumy který ti padnou do oka u Žíly si dohledej na netu , nebo na stránkách RC4WD , tam si zkoukni vnější průměr a šířku gum , aby to nebyly nějaký papuče.
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od gecko-x »

další pokrok, na http://gecko-x.rajce.idnes.cz/expedice_TA03/ jsem hodil fotky. Rám ve předu, lůžko pro baterku, vodohluchá schránka na RC...
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od gecko-x »

Další pokrok - naviják, podběhy, tlumiče, motor, přední rám http://gecko-x.rajce.idnes.cz/expedice_ ... .09_01.jpg
Přílohy
3.JPG
[02].jpg
1.JPG
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: ta03f a pajero evo dakar

Příspěvek od gecko-x »

projekt ukončen, prodáno
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Odpovědět

Zpět na „TA-01 , TA-02 , TA-03 , TA-04 , TA-05“