ta-02

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

ta-02

Příspěvek od rcmarty774 »

Mám pár dotazů ohledně tohohle podvozku. Jsou potřeba uni kardany (jaké), nebo rally zvádají obyč poloosy? Kolik toho vydrží převody? Mají se mazat? Kolik? čím? Podvpzek bude poháněn střdavým Combem LRP 15.5Z. Jak je to s řízením, je lepší plastová, nebo alu ?
RcMarty
Podvozek TA-02
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: ta-02

Příspěvek od Mirek E. »

Převody (pastorek a spur) určitě NEmazat. Dostane se ti do nich prach a potom se z toho stane brusivo, které ti ty převody akorát zničí.

Uni kardany jsou určitě výhodou, jelikož dovolují větší světlou výšku a rejd.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Pišlak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: úte kvě 10, 2011 3:41 pm
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: ta-02

Příspěvek od Pišlak »

přesně tak, jestli ty převody namažeš a vjedeš do prachu, tak to po jízdě mužeš rozebral a minimálně pastorek mužeš hodit do koše :D taky sem to skusil jednou namazat :dance:
TT-01E
ER-1
S811 buggy (orcan bt-5)
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ta-02

Příspěvek od Vrakouš »

Jestli pojedeš do Kramolína, zastav se v depu u otce a syna Širokých. Tam uvidíš TA-02 upravenou takřka k dokonalosti. A jestli pojede Petr Pavlát, tak jeho auto patří k nejlepším.
Řízení mají upravené všichni, a většinou mají servo úplně vepředu. Uni kardany na přední nápravě, tuším délku 42, ale nejsem si jistý. A AL domky předních kol, (Myslím, že používají upravené z TL-01) a C huby. Nejlepší bys měl si úpravy na těchto autech nafotit.A pak stavět podle toho.
Přikládám 2 fotky z loňského MČR RC RALLY Pavlátova podvozku. Všimni si umístění serva, otočených domečků kol s prodlouženými pákami. Výsledkem je obrovský rejd, auto se otočí na stolku a je neuvěřitelně obratné. Podobný systém jede i Milan Široký a Jarda Straka.

Obrázek

Obrázek

Bohužel, fotky nejsou nic moc, ale na pochopení systému snad stačí.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: ta-02

Příspěvek od rcmarty774 »

O těchot úpravách vím. Pokud koupím tačko, tak to bude první věc, kterou na něm udělám. Ještě jeden dotaz k podvozkum, nechce se mi kupovat bazarový onroad, většinou jsou k tomu investice, které vijdou dráž, než nový podovzek. Čím vším se liší tyto podovzky od Taček, které se pohybují po tratích rally? Mě osobně přijde, že mají jen větší kola a jsou bez úprav, jinak jsou totožné.
http://www.rc-auta.eu/zbozi/4337/TA-02- ... -Baja-.htm
http://www.rc-auta.eu/zbozi/4556/DF-01- ... --+-Ak.htm
RcMarty
Podvozek TA-02
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: ta-02

Příspěvek od Domca234 »

To tačko je rozdíl jenom v kolech a to Df-01 netušim že by vůbec onroad jezdilo :)
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: ta-02

Příspěvek od rcmarty774 »

to df- 01 by podle navodu melo byt stejne jako tacko, jem v cerne barve, puvodne vyrabene pro ameriku
RcMarty
Podvozek TA-02
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: ta-02

Příspěvek od Honza D »

DFko byla puvodne buggy, ze ktery se stalo tacko... Myslim, ze Cayenne je dfko, ma trochu jiny ramena pro sirku 200mm a rozor 280m taky odpovida spis buggy
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: ta-02

Příspěvek od rcmarty774 »

Tak jsem objednal to modry tačko a sem zvedavej, jak moc to bude stejně kvalitni jako stare červené...Snad budu mít štěstí a bude to stejně kvalitní material...

EDIT: Tačko už je doma a složené. Prodejci mají sice na fotkách, že TA-02, která je nově opět skladem je modrá, ale přišla v tradiční červené barvě. Bohužel prodejci rc-auta.eu zapoměli přibalit kul. ložiska, tak ještě čekám na ně, abych mohl provést plnohodnotný test, zatím s třecíma jen odzkoušeno pomalu na koberci (nechci se zbavit přecodů hned první den). K úpravám řízení, mam vyfocenych několik ruznych uprav a nejsem z nich niajk moc chytry, je mi jasne umístění serva i páky řízení, jen ty přední domky mi přídou, že sou na každé fotce jiné. Takže budou tam sedět ty z tlka, nebo tam jsou originál TA-02, na nějaké fotce z mčr sem myslím viděl i domky z TB-02.... Myslím, že by měla tamiya na výšku mít stejný rozměr u všech, ale i tak se pro jistotu ptám, abych nekoupil, něco co mi bude k ničemu. Ještě jestli byste mohl někdo hodit odkaz na KVALITNÍ uni kardany?
RcMarty
Podvozek TA-02
Odpovědět

Zpět na „TA-01 , TA-02 , TA-03 , TA-04 , TA-05“